Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Budoucí modely Apple Watch možná se čtečkou EKG

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Budoucí verze Apple Watch mohou obsahovat pokročilou formu technologie sledování srdce, která podle zatím dostupných informací použije elektrické signály ke zjištění srdečních abnormalit, defektů a dalších potenciálních indikátorů kardiovaskulárních onemocnění.

Tip: Chytré hodinky Apple Watch opět zachránily život

Testy EKG (elektrokardiogramy) jsou obvykle prováděny s použitím více elektrod, které jsou umístěny přímo na pokožce. V Cupertinu údajně pracují na způsobu, jak technologii implementovat do budoucích Apple Watch a nechat uživatele, aby si pomocí stisku provedl EKG zcela sám. Senzory a údaje shromážděné z drobných elektrických proudů vysílaných do oblasti ramen a dále přes hrudník až do srdce uživatele by tato data měřily. To by umožnilo zabránit bezprostřednímu ohrožení mrtvičkou anebo infarktu. A pro lékaře by tyto údaje sloužily jako počáteční cenný zdroj informací v případě nutnosti léčby nebo hospitalizace.

Zdá se, že Apple se snaží nositelnost povýšit na další úroveň. Chytré hodinky již nebudou jen prodlouženou rukou zmeškaných hovorů, základních dat a fitness, ale díky EKG se stanou jakýmsi zdravotnickým nástrojem, který mapuje základní životní funkce. Je potřeba zdůraznit, že takové zařízení musí projít důsledným testováním a podléhá velmi přísným regulím.

Tip: Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Minulý měsíc zahájila společnost novou studii ve spolupráci se Stanfordskou univerzitou. Od uvedení hodinek na trh v roce 2015 jde o jednu z mnoha studií, které se zabývají srdečními rytmy a jejich vyhodnocováním. Smyslem je vypilovat a vyhodnotit podmínky pro vytvoření odpovídajícího nového hardwaru a softwaru, mají-li hodinky opravdu měřit EKG.

Zvláštní shoda plánů a okolností. V těchto dnech Americký federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv představil upravené Apple Watch, které mají měřič EKG v řemínku od společnosti AliveCor. Zdá se, že Apple chce co nejvíce těchto technologií vtěsnat do samotného těla přístroje. Pokud překoná současná hardwarová a softwarová omezení a splní přísné regule, mohlo by se to podařit.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když vloni v září Apple představil svůj jubilejní iPhone X, všichni jsme měli čelist tak nízko, že jsme docela…

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejen zájemci o nejnovější vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, ale i zákazníci pořízující si loňské nejvybavenější…

Mobilní zobrazení