Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Google Nexus 7 – Tegra 3 v podání Googlu vstupuje na trh

  |  13 komentářů  |  autor: David Kovařík

Společnost Google představila na konferenci I/O svůj dlouho očekávaný tablet Nexus 7. Ten bude zajímavý především svoji nízkou cenou, kterou si získá oblibu u široké masy lidí. Pojďme se společně podívat na ostatní technické parametry, kterými novinka z dílny Googlu disponuje.

Dlouhé měsíce spekulací předcházely chvíli, která nastala na nedávno proběhnuvší konferenci I/O v San Franciscu. Řeč je o oficiálním představení tabletu Google Nexus 7, který je širokou veřejností velice netrpělivě očekáván. Kromě kvalitních hardwarových parametrů zaujme tablet novou verzí operačního systému, to vše podtrhnuto více než zajímavou pořizovací cenou. Pro Google je přístroj vyráběn společností Asus, což se na hardwarové konfiguraci nesmazatelně podepsalo.

Začneme technickými specifikacemi. Jak již z názvu vyplývá, Nexus 7 disponuje 7″ displejem s rozlišením 1280 x 800 px, který je vyrobený technologií IPS LCD. Od velikosti displeje se samozřejmě odvíjejí rozměry samotného zařízení. S mírami 199 x 120 x 10,45 mm spadá Nexus 7 spíše mezi menší kousky. Ani hmotnost 340 gramů není na tablet nikterak přehnaná cifra. Vezmeme-li navíc v potaz, že velikou část této hmotnosti má na svědomí 4325 mAh akumulátor, který by měl přístroj udržet v provozu teoreticky až 300 hodin. Reálně však počítejte zhruba s 9 hodinami.


Oficiální snímek Google Nexus 7

Základním stavebním kamenem Google Nexusu 7 je čtyřjádrový (resp. pětijádrový) SoC čip nVidia Tegra 3, který je nataktován na frekvenci 1,3 GHz. Z toho logicky vyplývá přítomnost 12ti jádrového GPU, taktéž z dílny nVidie. Operační paměť RAM má velikost standardních 1024 MB. Vestavěná paměť pak 8, respektive 16 GB, to v závislosti na pořízené verzi.

Obvyklá škála konektivity zahrnuje microUSB a 3,5 mm audio Jack, z bezdrátové pak vyjmenujme Bluetooth, Wi-Fi, GPS či NFC. Nexus 7 překvapivě nedisponuje fotoaparátem na zadní straně, spoléhat se tak bude muset na přední kameru o rozlišení 1,2 Mpx s možností natáčet až 720p video. Googlu se tímto krokem podařilo uříznout z celkové ceny dalších pár dolarů.

Co se softwarové výbavy týče, zde hraje prim nejnovější verze Androidu 4.1 Jelly Bean, která byla na zmiňované konferenci taktéž představena. Ten samozřejmě přinese řadu vylepšení, o kterých vás budeme informovat v samostatném článku. Už nyní však můžeme prozradit, že se jedná o takzvanou „čistou“ verzi systému bez jakýchkoliv grafických nadstaveb. Dále budete moci využít nejnovějších Google služeb, jako je například Google Wallet pro virtuální peněženku, turn-by-turn navigaci či Google+.

Zajímavá je také služba Google Now, která zastane službu inteligentního asistenta. Nejedná se však pouze o hlasové ovládání a vyhledávání, Google Now vás například upozorní, kdy máte vyrazit z kanceláře tak, abyste stihli naplánovanou schůzku. V potaz nezapomene vzít ani stav současné dopravní situace. Navíc automaticky střádá informace o věcech, které máte rádi – o vašich oblíbených kapelách, sportovních týmech či filmech. Zároveň shromažďuje data z vašeho kalendáře a mailu, které pak automaticky zohlední při svém vyhledávání a plánování. Osobní asistent se vším všudy.

Oficiální video představující Google Nexus 7

A na závěr to nejdůležitější – cena a dostupnost. Částka za 8 GB model se pohybuje na hranici 199 USD (cca 4100 Kč), za 16 GB pak 249 USD (cca 5100 Kč). Google Nexus 7 je možné již nyní objednat v obchodě Google Play, prozatím však pouze pro USA. Následovat bude Kanada, Austrálie a Velká Británie zhruba někdy v polovině července. Ostatní země, včetně České republiky, snad budou následovat záhy.

Zdroj: Google Play, PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení