Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HTC nechce aktualizovat, prý kvůli komfortu pro uživatele

  |  16 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Tchaj-wanské HTC nehodlá pro některé své smartphony přinést aktualizaci na novější verzi Androidu, prý kvůli komfortu pro uživatele. Většinou informace podobného rázu jen přelétnu pohledem, nebo se jim v horším případě vyhnu. Před touto zprávou jsem se ale zarazil.

Věčně vznikají dohady, zda ten či onen výrobce dosadí do některého ze svých modelů nový Android či nikoliv. Myslím, že tato informace je jen pro absolutní geeky a nimrali mobilního světa, či majitele daných telefonů, kteří lačně hltají každou inovaci. V tuto chvíli mě ale jedna taková doslova praštila do nosu.

Hned na několika webech se dohadovalo o tom, proč HTC Desire HD nedostane Android 4.0 Ice Cream Sandwich, když je považován za stěžejní a téměř vlajkový model. Nejdříve jsem to jako obvykle přecházel, ale potom co jsem viděl zmínku o této skutečnosti hned v několika zdrojích, nedalo mi to a začetl jsem se do problematiky neuvolněného updatu softwaru.

TIP: Podívejte se, které modely HTC a kdy dostanou Android 4.0 ICS.

A co v tomhle směru jiného čekat od HTC, než výmluvu, která se myslím nesluší výrobce jeho formátu. Například u LG jsme si už zvykli, že update odloží a jako argument uvedou pouze špatnou optimalizaci pro daný model, nebo pokud se s aktualizací nehodlají dále párat, řeknou natvrdo, že se zaměřují na nové modely a nechtějí ohrožovat jejich prodeje.

V poslední době mi přijde, že si HTC hraje na firmu, kterou není. Ačkoliv má prestiž, v mnoha tvrzeních trochu přehání. Takovým tvrzením je i toto. Na Tchaj-wanu říkají, že aktualizaci neuskuteční,protože zbytečně narušuje stávající nastavení, může dojít ke ztrátě dat a přepsání celého systému. Ano, tak vypadá každá aktualizace u každého výrobce, tak co je to tedy za argument?

Dále u HTC tvrdí, že když narazili na toto úskalí, tak se pokusili zmenšit objem balíku s aktualizací, ten ale prý není dostatečně dobrý pro zhýčkané uživatele HTC, kteří jsou zvyklí na komfort používání a tato „osekaná“ verze by přinesla zbytečné komplikace.

Přitom by stačilo, aby si uživatelé zálohovali svá data do počítače a žádný problém by v tom nebyl. Z tohoto vysvětlení vyznívá, že jsou uživatelé HTC líní či nešikovní a to o sobě výrobce v podstatě říká sám. Mám z toho pocit, že HTC ve výrocích trošku „Applovatí“, a tak získává tvář nabubřelého staříka.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

16
Komentujte

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SGS2 userMichaltezeJirkaCrozz Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
petr
petr

Autor článku by si měl v první řadě zjistit s jakým Androidem Desire HD začínal na trhu a kolik aktualizací za celou dobu dostal. Také, kdy byl na trh uveden v porovnání s top zařízeními konkurence a pak hodnotit další aktualizace. Žádný výrobce své produkty nebude aktualizovat do nekonečna i kdyby to šlo.

s.s.rock
s.s.rock

Mimochodem, OTA aktualizace opravdu nebyla možná protože instalační balíček ICS na Desire S má 404MB vzhledem k tomu že Desire HD má ROM jen 512MB by se opravdu musel smazat celi obsah telefonů vcetene programu a vzhledem k velikosti zálohy by ani nebylo možné tu zálohu obnovit. Toto byl onen hlavní důvod proč aktualizace nepřišla. Uživatele na HD by museli začít od nuly s programy. Kontakty a smsky by samozřejmě obnovit šli. Zatím co pro někoho je taková cena za aktualizací připustna pro druhého už nikoliv. Proto se tak rozhodli. ;-)

Crozz
Crozz

takový přístup mě jen odrazuje od koupě značky HTC, jejich problém, konkurence nabízí víc

s.s.rock
s.s.rock

Crozz kterou konkrétní konkurenci (krom apple) máš na myslí? Nějak zapominas že Desire HD už je přes 2roky starý telefon. Úkaz mi jedinyho výrobce který aktualizuje po 2letech? ;-) Mimochodem teoretická šance jak tam dostat ofialni upgrade je ale byl by to experiment na vlastní ryziko. Vzhledem k tomu že instalační balíček pro HTC Desire S je takzvaný multi (jde nahrát jak do Desire S tak do Rhyme) tak si myslím vzhledem k tomu že Desire HD má korem na chlup (krom paměti rom) stejný HW že by vlez i tam.Ale vzhledem k tomu že má i jiné rozlišení displeje… Číst vice »

Jirka
Jirka

Co třeba Nokia a její N8? Stará dva roky a stejně dostala aktualizaci ;)

s.s.rock
s.s.rock

No ono počítat do toho nokii se chciplim symbianem asi není to praví. Neboj se že kdyby nokie ten sytém nepohřbila a dál vyráběla telefony se symbianem že by si po dvou letech dostal upgrade. ;-) Takhle když už ty další verze byli připraveny a nebylo je kam nacpat tak je jasný že to dali do n8. ;-)

Jirka
Jirka

Názor jak noha. Přestaň trolit.

s.s.rock
s.s.rock

Jirko to víš, za pravdu se každej zlobí. ;-)

Crozz
Crozz

Nexus, Sony…

teze
teze

NEXUS S ma jelly bean

s.s.rock
s.s.rock

Nexus dostává vždy zpravidla 2 nové verze a Sony o jeho nedobrych upgradech už bylo napasno dost a dost. 50% lidí co si u sony stáhlo upgrade lituje že to vůbec udělali. ;-) Ale kup si co chceš, to je kazdyho věc. ;-)

Michal
Michal

No furt lepši SONY než HTC než do HTC to už bych šel radši i do Nokie

s.s.rock
s.s.rock

Michale a kdo nebo co ti v tom brani?? ;-)

Michal
Michal

To že mam SONY :D a znova budu kupovat SONY Xperiu V nebo Arcro S :D :P

s.s.rock
s.s.rock

A co jako já mám taky už čtvrtý HTC a měl jsem na nich jen jednu záruční poruchu. ;-) Rezonoval mi reproduktor při volání na HTC Touch Pro2. ;-)

SGS2 user
SGS2 user

Nechci se zastávat HTC, ale minulý týden jsem na svém SGS 2 upgradoval na Android 4.0.4. Od té doby mi nefunguje synchronizace s Outlookem, resp. jdou jen emaily. Kontakty, kalendář, sdílené dokumenty…“služba nedostupná“. Tuchle chybu hlásí všichni majitelé SGS2.Používám telefon jako pracovní, takže mi mě tahle chybička značně s..e.
Příště si každý upgrade pořádně rozmyslím a Samsung nejspíš taky…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení