Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Chytré hodinky Apple Watch opět zachránily život

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Mokříš

Nositelná elektronika dnes umí kouzla, která jsme si ještě před dekádou ani nedokázali představit. Nejen, že chytré hodinky zvládnou upozornit na zprávu, email nebo telefonní hovor, ale dokáží nám dát i včas vědět ve chvíli, kdy je opravdu zle a jde doslova o život.

Své o tom ví Scott Kilian, kterého živí právo a ve volném čase se věnuje boxu. Ten, pravděpodobně z čistě preventivních důvodů, krátce před dovršením padesáti let věku, absolvoval zátěžové a metabolické testy, které však ukázaly, že jeho zdraví je v nejlepším pořádku. Mimochodem tyto testy ho stály 10 000 dolarů, tedy zhruba 216 000 korun. Jeho život tedy plynul běžným způsobem, až minulý měsíc, kdy Scott šel, jako obvykle spát se svými Apple Watch na ruce.

Krátce po půlnoci ho však hodinky vzbudily, aby upozornily na neobvykle vysokou hodnotu srdečního tepu. Klidová frekvence byla 121 úderů za minutu oproti obvyklým 49. Scott se necítil nijak špatně, kromě drobného trávicího problému se zdálo vše v pořádku. Scott však neváhal a raději ihned jel do nemocnice. Tam však EKG neodhalilo žádnou abnormalitu.

Tip: Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Až krevní odběr ukázal, že Scott právě prodělává srdeční záchvat. Další vyšetření odhalila čtyři téměř zablokované tepny, které vyžadovaly rychlou operaci a umístění stentu. Lékaři Scottovi sdělili, že kdyby ho Apple Watch neprobudily, tak by pravděpodobně zemřel ve spánku.

Příběh tedy končí happyendem, ze kterého vychází Apple jako zachránce životů. Když se však člověk zamyslí hlouběji, tak konkrétně tento případ ukazuje, že bychom možná měli všem těm „wearables“ (a nejen těm od Applu) a elektronice obecně začít více věřit. Dostali jsme se do fáze, kdy i relativně levné zařízení dokáže v kritickém okamžiku pomoci a svojí činností zachránit život.

Autor článku zároveň přiznává, že na Scottově místě by asi hodinky sundal a spal v klidu dál. Zvýšený srdeční tep bych přisuzoval buď nějakému divokému snu nebo závadě na Apple Watch.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
R S
R S

v ceskem zdravotnicti by na pana koukali jestli se nezblaznil, mozna by natocili ekg a co myslite..? mel ho tam? nemel :) a poslali by ho dom.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

Fixed pen se tváří jako stylus, ale zvládne toho více

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pero pro ovládání dotykových obrazovek nemusí být vždy pouze obyčejná tyčinka, která je na konci přizpůsobena právě k ovládání…

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

Apple prý dodatečně chystá zlatou variantu iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Když vloni v září Apple představil svůj jubilejní iPhone X, všichni jsme měli čelist tak nízko, že jsme docela…

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

Sony nyní přidává hodnotné dárky i k loňským Xperiím

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejen zájemci o nejnovější vlajkové modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, ale i zákazníci pořízující si loňské nejvybavenější…

Mobilní zobrazení