Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone 6S a 6S Plus: Tohle jsou nejočekávanější telefony roku

  |  20 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Přinášíme vám velký přehled faktů a spekulací, které již předčasně odhalují nové iPhony od Applu. K velkému představení novinek iPhone 6S a iPhone 6S Plus pak dojde již tuto středu 9. září, a to tradičně od 19 hodin našeho času. Už nyní toho ale víme víc než dost, nebo si to alespoň myslíme!

Oficiálně: Nový Apple iPhone 6S: Super intuitivní ovládání díky 3D Touch

Stejný design, silnější tělo

Nová „esková“ generace by měla vypadat na první pohled naprosto stejně, jako loňské modely 6 a 6 Plus. Zůstat by měly také velikosti, tedy 4,7 palců a 5,5 palce. Co ale můžeme čekat nového, je silnější tělo. Apple bude chtít dát sbohem loňské kauze #BendGate a vyrobí tak údajně nové iPhony 6S a 6S Plus z pevnější slitiny hliníku (označení 7000), která má být více než 2x odolnější vůči ohýbání (ačkoliv prý naroste tloušťka o 0,2 mm). Na druhou stranu, díky novému provedení z růžového zlata zamíří iPhone jistě také do rukou našich křehčích poloviček. Zůstat by jinak mělo stříbné, zlaté a vesmírně šedé provedení.

Revoluční displej s Force Touch

Bezesporu nejzvučnějším vylepšením se má stát technologie Force Touch, která umožní ovládat iPhony ještě jednodušeji. Konkrétně totiž telefon pozná sílu doteků. A kde to tak využijete? Například místo leckdy nepraktického gesta multi-touch pro zazoomování obsahu bude stačit jen více přitlačit na displej. Ale využití bude pochopitelně mnohem širší, zejména vývojářům aplikací se otevřou dveře do zcela nové perspektivy. Dále bychom se mohli dočkat vyšších rozlišení displejů, a to konkrétně 1125 x 2000 px s jemností 488 ppi a u většího modelu pak dokonce 1242 x 2208 px s jemností 460 ppi. Tahle zpráva však pochází z čínské sítě Weibo, a tak ji nelze brát úplně vážně.

Větší výkon, více RAM paměti a nový iOS 9

Významné novinky se mají objevit také v oblasti výkonu a optimalizace. Vše bude nově pod taktovkou zbrusu nového procesoru Apple A9, který je vyráběný 14nm technologií zajišťující vyšší výkon při současné energetické úspoře. Zřejmě půjde o 2 jádrový čipset s taktem 2 GHz a operační pamětí 2 GB RAM, tedy zdvojnásobením oproti hodnotě u dosavadních iPhonů. Když k tomu připočteme nový systém iOS 9, který se zaměřuje na optimalizaci a dokonalé odladění, můžeme se už teď těšit na nejen lepší uživatelský zážitek, ale také na delší výdrž telefonu na jedno nabití.

Menší baterie, ale delší výdrž

Nové iPhony 6S a 6S Plus však nebudou vše jen papírově zlepšovat. Jako krok zpátky se jistě jeví údajné snížení kapacity baterie, u menšího 4,7 palcového modelu to má být pokles z původních 1800 mAh na pouhých 1715 mAh, v případě větší 5,5 palcové verze telefonu zatím nevíme. V praxi bychom se ale měli paradoxně dočkat lepší výdrže než u předchozích modelů 6 a 6 Plus. Jakto? Apple prý lepších výsledků dosáhne díky novým úspornějším komponentám (procesor, displej či nový efektivnější NFC čip) a také lepší optimalizaci systému iOS 9.

Vylepšený 12 Mpx fotoaparát a 4K video

Výrazným posunem má být fotoaparát, který zřejmě v případě hlavního snímače poskočí ze současného rozlišení 8 Mpx rovnou na rozlišení 12 Mpx a Apple by měl navíc využít nový RGBW snímač od Sony, který k trojici subpixelů přidává ještě čtvrtý bílý subpixel pro lepší výsledky i za horšího osvětlení. Dále bychom se měli dočkat možnosti natáčení 4K videa (oproti dosavadnímu Full HD rozlišení) a značné vylepšení se má údajně odehrát také u přední kamerky, místo dosavadního rozlišení jen 1,2 Mpx prý kamerka poskočí na 5 Mpx a bude tak ideální na pořizování populárních selfie.

Ještě rychlejší a přesnější Touch ID

Apple je průkopníkem na poli čteček otisků prstů mezi mobilními telefony a tohoto prvenství se jen tak nevzdá. Jeho nová vylepšená čtečka otisků prstů zvaná Touch ID má být ještě rychlejší a také přesnější. Oba nové iPhony 6S a 6S Plus tak budou ještě lepšími zařízeními pro tolik moderní mobilní platby, které již v některých zemích úspěšně fungují a postupně se dostávají i do dalších států.

Ceny a dostupnosti

Novinky iPhone 6S a 6S Plus budou představeny již tuto středu 9. září. Předprodej pak začne hned v pátek 11. září a první vlna zemí, ve kterých se nové iPhony budou prodávat, přijde na řadu v pátek 18. září. Do České republiky se novinky dostanou jako vloni až o měsíc později, tedy 24. října. Slovensko se asi dočká opět o týden později, tedy 31. října.

A za kolik budou nové iPhony 6S a 6S Plus? Ceny s největší pravděpodobností zůstanou na stejných částkách jako u předchozí generace, takže základní 4,7″ variantu koupíte za 21 190 Kč (16 GB), 24 390 Kč (64 GB) a 27 590 Kč (128 GB), větší 5,5″ verzi pak s příplatkem 3 200 korun, tedy 24 390 Kč (16 GB), 27 590 Kč (64 GB) a 30 790 Kč (128 GB).

Veškeré parametry vám pak přinášíme přehledně v tabulkách.

A ještě upozorňujeme, že iPhone 6S a 6S Plus jsou zatím stále nepředstavené novinky, takže se veškeré informace mohou klidně na poslední chvíli změnit.

4,7″ iPhone 6S: specifikace

Konstrukcekov, 138 x 68 x 7,1 mm, cca 130 g
Displej4,7″, IPS LCD, 1125 x 2000 px, jemnost 488 ppi
Operační systémiOS 9
Procesor2 jádrový, 2 GHz, Apple A9
Paměť2 GB RAM, úložiště 16, 64 a 128 GB, bez microSD slotu
Fotoaparát12 Mpx, blesk, 4K video + přední 5 Mpx
TechnologieLTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie1715 mAh
Cena a dostupnostod 21 190 Kč, září 2015

5,5″ iPhone 6S Plus: specifikace

Konstrukcekov, 158 x 78 x 7,3 mm, cca 170 g
Displej5,5″, IPS LCD, 1242 x 2208 px, jemnost 460 ppi
Operační systémiOS 9
Procesor2 jádrový, 2 GHz, Apple A9
Paměť2 GB RAM, úložiště 16, 64 a 128 GB, bez microSD slotu
Fotoaparát12 Mpx, blesk, 4K video + přední 5 Mpx
TechnologieLTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Bateriecca 2915 mAh nebo méně
Cena a dostupnostod 24 390 Kč, září 2015
ČLÁNKY:, , , ,
Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tvůrci aplikací dostali skvělou možnost, jak zvýšit své šance na úspěch na App Store, kde je samozřejmě obrovská konkurence. Apple oznámil,…

Mobilní zobrazení