Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze Lovely: chytrá a doslova vzrušující vychytávka?

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Mokříš

Na MWC 2018 v Barceloně jsme se hned druhý večer nezapomněli pověnovat ochutnávání místních alkoholických nápojů. Jako správní Češi jsme samozřejmě skončili u piva a vymýšleli, jakým způsobem bychom mohli trošku ozvláštnit obsah webu a udělat ho pestřejší. Když jsme měli všichni už řádně zaděláno na ranní bolehlav, vyrukoval šéfredaktor s tím, že by možná měl pro mě jeden takový hodně speciální test.

Čekal bych všechno, ale opravdu bych nikdy neřekl, že budu testovat takovou ptákovinu. Doslova. I přes svoji přirozenou plachost jsem pod vlivem alkoholu odkýval, že s nasazením vlastního života tuhle vskutku Lovely hračku otestuji. Jenže ono se to nedá testovat jen tak, k tomu potřebujete protějšek, vulgárně řečeno „protikus.“ Manželka na dálku, přes messenger poměrně nadšeně souhlasila a já jsem byl zvědav, co všechno tahle věcička bude umět a jak moc se jejím autorům podařilo využít ten obrovský potenciál, který propojení s aplikací nabízí.

Celý projekt se pokoušel o úspěch na Indiegogo, kde se ale nepodařilo vybrat cílovou částku. I přesto se nakonec Lovely dostalo do distribuce a nakonec i ke mně. Zvědavost byla silná a tak jsem hned po příchodu domů vybalil obsah hezky zpracované krabičky, zapojil bezdrátovou nabíječku a ten modrý silikonový zázrak nabil.

Testování

Lovely nabito, aplikace stažena, párování proběhlo bez problémů. V aplikaci je třeba nastavit základní údaje, jako pohlaví, věk, výšku a hmotnost. Poté přišlo menší zdržení u výběru, ehm, řekněme „postelových preferencí.“ Inu, proč ne? Aplikace má být na základě naměřených hodnot a zadaných hodnot doporučit tipy, na lepší zážitek s partnerem/partnerkou.

Poté už jsme přistoupili k samotnému praktickému testování. Po zjištění, že „nasazení“ je lepší dělat před akcí, protože potom už „to na to prostě nenarvete“ a tím vynucené pauze, jsem stiskl dle instrukcí v návodu tlačítko a pocítil jsem poměrně silné vibrace, ovšem v místech, kde to nemá u mužů vliv prakticky na nic.

Dostali jsme se k tomu hlavnímu a totiž interakci Lovely ve spojení s partnerkou. Ta se nejdříve vyjádřila ve smyslu, že „to zní jak když někdo seká křovinořezem“ a poté konstatovala, že pro správný účinek by bylo třeba delšího kontaktu jistého místa na těle s vibrující hračkou. To byla ostatně otázka, kterou jsem se zabýval i já – jaký smysl mají vibrace, když to většinu času vibruje v podstatě zbytečně a na prázdno? Zkusmo jsem tedy v rychlosti prolétl aplikaci, jestli se nedají vibrace alespoň ztlumit nebo nastavit nějaký rytmus. Nedají. Jediné, co lze udělat, je Lovely vypnout. Takže, když to napíšu jednoduše – když to nevibruje, tak to neměří a pokud vám vibrace vadí, máte smůlu.

To bylo pro mne celkem zklamání. Bezdrátové nabíjení, zabudovaný gyroskop, vlastní paměť, ze které se nahrají údaje do aplikace – a neumí to ani nastavit sílu vibrací, či je úplně vypnout? To pardon, ale za takovou věc chce někdo přes 3 500 korun? Ano, dobře, při slevě se to dá koupit za necelých 1 900. I za sníženou cenu mi to však připadá jako hodně drahý špás.

Ale zpět k věci! První pokus tak nějak proběhl a nahrál jsem data z Lovely do telefonu a dostavilo se další zklamání. Výstupem toho, že mezi sebe do intimních chvil přiberete tuhle bzučící věc, je akorát počet spálených kalorií a jakýsi, trochu náhodně působící tip, co příště zlepšit. Další pokusy probíhaly tak, že zhruba po dvou minutách jsme se záchvatem smíchu hračku z nástroje sundali a pokračovali dále bez technologických vymožeností. Za poznamenání stojí i fakt, že kroužek je poměrně těsný a tím přiškrcený odtok krve má za následek zvětšený objem orgánu, na který se nasazuje. A je tedy třeba, aby s tím partnerka/manželka/milenka/šéfová/spolužačka/sousedka počítala a vyhnula se tím zážitku, který by mohl bolet.

Nedalo mi to, podezříval jsem sám sebe z toho, že jsem někdo něco přehlédl nebo neodsouhlasil v nastavení a napsal jsem přímo prodejci na jejich web. Trpělivě zodpověděli mé dotazy ohledně velice minimalistického výstupu z aplikace a bylo vidět, že je mé zklamání mrzí. Zároveň jsem byl ujištěn, že v srpnu (!) přijde velká aktualizace aplikace a firmwaru, která by měla umožnit různá nastavení vibrací, či jejich vypnutí.

Zhodnocení

Co říci závěrem? Po několika testech bych s ohledem na cenu této chytré hračky její koupi zatím nedoporučil. Výrobce trestuhodně nevyužil potenciál, který nabízí technologie ve spojení s aplikací, která umí měřit jen délku vašich hrátek a spálené kalorie. K definitivnímu verdiktu bych se ale raději uchýlil až se slibovaným velkým updatem, který přijde pravděpodobně v létě. Předpokládám tedy, že koncem prázdnin se s nasazením vlastního ehm… těla k testování vrátím a budu moci posoudit, jestli se výrobci podařilo změnit můj zatím poměrně kritický názor. Do té doby bude Lovely ležet v šuplíku.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PastelkaJakub MokříšadamsZdeněk Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Zdeněk
Zdeněk

Tak k tomu říkám nasazení na tvrdo. Máte můj obdiv. Jste skutečný geek! Pěkná a veselá recenze úplné blbosti. Myšleno v dobrém :D

adams
adams

To asi nebude jak u grafik, že jeden sampl koluje po deseti redakcích, že?

Pastelka
Pastelka

Vtipné čtení a v kontextu i jméno recenzenta. Každopádně bych se zde přimlouval ještě minimálně za jeden další test s jinou partnerkou. Každá má mírně odlišné preference a je pravděpodobné, že i vnímání vibrací. Nakonec HW se také netestuje s jednou aplikací, že :)

Ještě zpětně – dívám se na návod i video a napadá mne, byla provedena správná instalace s prvkem směrem vzhůru, respektive tak, aby se dotýkal partnerky nahoře? Eh, uznávám, dotaz už téměř osobní, ale když už se jedná o recenzi…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  4 komentáře

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní zobrazení