Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Bojíte se o své nahé fotky? Facebook má dost ostré řešení

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Facebook začal své uživatele žádat o odeslání jejich nahých fotek či videí, což zní samo o sobě opravdu dost děsivě a nebezpečně. Nicméně jen tak vás prý největší sociální síť na světě dokáže skutečně ochránit. Alespoň to tvrdí. Je to tedy pravda, nebo existuje lepší řešení?

Jak má nová funkce fungovat? Stačí, když Facebooku pošlete své nahé fotky, ten je zanalyzuje a převede na jednodušší zašifrované vyjádření, se kterým pak dále pracuje. Pokud následně někdo jiný – třeba váš bývalý partner nebo partnerka – bude chtít na sociální síť umístit stejné nebo podobné nahé fotky s vámi, což speciální algoritmus rychle rozpozná, tak to zkrátka nebude umožněno.

Dost kontroverzní řešení od Facebooku vyvolává spoustu bezpečnostních rizik. Někteří zaměstnanci ze společnosti Facebook totiž budou v pilotní fázi všechny nahé fotky svých uživatelů pečlivě „kontrolovat“, aby bylo zajištěno správné fungování této nové funkce. Kdo ale skutečně zajistí, že je lidé z Facebooku nezneužijí? Umíte si představit, že na nich poznají své známé, nebo třeba slavné celebrity? Není tohle už moc? Mluvíme o opravdu ostrých fotkách, nikoliv jen rozostřených, na kterých byste člověka nemuseli poznat.

Tip: Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Dalším rizikem je samozřejmě fakt, že fotky mohou Facebooku ukradnout hackeři, nebo se nedá vyloučit ani to, že je zneužije samotný Facebook například pro různé prodejní účely třetím stranám. Ačkoliv se může jak chce dušovat, že se tak nikdy nestane. Facebook k tomu říká, že je odevzdání nahých fotek zcela dobrovolné a nemusíte tak učinit.

Podle nás by Facebook měl spíše více nabádat své uživatele k tomu, aby si zajistili své citlivé fotky či videa přímo na svých zařízeních, a ne až na sociální síti. Pokud použijete silný bezpečnostní číselný kód a budete využívat čtečku otisků prstů či lepší čtečku obličeje, pak vám takové zařízení neodemknou pár měsíců ani největší experti z FBI.

Projekt od Facebooku je zatím v pilotní fázi, a to pouze pro uživatele u protinožců, tedy v Austrálii. Podle toho, jaké bude mít ohlasy, můžeme očekávat jeho případné rozšíření i do dalších zemí, včetně například České republiky či Slovenska. Zatím jde však jen o spekulace a doufejme, že velký bratr nakonec dostane rozum a zvolí lepší způsob, jak chránit své uživatele.

zdroj: Facebook, Twitter

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
lokoScarab Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Scarab
Scarab

Jak vidno naše společnost už je totálně zdegenerovaná, když řeší problémy tohoto typu. Normální člověk by se spíš zeptal – proč bych měl někam věšet svoje nahaté fotky?!

loko
loko

facebook je extrémně nedůěryhodná společnost, která by prodala z vašeho soukromí cokoli, pokud by z toho kápl byť 1 cent. Skvělý nápad ji dávat intimní fotografie ! :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Poměrně podstatnou součástí vývoje smartphonu je i jeho obchodní označení, jinými slovy jméno, pod kterým budou moci zákazníci přístroj…

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost Motorola letos představila několik povedených modelů a na záčatek června plánuje uvést další. Řeč je o telefonu Moto…

Mobilní zobrazení