Mobilizujeme.cz

LG Optimus 7 (E900) a 7Q (C900) – první LG s novými Windows Phone 7

  |  komentovat  |  autor:

LG Optimus 7 a 7Q jsou první mobilní telefony výrobce s novým operačním systémem Windows Phone 7. Oba přináší kapacitní dotykový TFT displej, rychlý 1 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem, rychlá data HSPA, Wi-Fi, plnou podporu Office dokumentů či GPS s Bing mapami. LG Optimus 7Q přidává navíc výsuvnou QWERTY klávesnici.

Nová LG Optimus 7 (E900) a LG Optimus 7Q (C700) se od sebe liší jen po designové stránce, velikostí displeje a přítomností výsuvné QWERTY klávesnice u druhého jmenovaného modelu, díky čemuž je rozdíl také v rozměrech obou modelů. Výbava je však zcela totožná.


LG Optimus 7 bez výsuvné QWERTY klávesnice – oficiální fotografie

LG Optimus 7 se chluví o něco příznivějšími rozměry 125 x 60 x 11,5 mm než model Optimus 7Q s výsuvnou QWERTY klávesnicí, který má 120 x 60 x 15,2 mm. Hmotnost zatím z oficiálního zdroje známe pouze u modelu Optimus 7Q, a to 176 gramů. Displej je u obou novinek dotykový (kapacitní) typu TFT s rozlišením 480 x 800 px a 16 miliony barev. Model Optimus 7 disponuje větší úhlopříčkou 3,8 palce, zatímco model Optimus 7Q má úhlopříčku 3,5 palce. U obou telefonů nechybí podpora multi-touch ovládání ani pohybový senzor.

TIP: Pro podrobné parametry telefonů LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q navštivte náš katalog mobilů.


LG Optimus 7Q s výsuvnou QWERTY klávesnicí – oficiální fotografie

Operační systém Windows Phone 7 využívá u obou LG procesor Qualcomm Snapdragon QSD8650 s taktem 1 GHz, operační paměť 512 MB RAM a systémovou paměť 512 MB ROM. Vnitřní paměť má velikost 16 GB a nelze ji dále rozšířit pomocí paměťových karet. V multimediální výbavě najdeme hudební a video přehrávač, FM rádio, 3,5 mm konektor Jack, možnost přístupu k Xbox LIVE a hudebnímu a video obsahu Zune, dále 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, možnost nahrávání 720p videa či GPS s mapami Bing od Microsoftu. Datová výbava je v plném složení 3G, HSDPA, HSUPA, Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth verze 2.1 a USB 2.0. Zajímavá je plná podporu Office dokumentů (Word, Excel, OneNote a další).

LG Optimus 7 a Optimus 7Q se začnou prodávat v Evropě po 21. říjnu 2010. Cena ani dostupnost pro ČR zatím nejsou známy, ale zástupce LG na tiskové konferenci prozradil, že by se cena měla pohybovat v relacích od 12 do 14 tisíc korun.

ČLÁNKY:, ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení