Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Genetika poráží Face ID. Čtečka nerozeznala chlapce od matky

  |  11 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Apple o své nové technologii Face ID, která vystřídala oblíbenou čtečku otisků prstů, tvrdí, že je mnohem bezpečnější než právě předchůdce Touch ID. Možná může být spolehlivější i bezpečnější, ale, jak by mohl někdo namítnout, příroda je mocná čarodějka. A někdy je tak mocná, že přemůže i neoblomnou čtečku obličeje Face ID.

Ač se to může zdát neuvěřitelné a v mnoha ohledech i vtipné, přesně to se stalo. Za úspěchem však nestojí žádný zkušený hacker, nýbrž desetiletý chlapec Ammar Malik. Jeho matka si koupila nový iPhone X a ihned po rozbalení úspěšně absolvovala sken svého obličeje do čtečky Face ID. Její synek Ammar následně vzal jubilejní iPhone a pokusil se jej odemknout obličejem. K překvapení všech se to podařilo. Mějme přitom na paměti, že do Face ID lze uložit pouze jeden 3D model obličeje; ne jako v případě Touch ID, kde můžete mít zaregistrováno až pět prstů.

Jak je vidno, pokusy o obelhání „superpřesné“ čtečky tváře se hromadí a pro Apple a jejich produkty to opravdu není dobrá reklama. Na konci našeho příběhu s rodinou Malikových je velké zklamání. Sana, matka malého šťastlivce, se pokusila čtečku restartovat a svůj obličej do ní zaevidovala znovu. Byť to zprvu vypadalo jako dobré rozhodnutí, po třech chybných pokusech se Ammarovi stejně podařilo do telefonu proniknout, a to jen díky neskutečné podobě s matkou.

Jak jsem již nastínil, úspěšné pokusy o prolomení Face ID za pomocí genetiky se kupí, i když jich stále není mnoho. Pokud ale bude chyb více, validita čtečky Face ID, jakožto vašeho nejosobnějšího strážce dat, se otupí. Na druhou stranu, Face ID je zcela nová věc a dalo se čekat, že Applu pár let zabere, než bude čtečka přesná a bezchybná. Nezbývá ale než se ptát, zdali je to dostatečnou omluvou všem postiženým uživatelům.

Jak se na Face ID díváte vy? Dokáže plně nahradit Touch ID?

zdroj: Wired

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
heff
heff

Tak u matky to ještě jakžtakž jde, horší by bylo kdyby se nechal obelstít manželkou ;-)

Jarda
Jarda

Pořád bude nejjistejší a nejrychlejší otisk prstu. Toto je mnoho povyku pro nic, jako celý telefon, kde se, najednou, mluví o starých funkcí, jako kdyby to byl zázrak a ony jsou u konkurence známé i několik let. Stačí vzpomínka na live foto a bezdrátové nabíjeni atd. Z kapsy si vytáhnu odemčený mobil hned a i v držáku za jízdy ho odemknu bez problému.

Martin
Martin

Až se objeví čtečka v display už nikdo FaceID chtít nebude.

haha
haha

moje řeč hoši

Tomas
Tomas

Chtěl bych mít soft skills toho maníka, kterej v Applu prosadil nesmyslný FaceID.

tomas
tomas

Tak skener očnej duhovky je podla všetkého najbezpečnejšie. Nikomu sa nepodarilo prelomit ju.

Martin
Martin

Ale jo podařilo, tedy u Samsungu jo.

tomas
tomas

Nj myslel som u lumii.

tomas
tomas

Šerý moja chyba

tomas
tomas

Šerý = sorry

Harry84
Harry84

Nech tam daju termoskeber tvare a ten by mal byt bezpecnejsi

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení