Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HTC Desire HD – recenze nejvybavenějšího smartphonu HTC

  |  31 komentářů  |  autor: Luboš Srb

HTC Desire HD je v současnosti nejvybavenější smartphone od HTC. V portfoliu výrobce navazuje na původní model Desire, oproti kterému přináší zlepšení takřka na každém rohu: nejnovější Android OS 2.2, rychlejší data, 8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD videa a další.

Za zapůjčení telefonu HTC Desire HD do recenze děkujeme eshopu Sunnysoft.

Tchajwanská společnost HTC má v oblibě přidávat ke svým produktům zvučný přídomek HD. Příkladem toho je právě testovaný model HTC Desire HD, který navazuje na původní model Desire. Díky funkční výbavě, u které stojí za zmínku především 8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD videí či přehrávač DivX videí, si telefon rozhodně přídomek HD zaslouží, jak ale na tom bude po našem praktickém redakčním testu? Více se dozvíte v následujících odstavcích recenze.


Oficiální fotografie – HTC Desire HD

Základní parametry – HTC Desire HD

Rozměry123 x 68 x 11,8 mm
Hmotnost164 g
Displejdotykový (kapacitní), S-LCD, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4,3“
Procesor a paměťQualcomm QSD8255 Snapdragon (1 GHz)
768 MB RAM, 1,5 GB ROM + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémAndroid OS 2.2 + Sense UI
Fotoaparát8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, 2x LED blesk, nahrávání HD videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset, USB kabel, paměťová karta microSD 8 GB
Cena a dostupnost13 690 Kč, od listopadu 2010

Krátké postřehy z testování HTC Desire HD:

Co se nám líbilo: čtečka elektronických knih, hudební přehrávač nabízí vestavěný ekvalizér, hlasové psaní zpráv, tisíce kvalitních a bezplatných aplikací a her na Android Marketu, HTC Hub, vytvoření hotspotu z telefonu

Co se nám nelíbilo: příliš vysoká hmotnost, nekvalitní dílenské zpracování dvojice zadních krytů, obyčejná dodávaná pecková sluchátka, během natáčení videa nelze zoomovat, v systému stále chybí zabudovaný plnohodnotný multitasking (potřeba stáhnout aplikaci)

TIP: Pro podrobné parametry telefonu HTC Desire HD navštivte katalog mobilů.

Obsah balení

V malém kartonovém balení se nachází prospekty jako je uživatelská příručka, rychlý průvodce a další, pak stereo headset s peckovými sluchátky, paměťová karta microSD o velikosti 8 GB a USB kabel spolu s adaptérem pro vytvoření klasické nabíječky. Běžnému uživateli by nemělo nic scházet, pouze hudební příznivci jistě dokoupí kvalitnější stereo headset a například manažeři si pořídí ochranné pouzdro či držák do auta.

Vzhled a konstrukce

HTC Desire HD je na dnešní poměry nezvykle velký telefon. Rozměry 123 x 68 x 11,8 milimetrů souvisejí především s použitím obřího 4,3“ dotykového displeje, který patří na současném trhu jasně mezi největší displeje. Velmi bohatá funkční výbava a použití hliníkové zadní části má pak na svědomí také vyšší hmotnost 164 gramů. Model Desire HD proto není pro každého, například zájemkyně něžného pohlaví určitě raději zvolí některý z menších a lehčích modelů. Pro manažery a technoidy, kteří mají rádi pořádný kus hardwaru v ruce, ale bude HTC Desire HD se svými parametry rozhodně tou správnou volbou.

Tělo telefonu je opatřeno přibližně ze 70% pevným hliníkovým krytem. Zbývající část je kryta měkkým plastem s příjemnou antibakteriální a také antiskluzovou povrchovou úpravou. Telefon se díky tomu drží v ruce příjemně. Některé modely Desiru HD však trpí nedostatky právě u těchto plastových krytů, které nedostatečně lícují na hliníkovou část a dají se snadno promáčknout.

U námi testovaného kusu jsem si hned po nacvaknutí dvojice plastových krytů, které ukrývají baterii a sloty pro paměťovou a SIM kartu, říkal, jestli jsem nenasadil kryty špatně. Mnohá fóra však problém s nedostatečným lícováním krytů také zmiňují. Tento nedostatek by se však měl objevovat údajně jen u některých kusů. Rozhodně proto doporučuji, aby si každý budoucí majitel Desiru HD telefon před zakoupením osobně vyzkoušel a ubezpečil se, že je jeho kus v pořádku.

Podívejme se nyní ještě na rozmístění jednotlivých prvků na telefonu. Na přední straně jasně dominuje obří 4,3“ dotykový displej, pod kterým je k dispozici čtveřice Androidích senzorových kláves, zleva: domů (přepnutí na úvodní obrazovku či delším přidržením vyvolání nabídky s posledně spuštěnými aplikacemi), menu (vyvolá nabídku s dalšími možnostmi), zpět (vždy krok zpět) a hledat (hledání v telefonním seznamu, zprávách, hudbě, internetu atd.). Nad displejem je umístěn pouze reproduktor a dvojice senzorů – pro regulaci jasu a vypnutí displeje během hovoru po přiblížení telefonu k uchu.

Na levý bok výrobce umístil jen jednolité tlačítko pro regulaci hlasitosti, na pravý bok dokonce nic. Na pravém boku mi osobně velmi chyběla mechanická spoušť fotoaparátu a nezbývalo mi tak nic jiného, než fotit se softwarovým tlačítkem na displeji. To však není příliš ideální, vzhledem k tomu, že se bezprostředně vedle spouště nachází senzorová tlačítka, kterých se člověk snadno omylem dotkne a díky tomu třeba i vyskočí z fotoaparátu. Na horní straně Desiru HD je k dispozici pouze vypínací tlačítko. Konektor 3,5 mm Jack se přestěhoval na spodní stranu, na kterou dále výrobce umístil microUSB konektor a mikrofon. Zadní strana pak přináší vystouplý objektiv 8 Mpx fotoaparátu, duální LED blesk a reproduktor.

Displej a ovládání

Jednou z nejzajímavějších věcí je u smartphonu HTC Desire HD bezesporu dotykový displej s obří úhlopříčkou 4,3 palce. Pro někoho konečně ideální velikost displeje, pro někoho naopak zbytečně příliš velká. Pokud u telefonu využíváte veškeré multimediální funkce, pak je takto velká úhlopříčka opravdu přínosem. Velký displej se hodí například pro pohodlnější surfování na internetu, sledování videí, prohlížení fotek, hraní her, přesnější psaní textu na softwarové klávesnici či navigaci v autě nebo i pěší.

Dotykový displej je kapacitní, takže se příjemně a přesně ovládá prsty, navíc díky podpoře multi-touch nechybí zoomování fotek či internetových stránek pomocí dvou prstů ala iPhone. Výrobce u předchůdce, prvního modelu Desire, použil AMOLED displej, zatímco u nástupce a letošní vlajkové lodi HTC Desire HD vsadil na nový typ S-LCD displeje. Ve srovnání s konkurenčním Super AMOLED displejem od Samsungu však stále prohrává, jelikož nedokáže zobrazit sytě černou barvu a má menší čitelnost na slunečním světle. S rozlišením WVGA (480 x 800 px), 16 miliony barev a úhlopříčkou 4,3“ však rozhodně patří mezi současnou špičku na trhu.

Baterie a výdrž

HTC Desire HD je vybaven baterií Li-Ion 1230 mAh, u které jsem se již předem obával kratší výdrže. Dnešní podobně vybavené multimediální telefony mají totiž baterie s kapacitou 1500 mAh a jejich výdrž se pohybuje běžně jen kolem jednoho či dvou dnů. Moje obavy se bohužel po několika dnech potvrdili. S běžnou denní zátěží jsem musel telefon dobíjet vždy nejpozději po druhém dni. Pokud budete hojně využívat multimediální funkce, počítejte s výdrží kolem jednoho dne. Se správným nastavením a spravováním telefonu můžete dosáhnout výdrže i o něco málo delší. Hodně pomůže správné nastavení podsvícení displeje, dále mít vypnuté GPS a Wi-Fi moduly, pokud je zrovna nepoužíváte, ukončovat náročné aplikace běžící na pozadí nebo i vypnout data aplikací na pozadí, které se automaticky připojují k internetu.

Operační systém Android 2.2 a nadstavba Sense

Nejvybavenější smartphone od HTC disponuje v současné době nejnovější verzí operačního systému Android 2.2 Froyo. Pro lepší uživatelský zážitek výrobce připravil i vylepšenou nadstavbu Sense UI. Svižný chod je zajištěn výkonným procesorem Qualcomm QSD8255 Snapdragon s taktem 1 GHz, operační pamětí 768 MB RAM a HW akcelerátorem grafiky. Listování mezi úvodními obrazovkami či v menu a nabídkách je dokonale plynulé a přesné. To platí také pro zoomování přes multi-touch. Zklamáním však je, že HTC Desire HD standardně nenabízí multitasking. Přidržením domečku či ikonek v notifikační nabídce lze pouze přepínat mezi posledními aplikacemi, nikoliv však je i ukončovat. Každý si tak musí z Android Marketu stáhnout například některého z task killerů.

Nadstavba Sense od HTC vylepšuje standardní operační systém Android 2.2. Na úvodní ploše je k dispozici 7 obrazovek, na které můžete umístit různé widgety dle libosti. Novinkou oproti předchozím verzím je možnost jednotlivé obrazovky mezi sebou přesouvat, stačí stisknout senzorové tlačítko domů (nebo multi-touch gestem oddálit obsah, tedy přiblížit prsty k sobě), čímž dojde k přepnutí na náhled všech 7 obrazovek, a poté po přidržení obrazovku libovolně přesunout na jiné místo.

Další změna nastala v horní notifikační liště, ve které nahradila původně ovládací prvek napájení nová lišta s posledně spuštěnými aplikacemi. Původní řešení se mi však zdálo mnohem lepší vzhledem k tomu, že posledně spuštěné aplikace lze vyvolat stále přidržením klávesy domů. HTC Desire HD přináší i další změny a vylepšení, v telefonu je k dispozici tzv. HTC Hub, přes který můžete do mobilu stahovat zajímavé widgety, tapety, scény, vzhledy, vyzváněcí tóny a další obsah. Podmínkou však je bezplatná registrace u služby HTCSense.com, která vám dokáže pomoci například v situaci, že vám někdo ukradne telefon.

Telefonování a zprávy

Telefonní seznam pojme tolik kontaktů, kolik se jich jen vejde na vnitřní paměť telefonu. Ke každému kontaktu si můžete přidat spoustu údajů: obrázek, vyzváněcí tón, email, narozeniny, přezdívku, webové stránky a další. Nechybí vytváření skupin a zajímavostí je možnost zablokovat daného volajícího. Pomocí kláves pro regulaci hlasitost pak můžete jednoduše přepínat mezi normální, tichým a vibračním profilem.

Zprávy jsou u HTC Desire HD rozděleny šikovně podle konverzací. S každým kontaktem si tak dopisujete ve speciálním vlákně, které můžete kdykoliv celé smazat či smazat pouze jednotlivé zprávy. Telefon pojme tisíce zpráv, záleží na volné vnitřní paměti telefonu. Pro zadávání znaků je připravena QWERTY klávesnice v běžném režimu na výšku displeje, po překlopení telefonu na šířku můžete psát na QWERTY klávesnici s většími písmeny, v případě Desiru HD dokonce s jedněmi s největších u mobilního telefonu. Během psaní můžete pro rychlejší zadávání textu využít slovník XT9 nebo nové hlasové zadávání textu. Jednoduše stačí jen dlouze přidržet tlačítko s mikrofonem (druhé nalevo vedle mezerníku) a poté telefonu diktovat zprávu, kterou překládá z mluvené do textové podoby. Tento způsob zadávání textu funguje nad má očekávání výborně, a to včetně české diakritiky.

Hudební přehrávač a video

HTC Desire HD přináší vnitřní paměť o velikosti 1,5 GB a slot pro paměťové karty microSD o velikosti až 32 GB. Spolu s telefonem je v balení dodávána karta microSD 8 GB, která pravděpodobně většině majitelů zcela postačí. Velký úložný prostor se hodí pro hudební soubory, videa, fotografie a další soubory.

Hudební přehrávač přehraje většinu dnešních používaných audio formátů a zobrazí obrázek alba. Pokud překlopíte telefon na šířku, automaticky se změní i obsah hudebního přehrávače a můžete procházet jednotlivá alba mnohem pohodlněji. Přehrávač Desiru HD umí vytvářet playlisty, skladby třídí podle interpretů, alb a dalších kritérií a nechybí ani možnost opakování a náhodného výběru skladby. Velmi pak musíme ocenit přítomnost ekvalizéru, který běžně u telefonů s operačním systémem Android schází. Podmínkou pro otevření ekvalizéru však je mít k mobilu připojená sluchátka. Pro ještě lepší kvalitu audio výstupu výrobce doporučuje aktivovat SRS a Dolby mobile. Minimalizace přehrávače na pozadí je samozřejmostí.

U multimediálního telefonu, jakým je HTC Desire HD, jsem postrádal stereo reproduktory. To je ale z oblasti hudebních funkcí a vlastností asi tak jediné mínus. Pokud posloucháte hudbu výhradně přes sluchátka, prakticky tento nedostatek nepocítíte. Když už ale výrobce představí multimediálně vybavený smartphone s obřím displejem pro pohodlné sledování videí, stereo reproduktory by neměly chybět. Hudební přehrávač doplňuje FM rádio (hraje až po připojení sluchátek) a přehrávač DivX videí, který zvládne přehrát běžné video ve formátu avi z PC bez jakékoliv konverze a dodatečných úprav. K dokonalosti ovšem Desire HD neumí zobrazit k videu také titulky. Musíte si z Android Marketu zdarma stáhnout jiný přehrávač.

GPS navigace

HTC Desire HD nabízí tradičně aplikaci Google Maps, která si ale stahuje mapové podklady neustále z internetu, a tak je potřeba mít u operátora vhodný datový tarif. Navíc stále chybí plnohodnotné navigační řešení pro Českou republiku. To se objeví podle posledních zpráv na přelomu nového roku. Desire HD však již dnes přináší alternativní řešení, a to plnohodnotnou GPS navigaci Route 66. V telefonu je nainstalována zkušební 30 denní verze včetně hlasové navigace v češtině. Mapové podklady pro ČR se zatím stahují z internetu, ale ostatní země je již možné stáhnout a využívat offline, takže naše země by se mohla brzy na tomto seznamu také objevit. Co se týče plné verze, měsíční licence pro Evropu stojí 9,99 EUR, roční 39,99 EUR a doživotní licence pak 49,99 EUR.

Fotoaparát a natáčení HD videa

Tchajwanský výrobce se konečně odhodlal a nasadil do mobilu 8 Mpx (3264 x 2448 px) čip. K tomu přidal autofocus, dvojitý LED blesk a spoustu funkcí a nastavení jako je geotagging, detekce tváře a další. Při této výbavě by si už rozhodně Desire HD zasloužil mechanickou spoušť fotoaparátu. Focení přes softwarovou spoušť na displeji není dvakrát pohodlné a navíc často s telefonem cuknete a pořídíte mírně rozmazanou fotku. Pro zaostření se stačí jak při focení, tak i během nahrávání videa, jen dotknout displeje v místě, kam chcete zaostřit.

Při focení můžete využít spoustu nastavení a efektů. Pro vyfocení jednoho či dvou lidí poslouží režim autoportrét, kdy stačí zmáčknout spoušť a jakmile telefon zaregistruje obličej a zaostří jej, automaticky pořídí snímek. Režim samospoušť jsem příliš nevyužil, jelikož telefon nedrží na levém boku a ani jej nelze opřít o stojánek, který mají některé jiné modely výrobce. Kvalita zkušebních fotografií je horší, než jsem čekal. Snímky mají znatelný nádech do růžova, občas jsou přepálené a při horších světelných podmínkách na nich vládne šum. To kapitola ohledně nahrávání videa je jiná. HTC Desire HD zvládne nahrávat videa ve vysoké kvalitě HD 720p, tedy v rozlišení 1280 x 720 px při 25 snímcích za sekundu. Videa jsou plynulá a s ostrým obrazem. Nelze však zatím během nahrávání používat zoom, což použitelnost kamery značně snižuje. Snad vše brzy výrobce napraví v novém firmwaru, jak růžový nádech u fotografií, tak absenci zoomu při natáčení videí totiž lze softwarově vyřešit.

Zkušební fotografie pořízení telefonem HTC Desire HD

Organizační a datové funkce

V organizační výbavě nic podstatného nechybí, k dispozici je kalendář, budík, stopky, časovač, diktafon, kalkulačka a prohlížeč Office dokumentů (Word, Excel) v podobě aplikace QuickOffice a prohlížeč PDF dokumentů PDF Reader. Výrobce přidává navrch další aplikace, například akcie, předpověď počasí, SoundHound (rozeznání skladby pomocí vzdáleného serveru), čtečku elektronických knih, aplikaci světlo a další. Nechybí ani aplikace pro přístup na Facebook a Twitter. Tisíce aplikací a her jsou pak ke stažení na Android Marketu.

Datová výbava HTC Desire HD patří k dnešní špičce na trhu. Mobilní data jsou v plném složení: GPRS, EDGE, 3G a HSPA (HSDPA download až 14,4 Mb/s a HSUPA upload až 5,76 Mb/s). To se skvěle hodí v kombinaci s kvalitním internetovým prohlížečem na bázi WebKit a velkým dotykovým displejem pro pohodlné surfování na internetu. Prohlížeč umí otevřít více oken současně, podporuje multi-touch ovládání pro zoomování a disponuje plnou podporou technologie Flash 10.1. K připojení na internet můžete vedle mobilních sítí využít také bezdrátové připojení přes Wi-Fi (b/g/n). Pokud by ostatní potřebovali přístup na internet, můžete HTC Desire HD proměnit v hotspot díky Wi-Fi tetheringu. Telefon nabízí také technologii Bluetooth včetně možnosti odesílání souborů na jiná zařízení.

Závěr recenze HTC Desire HD

HTC Desire HD je špičkově vybavený smartphone a v současnosti nejvybavenější telefon od HTC. Funkční výbavou patří telefon mezi dnešní špičku na trhu, největšími přednostmi jsou: nejnovější operační systém Android 2.2 Froyo s vylepšenou grafickou nadstavbou Sense, 1 GHz procesor, 768 MB RAM, rychlá data, 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a dvojitým LED bleskem či nahrávání HD videí. Výrobce konečně začal v telefonu nabízet předinstalovanou plnohodnotnou GPS navigaci, a to Route 66 ve zkušební 30 denní verzi, poté zaplatíte za doživotní licenci zhruba 50 EUR. Velkou roli pak u HTC Desiru HD hraje také obří 4,3″ dotykový displej, který se hodí pro pohodlnější surfování na internetu, sledování videí, hraní her nebo třeba i při navigaci.

Konkurencí pro HTC Desire HD jsou telefony Apple iPhone 4, Samsung Galaxy S a sesterský model HTC Desire Z. Zájemce o některý z těchto telefonů by se měl rozhodovat především na základě operačního systému, jak se mu osobně který líbí. Hardwarová výbava je totiž u všech čtyřech telefonů srovnatelná bez větších rozdílů. Snad jen Desire Z si pořídí lidé, kteří rádi píší na hardwarové QWERTY klávesnici. Další konkurence pro HTC Desire HD se objeví během několika týdnů v podobě alternativní verze Desiru HD s novými Windows Phone 7 – model HTC HD7. Ten je však vybaven pouze 5 Mpx fotoaparátem, nenabízí zatím tolik aplikací a her jako Android Market a díky filosofii operačního systému Windows Phone 7 je mnohem uzavřenější, například bez možnosti vložení paměťové karty, absenci mass storage a další. HTC Desire HD má tedy velmi dobře našlápnuto, aby získal hodně budoucích spokojených majitelů.

HTC Desire HD si můžete zakoupit na eshopu Sunnysoftu.

obří 4,3“ dotykový displej chybí mechanická spoušť fotoaparátu
1 GHz procesor a 768 MB RAM nemá stereo reproduktory
Android 2.2 + Sense UI
8 Mpx fotoaparát
nahrávání HD 720p videa
HSPA, Wi-Fi, GPS
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
24 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
BarboraVerčaSalisCAgiGajo Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Stewee
Stewee

Prekvapuje ma, ze pre odosielanie dat cez bluetooth sa musi instalovat aplikacia (Edit od redakce: posílat soubory přes Bluetooth lze standardně). Take nieco som este nepocul u obycajnejsich mobilov, nie to u udajne multimedialnom fone. Inak sa mi celkom paci, ale nie natolko, aby som par tyzdnovy Galaxy S menil :-)
Vdaka za recenziu. Urcite mi Vasa stranka v buducnosti napomoze vo vybere dalsieho mobilu.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, osobně bych také Samsung Galaxy S neměnil za Desire HD, prostředí TouchWiz 3.0 se mi líbí více než Sense UI, ale u někoho jiného to může být přesně naopak. Je dobré, že je na trhu více alternativních možností :-)
Jinak děkujeme za příjemná slova směrem k naší redakci :-)

Griever
Griever

Pripájam sa k Steweovi, tiež sa mi páči táto stránka, dostal som sa na ňu len náhodou pred pár týždňami, ale pravidelne sa vraciam:-)

Mal by som aj otázku priamo k Desire HD: Aká je kvalita hlasitého reproduktora v porovnaní s pôvodným Desire ? Pretože v ňom je jeden z najhorších repráčikov, aké som kedy počul, z tých zvýraznených výšok až bolia uši:-( Ale keď som nedávno testoval HTC 7 Trophy, tak som bol veľmi prekvapený, ako dobre to hralo, takže by ma zaujímalo, ako je na tom Desire HD, keďže o ňom uvažujem:-)

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, děkujeme za příjemná slova :-)
Co se týče hlasitého reproduktoru, objektivně nedokáži porovnat kvalitu u původního Desiru s novým Desirem HD, v tuto chvíli nemáme oba dva telefony vedle sebe v redakci. K dokonalosti má ale reproduktor Desiru HD stále daleko.

HTC DESIRE HD
HTC DESIRE HD

No k otázce HTC DHD pro mě osobně, když bude hrát jak moje nýnější nokie 5530 expressmusic tak mě to bude stačit a budu spokojen…..

Fender
Fender

Design se jim povedl naprosto skvělě. Cena je možná trošku moc si myslim na to že to je HTC.

Ladislav Szajko
Ladislav Szajko

Docela mě mrzi fotoaparát měl sem C905 sony ericsson 8 MP a mužu říct fotky nádherný dal sem ho pryč protože nemá operáční systém teď mám nokii N86 8MP a fotky taky děs. Ale už neřeším fotoaparát a jdu do yperia x8 nebo Lg optimus one ještě se rozhoduju

Ladislav Szajko
Ladislav Szajko

a myslím že by jste měl dát do mínusu podpruměrný fotoaparat. Bylo by to fer protože znam mobily s lepšími fotkama a pisete k nim podprumerný fotoaparat

adis002
adis002

přesně tak, jenže to by muselo být uvedeno u všech HTC, kde jsou fotky růžovoučké :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Podívejte se na první uniklé fotky herního Mate 20X

Podívejte se na první uniklé fotky herního Mate 20X

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Před nedávnem jsme se dozvěděli, že Huawei chystá herní model Mate 20X, jenž si svou premiéru odbyde společně s…

Facebook má další problém, unikly údaje 30 milionů lidí

Facebook má další problém, unikly údaje 30 milionů lidí

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Ve Facebooku zabezpečení údajů uživatelů delší dobu skřípe. Nyní společnost přiznala, že v průběhu září uniklo obrovské množství údajů kvůli…

Nový Xiaomi Black Shark 2 uniká na videu

Nový Xiaomi Black Shark 2 uniká na videu

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Původní herní telefon Xiaomi Black Shark byl představen na jaře tohoto roku jako dostupnější alternativa k Razer Phone. Zatímco…

Mobilní zobrazení