Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Microsoft Surface – tablet, ale i plnohodnotné PC, s Windows 8

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Microsoft dnes v Los Angeles představil podle očekávání svůj první tablet, Microsoft Surface. Přináší 10,6″ dotykový displej, integrovaný stojánek a magnetické kryty s klávesnicí. Nápadité řešení. Microsoft dokázal přijít s něčím, co se od něj očekávalo. Možná i s něčím navíc.

Steve Ballmer, současný CEO v Microsoftu, se ujal úvodního slova keynote a jako kdyby na pódiu hovořil Steve Jobs, zakladatel konkurenčního Applu. Ředitel Microsoftu vyzdvihoval přednosti, když integruje u produktu vše sám a nedává nic do rukou někomu jinému. Přitom úspěch Windows byl založen na opačném smyslu, vyrobit jen software a hardware nechat na jiných firmách. Mít vše jen a jen pod vlastní taktovkou, to je naopak smyslem produktů Applu.


Steve Ballmer na scéně při představování tabletu Microsoft Surface

Ale zpátky k tiskové konferenci. Tablet čistě od Microsoftu, nový Microsoft Surface, bude dostupný ve dvou verzích, a to ve verzi s Intel 22nm Ivy Bridge chipsetem pro tzv. „plné zkušenosti“ s Windows, a ve verzi s ARM chipsetem a Windows RT.

Microsoft Surface – oficiální fotografie

Obě verze mají společný 10,6″ dotykový displej krytý odolným sklem Gorilla Glass, který jej ochrání před různými škrábanci, dále integrovaný stojánek na zadní straně tabletu a volitelné příslušenství v podobě Touch and Type krytů. Ty budou k dispozici v různých barvách a k tabletu se přichytí přes magnet, stejně jako u iPadu chytré kryty SmartCovers. Microsoft Surface je prvním PC s tělem z magnézia, díky čemuž působí alespoň z fotek velmi luxusním dojmem.


Microsoft Surface funguje nejen jako tablet, ale po připojení klávesnice a použití stojánko jde o plnohodnotné PC

Microsoft Surface s chipsetem Intelu nabídne operační systém Windows 8 Pro v těle s tloušťkou 13,5 mm a hmotností 862 gramů. Na výběr bude z verzí s 64 GB a 128 GB pamětí. Konektivitu obstará USB 3.0 a bezdrátové připojení pak bude možné přes Wi-Fi. Displej ClearType disponuje Full HD rozlišením (1920 x 1080 px).


Kryt displeje, který zároveň slouží jako klávesnice, si bude muset uživatel dokoupit

Verze tabletu Microsoft Surface s chipsetem ARM a operačním systémem Windows RT bude o něco kompaktnější. Tloušťka bude příjemnějších 9,3 mm a hmotnost pak 680 gramů. V prodeji bude dvojice verzí s menší pamětí, než v případě Intel verze, a to 32 GB a 64 GB. Displej také nebude úplně stejný. Místo Full HD se bude jednat o ClearType HD displej (rozlišení 1366 x 768 px).

Kdy budou obě verze tabletu Microsoft Surface v prodeji a za jakou cenu, zatím americký výrobce neprozradil.

ČLÁNKY:, , , , ,
Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Už klasický model výročního iPhonu X vyjde na velmi hrozivých téměř 35 tisíc korun. Ale co teprve, pokud si budete pořizovat některou…

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Japonská společnost má nový přírůstek řady Aquos, který by jistě ocenila spousta zákazníků i zde v Evropě. Nový telefon Sharp Aquos R…

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Samsung známe hlavně díky jeho špičkově vybaveným modelům. Stále však produkují i smartphony, které svými specifikacemi spadají mezi ty nejméně vybavené. Model…

Mobilní zobrazení