Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

HTC nechce aktualizovat, prý kvůli komfortu pro uživatele

  |  16 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Tchaj-wanské HTC nehodlá pro některé své smartphony přinést aktualizaci na novější verzi Androidu, prý kvůli komfortu pro uživatele. Většinou informace podobného rázu jen přelétnu pohledem, nebo se jim v horším případě vyhnu. Před touto zprávou jsem se ale zarazil.

Věčně vznikají dohady, zda ten či onen výrobce dosadí do některého ze svých modelů nový Android či nikoliv. Myslím, že tato informace je jen pro absolutní geeky a nimrali mobilního světa, či majitele daných telefonů, kteří lačně hltají každou inovaci. V tuto chvíli mě ale jedna taková doslova praštila do nosu.

Hned na několika webech se dohadovalo o tom, proč HTC Desire HD nedostane Android 4.0 Ice Cream Sandwich, když je považován za stěžejní a téměř vlajkový model. Nejdříve jsem to jako obvykle přecházel, ale potom co jsem viděl zmínku o této skutečnosti hned v několika zdrojích, nedalo mi to a začetl jsem se do problematiky neuvolněného updatu softwaru.

TIP: Podívejte se, které modely HTC a kdy dostanou Android 4.0 ICS.

A co v tomhle směru jiného čekat od HTC, než výmluvu, která se myslím nesluší výrobce jeho formátu. Například u LG jsme si už zvykli, že update odloží a jako argument uvedou pouze špatnou optimalizaci pro daný model, nebo pokud se s aktualizací nehodlají dále párat, řeknou natvrdo, že se zaměřují na nové modely a nechtějí ohrožovat jejich prodeje.

V poslední době mi přijde, že si HTC hraje na firmu, kterou není. Ačkoliv má prestiž, v mnoha tvrzeních trochu přehání. Takovým tvrzením je i toto. Na Tchaj-wanu říkají, že aktualizaci neuskuteční,protože zbytečně narušuje stávající nastavení, může dojít ke ztrátě dat a přepsání celého systému. Ano, tak vypadá každá aktualizace u každého výrobce, tak co je to tedy za argument?

Dále u HTC tvrdí, že když narazili na toto úskalí, tak se pokusili zmenšit objem balíku s aktualizací, ten ale prý není dostatečně dobrý pro zhýčkané uživatele HTC, kteří jsou zvyklí na komfort používání a tato „osekaná“ verze by přinesla zbytečné komplikace.

Přitom by stačilo, aby si uživatelé zálohovali svá data do počítače a žádný problém by v tom nebyl. Z tohoto vysvětlení vyznívá, že jsou uživatelé HTC líní či nešikovní a to o sobě výrobce v podstatě říká sám. Mám z toho pocit, že HTC ve výrocích trošku „Applovatí“, a tak získává tvář nabubřelého staříka.

ČLÁNKY:, ,
Galaxy S9 by mohl mít důmyslně zabudouvanou čtečku otisků

Galaxy S9 by mohl mít důmyslně zabudouvanou čtečku otisků

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Čtečka otisků prstů měla u některých výrobců a jejich telefonů vždy místo na přední straně – typicky u iPhonů a Samsungů, nicméně…

Sony Xperia XZ Premium už povyšuje na nejnovější Android 8.0

Sony Xperia XZ Premium už povyšuje na nejnovější Android 8.0

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Japonský výrobce dnes zahájil aktualizace na nejnovější Android 8.0 Oreo a opět potvrdil, že v poslední době patří na poli aktualizací Androidu…

Jak zelený je váš smartphone? Greenpeace sestavilo žebříček

Jak zelený je váš smartphone? Greenpeace sestavilo žebříček

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Organizace Greenpeace přišla s novým žebříčkem, ve kterém prověřovala přední technologické společnosti v oblasti ekologie. Velmi dobře si vedl Apple, naopak dost…

Mobilní zobrazení