Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Rajnoch

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému designu. Není tak divu, že unikají spekulace o jeho očekávaném nástupci. Opět se bude jednat o špičkově vybavený telefon s úchvatným designem.

Loňský model Xiaomi Mi Mix (recenze) zaznamenal nevídaný úspěch. Jednalo se přelomový smartphone v oblasti bezrámečkových displejů. Tento model v podstatě odstartoval vlnu bezrámečkových smartphonů, jako jsou Samsung Galaxy S8 (recenze) a S8+ (recenze), LG G6 (recenze), a mnoho dalších.

Předchozí řadu tohoto smartphonu po designové stránce navrhl francouz Philip Starck. Tento designér se v červnu letošního roku sešel se zástupci Xiaomi, bude tak spolupracovat i na pokračovateli řady, jímž bude Xiaomi Mi Mix 2. A právě Philip Starck nyní zveřejnil video, které ukazuje design chystaného Mi Mixu 2.

Díky tomuto modelu se nejspíše Xiaomi stane se svým modelem novým králem bezrámečkových smartphonů. Plocha, kterou displej zabere, se totiž rovná 95 %. Pro porovnání, displej nedávno představeného Sharp Aquos S2 zabírá 87,5 %, Samsung Galaxy S8 (84 %), LG G6 (79 %) nebo Xiaomi Mi Mix (83,6 %).

Jak lze z videa spatřit, přední fotoaparát bude umístěn tak jako u předchozí generace na spodní hraně, ten by měl mít rozlišení 8 Mpx. Displej, který zřejmě dosáhne úhlopříčky 6 palců, bude po vzoru Galaxy S8 a S8+ zahnutý. Mezi další specifikace tohoto telefonu patří procesor Qualcomm Snapdragon 835. Zadní straně by měl vévodit fotoaparát Sony IMX386 s rozlišením 12 Mpx. Baterii budete moci nabíjet skrze USB-C konektor, její kapacita se odhaduje na 3 400 mAh.

Smartphone by dle spekulací měl dorazit ve dvou paměťových variantách. Ta první obsahuje 6 GB RAM, přičemž uživatel má k dispozici 128 GB pro svá data. Za tuto paměťovou variantu se bude cena pohybovat okolo 600 dolarů, tedy zhruba 13 500 korun. Za verzi s 8 GB RAM, a pamětí pro data 256 GB si výrobce bude účtovat zhruba 750 dolarů, to je cca 16 700 korun. Tyto ceny jsou pro čínský trh, pokud k nám Xiaomi dorazí můžeme očekávat větší cenovku u obou verzí.

Přesné datum uvedení tohoto zařízení ještě není známo, spekuluje se ale o datu 12. září. Je tedy jasné, že Galaxy Note 8 nebo LG V30 budou představeny dříve. Xiaomi se tak bude snažit svůj model představit před chystaným iPhonem 8.

zdroj: gizmochina

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Kdo vyhrál smartphone HTC U Play? Vyhlášení soutěže

Kdo vyhrál smartphone HTC U Play? Vyhlášení soutěže

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je tady rychlé vyhlášení vítěze soutěže o chytrý telefon HTC U Play. Stačilo správně odpovědět na jednu jedinou soutěžní otázku a mít…

Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

Nástupce smartphonu BlackBerry KEYone na obzoru?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Kanadské BlackBerry je jedním z mála výrobců, kteří stále nezapomínají na smartphony s hardwarovou klávesnicí. Po aktuálním modelu KEYone má přijít…

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 10 000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  8 komentářů

Jaký smartphone v ceně do 10 000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik…

Mobilní zobrazení