Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Je tady první hra pro iPhone X, kterou ovládáte svým obličejem

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Přední True Depth kamera u iPhonu X začíná dávat o něco málo větší smysl. Po možnosti odemykání zařízení pomocí Face ID nebo tzv. Animoji nyní přichází na řadu první aplikace od vývojářů třetích stran. A asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že ani zde o kontroverzi rozhodně nouze nebude.

Tip: Podle analytiků je Face ID technologicky vyspělejší, než se čekalo

Rainbrow je první hra, kterou ovládáte jen výrazy ve svém obličeji. Pro sledující kolem nebo nicnetušící pozemšťany či obyvatele jiných planet to může znamenat opravdu spoustu zábavy či nepochopení.

Nechme stranou, proč by pro normálního člověka mělo být právě tohle ovládání lepší než pomocí dotykového displeje. Jistě se ale najdou i takové případy postižení, kdy bude přínos této technologie zcela neoddiskutovatelný.

Zpátky ale k samotné hře. Svého smajlíka ovládáte pomocí zvednutí či snížení obočí – pohyby nahorů a dolů, případně pokud nasadíte neutrální výraz ve své tváři – smajlík se nikam nebude pohybovat. Cílem je nasbírat co nejvíce hvězdiček a při tom se vyhybat horizontálně pohybujícím se překážkám.

Zatím můžete hrát jen sami proti sobě a dosaženými výsledky se pochlubit například na sociálních sítích. Do budoucna však přibude možnost zahrát si v rámci herního centra Applu a tím pádem výsledky jednoduše porovnávat napřímo se všemi ostatními.

Pokud jde o soukromí uživatelů, hra dodržuje stanovená pravidla Applu a veškerá data získaná z přední True Depth kamery tak například zůstávají v samotném iPhonu X, po každém dohraném kole se prý okamžitě smažou, a nejsou nijak posílány „ven ze zařízení“ ani nebudou používány pro marketingové či jakékoliv jiné, než herní účely.

Pokud vás hra zaujala a máte nový iPhone X (recenze), můžete si aplikaci Rainbrow zdarma stáhnout na App Storu.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Škoda, že si to na svém Xiaomi nemůžu zahrát. Vždycky byl můj sen ovládat skákajícího smajlíka na pozadí Gay Pride vlajky pomocí obočí :(

Marty
Marty

Jako gaye mě to opravdu rozesmálo :-D Napadlo mě totiž to samý :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení