Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

BlackBerry 9800 Torch – recenze všestranného mobilu pro manažery

  |  18 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Nejvyšší model BlackBerry 9800 Torch má kovové tělo, dotykový displej, výsuvnou QWERTY klávesnici, 624 MHz procesor, 512 MB RAM, BlackBerry OS 6.0, plnou datovou výbavu, mnoho manažerských funkcí a výtečnou výdrž. Jak obstál v redakčním testu, napoví samotná recenze BlackBerry Torch.

Mobilní telefon BlackBerry 9800 Torch do recenze zapůjčil ShopBlackBerry.

Výrobce RIM se značkou BlackBerry soustřeďuje na telefony určené pro práci, zejména s využitím komunikačních kanálů a emailových řešení. Není divu, že se objevil model kombinující prvky hardwarové klávesnice a dotykového displeje, BlackBerry 9800 Torch. V Česku je možné sehnat černou variantu přístroje, v Americe navíc i temně červenou a bílou.


BlackBerry 9800 Torch – oficiální fotografie

Základní parametry – BlackBerry 9800 Torch

Rozměry148 x 62 x 14,6 mm
Hmotnost161 g
DisplejTFT, rozlišení 360 x 480 px, 65 tisíc barev, úhlopříčka 3,2“
Paměť4 GB vnitřní + paměťové karty microSD až 32GB
Operační systémBlackBerry OS 6.0
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, LED blesk, geotagging
nahrávání VGA videa
Obsah balenínávod, mini CD, baterie, nabíječka, zásuvkové redukce, stereo headset, datový USB kabel, hadřík, 4 GB microSD karta
Cena a dostupnost15 390 Kč, od října 2010

Krátké postřehy z testování:

Co se nám líbilo: kovové provedení, parádní hardwarová QWERTY klávesnice, výdrž, příjemné prostředí operačního systému BlackBerry OS 6.0, kvalitní 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED diodou, optický trackpad, datová konektivita, informační LED dioda, synchronizace s PC přes software, funkce Wi-Fi Sync a UMA.

Co se nám nelíbilo: výsuvná konstrukce se u testovaného telefonu lehce viklá, nastavení internetového profilu od operátora nedorazí

TIP: Vše o mobilním telefonu BlackBerry 9800 Torch najdete v katalogu mobilů.

Obsah balení

V balení nalezneme stručný návod a informace o produktu, miniCD BlackBerry User Tools s odkazem na stažení programu BlackBerry Desktop, Li-Ion baterii o kapacitě 1270 mAh, čistící hadřík, USB kabel, pecková sluchátka s 3,5 mm Jackem, nabíječku s vyměnitelným koncem pro zásuvku americkou a evropskou, obě redukce do zásuvky a 4GB microSD kartu.

Po prvním umístění SIM karty a baterie se přístroj sám spustí a načítá systém. Trvá to zhruba minutu a půl. Systém se představí úvodním videem a pak je možnost ihned nastavit vše, co budete v telefonu využívat – Wi-Fi, Bluetooth, emailové účty, sociální sítě a další dílčí úpravy vzhledu, zvonění atd. Po každém vyjmutí baterie se přístroj spustí automaticky.

Vzhled a konstrukce

Kanadský výrobce RIM uvedl na trh značením nejvyšší model 9800 Torch, který má dominantní ocelovou konstrukci, výsuvný mechanismus s QWERTY klávesnicí a velký dotykový displej. Výroba telefonu je realizována v Mexiku.

BlackBerry 9800 Torch má rozměry 111 x 62 x 14,6 mm v zavřeném stavu a 148 mm na délku při otevření. Konstrukce je tvořena ocelovou výsuvnou částí a zčásti ocel zasahuje i do spodního dílu, na němž dominuje naopak plast, coby zadní kryt. Zpracování mě bohužel nepřesvědčilo, je zde patrná menší vůle, horní díl se nepatrně viklá a při otevření mám pocit, že jsem telefon zakoupil před x lety, ne nyní jako nový. Jelikož si na stejný problém stěžuje více uživatelů, nepůjde asi jen o vadu kusu. Od telefonu za více než 15 tisíc korun bych očekával preciznost, ne lajdáckost z mexické výrobny. Na druhou stranu, někdo zas konstrukci chválí a popírá námi popsané, takže opravdu asi záleží, jaký kus zakoupíte.

Samozřejmě se mi konstrukce a použité materiály jinak líbí, tomu odpovídá i vyšší hmotnost 161 gramů. Zadní kryt je zvrásněn vodorovnými čarami a lehce pogumován, v ruce mi nicméně občas klouzal i tak. Na černém krytu, táhnoucím se po bocích telefonu do zadní strany přístroje, jsou umístěny všechna funkční tlačítka a konektory. Pravý bok nese standardní 3,5 mm konektor Jack, tlačítka hlasitosti a speciální tlačítko s nastavitelnou funkcí. Od výrobce má toto tlačítku funkci fotoaparátu, což lze snadno změnit.

Na levém boku je osamocený microUSB konektor. Zadní straně dominuje 5 Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a logo BlackBerry pod ním. Nad displejem bychom nalezli reproduktor a informační LED diodu. Mikrofon je ukryt ve výsuvné QWERTY klávesnici.

 

Displej a ovládání

Displej má úhlopříčku 3,2“, rozlišení 360 x 480 px, dotykovou kapacitní technologii (ovládání prsty nebo kapacitním stylusem), zobrazuje 65 tisíc barev a nechybí ani funkce Multitouch (ovládání více prsty), akcelerometr pro automatické překlápění displeje, automatické podsvícení a indikátor LED diodou. Zvolit se dá časová prodleva, po které se podsvícení displeje vypne.

Oceňuji možnosti nastavení zobrazení, zejména volbu písma. Těch je ve výčtu několik desítek. Nastavit lze také velikost písma, styl, motiv a barevný kontrast (normální, obrátit kontrast, stupně šedi). Při uzamknuté obrazovce se může zobrazit definovaný text.

Ovládání telefonu je možné dotykovým displejem, tlačítky pod ním, která jsou čtyři a prostřední trackpad navíc, mající funkci potvrzování stisknutím a přesunu kurzoru ve směru posunu prstu po něm (v nastavení lze měnit citlivost dotykové obrazovky – interval, doba ukázání, citlivost čtení a citlivost právě trackpadu – na vodorovný a svislý pohyb, zvuk otáčení). Po vysunutí horního dílu se dostáváme ke QWERTY klávesnici, s miniaturními, leč lehce stisknutelnými tlačítky ve tvaru lopatek, natočenými ke středu klávesnice. Psaní na klávesnici je opravdový zážitek, potvrzuji bezchybnost a rychlost, pokud se na ní naučíte.

Čitelnost displeje na slunci je postačující, záleží na úrovni jasu. Volil jsem tu nejvyšší. Po připojení nabíječky či USB kabelu se na displeji objeví hodiny úsporného režimu, u kterých lze ihned nastavit budík. Zajímavé řešení. Otisky prstů jsou viditelné na displeji a tlačítky pod ním, na výsuvné části nikoliv, ta nemá tlačítka lesklá.

Baterie a výdrž

Telefon je určen především pro pracovní využití, tomu také odpovídá výdrž, zajišťující Li-Ion baterie s kapacitou 1270 mAh. Trvale jsem měl zapnutou Wi-Fi s připojením k domácí síti, využíval datové přenosy přes operátora, a přesto telefon vydržel hravě čtyři dny. Výrobce uvádí necelých 6 hodin hovorů, až 30 hodin poslechu hudby či 6 hodin přehrávání videí. Ostatně, s výdrží neměly telefony BlackBerry nikdy zásadní problémy. Nemusíte se tedy bát, že by se přístroj vybil během dne, jako to dokážou telefony jiných značek.

Nabíjení je možné přes nabíječku s microUSB zakončením, případně přes USB kabel při připojení k počítači. K SIM kartě se lze dostat po vyjmutí baterie, zatímco ke slotu na microSD kartu ihned, ten je totiž umístěn přímo pod krytem.

Prostředí telefonu

BlackBerry 9800 Torch má zbrusu nový operační systém BlackBerry OS 6.0 (verze 6.0.0.246), který si zakládá na dotykovém ovládání s využitím hardwarové klávesnice k rychlejšímu psaní emailů či zpráv. Základní obrazovka naběhne zhruba po minutě a půl, kdy se systém načítá po zapnutí (docela dlouhá doba). Vidíme tapetu na pozadí, panel s funkcemi na horní části obrazovky a výsuvný panel s menu dole na displeji. Horní panel se dělí na část s ovládáním profilů (klikněte na ikonku reproduktoru a zvolte profil) a vyhledávácí tlačítko. Část s aktuálním časem, datem a stavem baterie a sítě zobrazuje také připojení k Wi-Fi síti a operátora. Po kliknutí na danou oblast se přeneseme do nastavení připojení, kde lze okamžitě všechna připojení vypnout či upravit.

Systém má svižný chod (procesor PXA930 624 MHz, 512 MB RAM), výrazně se nezadrhává a nevznikají prodlevy, které by uživatele znervózňovaly. Pouze vypnutí přístroje znamená, že si po opětovném zapnutí počkáte slušnou dobu na naběhnutí. Nabídka menu se otevírá přetažením displeje od spodní šipky na displeji vzhůru, nebo kliknutím na ní. Rázem jsme v menu, které je přehledně uzpůsobené do čtyř ikon v každém z řádků. Pro přehlednost slouží po sobě jdoucí obrazovky se zobrazením všech aplikací, nejčastěji používaných, stažených, médií a oblíbených. Procházení je možné tažením prstu.

Jako nešťastně zvolený mi přijde zámek telefonu na horní hraně, který je tak lehce stlačitelný, že se mi opakovaně v kapse telefon sám odemkl a dělal neplechy. Uvítal bych rozhodně nějaký posun prstu po displeji po zmáčknutí tlačítka zámku. Naopak skvělá je funkce automatického zapnutí přístroje v pracovním dni a o víkendu, dle nastavení času od – do. Pokud přístroj bude plnit čistě pracovní roli, pak vás po pracovní době nebude nikdo obtěžovat.

Telefon má vyčleněnu tzv. aplikační paměť – 500 MB z celkové paměti zařízení 4 GB a slot na paměťovou kartu (v balení 4 GB karta) s podporou až 32 GB karet. Při nainstalování nové aplikace (např. Google maps) si telefon vyžádá znovuspuštění systému.

BlackBerry Desktop Manager

Samostatnou kapitolu jsem vyčlenil pro program BlackBerry Desktop Manager, přes který se dá mezi telefonem a počítačem přenášet obsah, zálohovat vybraná data, synchronizovat data organizátoru a třeba také nastavit funkci Wi-Fi Sync, se kterou je sdílen mediální obsah přes Wi-Fi (iTunes, Windows Media Player). Výrobce o programu píše následující:

1) Nabíjení baterie zařízení pomocí počítače
2) Přidávání, odebírání a aktualizace programů zařízení
3) Nastavení filtrů zpráv určujících, které zprávy se odešlou do vašeho zařízení
4) Synchronizace osobních údajů organizéru – úkolů, poznámek, kontaktů a událostí mezi počítačem a zařízením
5) Zálohování a obnovení dat zařízení

Telefonování a zprávy

Tvorba zpráv je následující. V menu pod položkou zprávy nalezneme po stisknutí seznam vytvořených zpráv (konceptů) a můžeme po volbě ikonky v levém dolním okraji psát zprávu novou. Ostatně, na výběr je kromě klasické zprávy také email, PIN a přidání zprávy do vybrané sociální sítě (Facebook, Twitter). Telefon si lehce poradí s vyhledáváním konkrétní zprávy zadáním několika znaků. V nastavení je nepřeberné množství možností, jako např. odstranění zpráv po zvoleném počtu dní, zobrazení času, styl zobrazení, atd. Nechybí ani kontrola pravopisu pro méně zdatné, potvrzení doručení a přečtení.

Mezi doručenou poštou lze mít jak emaily, tak klasické SMS. V menu je to ikonka textové zprávy. Zobrazení je formou bublin (konverzace) nebo pruhů. Telefon dokáže odmítnout anonymní zprávy a reklamu, a to na základě filtru. Pomocí ikon na dolním panelu ve zprávách se dá libovolná zpráva rychle přeposlat, vymazat či poslat odpověď adresátovi. Samotné vytváření zprávy má nabídku sestávající z přidání nového čísla mezi kontakty, přidání přílohy (MMS či email), smajlíků. Softwarová QWERTY klávesnice má tlačítka velká tak akorát na příjemné psaní. Rychleji se mi však psalo na výsuvné hardwarové QWERTY. Ta nabízí např. rychlé napsání velkého písmene podržením konkrétního znaku, přidání speciálních znaků a volbu českých slov namísto napsaných bez háčků a čárek – po napsání slova stisknete trackpad a vyberete z nabídky správné slovo v češtině. Znaky se odpočítávají od počátku psaní zprávy.

Kontakty jsou umístěny ve složce Adresář, kde je možno vytvářet skupiny, filtrovat na Business a Personal osoby, zobrazit pozici osob v Google mapách atd. Adresář umí řadit kontakty dle jména, příjmení nebo společnosti. Oddělovacími znaky jsou pruhy, čáry či nic. Líbí se mi také funkce Poslední aktivity, ve které vyberete, podle čeho adresář pozná u každého kontaktu, co kdy dělal (telefon, SMS, MMS, email, Facebook, atd.).

Kontakt si vytvoříme jednoduše stisknutím volby přidat nový kontakt. Přiřadit lze fotografii, název, jméno, příjmení, společnost, email, telefonní čísla (zaměstnání, domů, mobilní telefon, zaměstnání 2, mobilní telefon 2, domů 2, pager, fax do zaměstnání, fax domů, jiný), BlackBerry PIN, vyzváněcí tóny a výstrahy, data (narozeniny, výročí), kategorii (Business, Personal), webové stránky, poznámky a čtyři vlastní pojmenovaná pole. Tomu říkám dokonalý přehled o kontaktu. Vyhledávání je podle počátečních písmen okamžité.

Položka Telefon s menu odkazuje na numerickou klávesnici na displeji, se kterou se dá rychle vytočit telefonní číslo, pokud nechceme vysouvat QWERTY klávesnici. Sekce protokol hovorů zobrazuje historii volaných, přijatých i nepřijatých čísel, a to včetně přiřazení rychlé poznámky ke každému z nich. K písmenům na klávesnici je dovoleno přiřadit rychlé volby, nechybí ani hlasové ovládání hovorů.

Zábava, sociální sítě

Model Torch myslí samozřejmě i na čas mimo práci, proto má hudební přehrávač s podporou souborů MP3, AMR-NB, AAC-LC, AAC+, eAAC+, WMA, WMV, Flac a Ogg Vorbis. Nechybí u něj ekvalizér, funkce jako náhodné hraní a opakování, vytváření playlistů a řazení souborů podle interpretů, názvů či žánrů. Stejně tak je připraven přehrávač videí, ovšem bez podpory AVI souborů. Poradí si se soubory MPEG4, H.263, H.264, WMV3. Pro výstup hudby je dobré použít 3,5 mm konektor Jack, kam připojíte lehce jakákoliv sluchátka. Poslouchat se dá také přes vestavěný reproduktor, ukrytý pod horní hranou telefonu, který hraje relativně slušně i při nejvyšší hlasitosti.

Určitě jste si všimli, že telefon nemá FM rádio. To nahradíte např. aplikací iheartradio nebo Slacker Radio, která obsahují mnoho internetových rádií. Naopak funkce Podcast s automatickým stahováním má své uplatnění a docela jsem si ji oblíbil. Hodí se i funkce diktafonu s rychlým odesláním v SMS či přes Bluetooth. Galerie obrázků a fotografií si zakládá na kalendářním řazení, umožňuje vyhledávání dle počátečních písmen a vytváření nových složek.

Jaký by to byl telefon, kdyby neměl klienta Facebook, Twitter a YouTube. K tomu je zde navíc služba MySpace a dále Windows Live Messenger, Google Talk a AOL Instant Messenger. Zajímavá je i funkce Kanály sociálních sítí, kde je snadné měnit statusy a příspěvky na zvolené sociální síti, navíc přepínat k RSS čtečce s definovanými odkazy, takže je vše při spolu. Z her v telefonu najdeme populární BrickBreaker a Word Mole.

Fotoaparát

BlackBerry Torch se nenechá zahanbit ani svým 5 Mpx fotoaparátem (2592 x 1944 px), který má autofocus a LED diodu k přisvícení v horších světelných podmínkách. Ke vstupu do prostředí fotoaparátu slouží jednak boční tlačítko, které však nemá funkci pevně danou, je pouze od výrobce nadefinovaná a v nastavení ji lze vyměnit za vstup kamkoliv jinam v menu. Druhou možností je ikonka v menu. Rychle je možno volit scény, autofocus, hledání aktuální polohy a podívat se na fotografie již pořízené. K tomu slouží ikony ve spodním okraji displeje. Využít lze až dvojnásobný digitální zoom.

K nabídce možností fotoaparátu se lze dostat tlačítkem loga BlackBerry, kde je volba automatického ostření (souvislé ostření, jednotlivé snímky, vypnuto) – souvislé ostření je skvělé, funguje velice rychle. Volí se zde také přiřazení souřadnic a scény (detekce obličeje, na výšku, přiblížení, noční režim, atd.). Samostatnou složku pak tvoří volba digitálního zoomu, čas zobrazení pořízeného snímku, velikost fotografie (velké 2592 x 1944 px, střední 1024 x 768 px, malé 640 x 480 px), paměti pro ukládání a upozornění na nízký počet snímků (lze nastavit, při jakém počtu telefon upozorní, že dochází místo).

Video může být pořizováno ve VGA rozlišení (640 x 480 px) s max. 24 snímky/s, případně v rozlišení 176 x 144 px pro MMS zprávu. Nabízí se funkce videosvětlo (přisvícení) a stabilizace obrazu. Volba ukládání videí je na uživateli, zda do telefonu či na paměťovou kartu. Při natáčení je také k dispozici až dvojnásobný digitální zoom.

Zkušební fotografie – BlackBerry 9800 Torch

Zkušební fotografie mě příjemně překvapily, jelikož mají patřičnou ostrost, podání barev a není na nich patrný šum a slévání barev. Video ve VGA rozlišení také působí přijatelně. Výrobce za to chválím.

Organizační funkce, navigace

Nejprve bych se zmínil o kalendáři, který je v podání BlackBerry přehledný, spravuje události a dává upozornění v nastaveném denním opakování (několikrát denně). U úkolu lze volit prioritu a také časové pásmo (pro případ, kdy cestujete). Dále tu máme klasický poznámkový blok, úkoly, kalkulačku s převodem veličin, funkci hlasového vytáčení, správce hesel a podporu Office souborů (.doc, .xls, .ppt) formou aplikací Word To Go, Sheet To Go a Slideshow To Go. Zkušební verze vyprší po měsíci, pak je nutné dokoupit verzi Premium.

Položka čas má kromě budíku úžasnou funkci ložnice, kde se z telefonu stanou hodiny (dle výběru – analogové, digitální, překlápěcí, LCD digitální), které se po chvilce nevypnou v závislosti na podsvícení displeje. Při nabíjení se displej může také přeměnit na hodiny, změnit na režim ložnice, nebo neprovádět žádnou akci. Ve stejné položce jsou po stisknutí tlačítka s logem BlackBerry také stopky a časovač. Budík má nastavitelný tón varování, hlasitost, dobu odložení a vibrace.

Telefon disponuje mapami BlackBerry, ty ovšem nejsou v evropské verzi telefonu dostupné a je potřeba je do telefonu nahrát skrze již zmíněný BlackBerry Desktop Manager nebo si na stránkách BlackBerry nechat poslat email s odkazem, kde stažení provedete přímo do telefonu. Nám to však sdělilo, že přístroj nemá splněné požadavky ke stažení map, vskutku divné. Nabízí se proto řešení v podobě stažení speciálních Google map pro BlackBerry. Plnohodnotná navigace tedy bohužel není k dispozici. Další požadavky na aplikace, nejen mapy a navigace, by jistě řešil obchod BlackBerry App World, který v Česku zatím není dostupný. To je jedna ze špatných zpráv pro případné zájemce.

Datová výbava

BlackBerry Torch si pochvalujeme i díky datové výbavě, ve které nechybí nic podstatného. Přes operátora jsou zastoupeny přenosy GPRS, EDGE a HSDPA (až 3,6 Mb/s). Bezdrátové připojení zajišťuje Wi-Fi (standardy 802.11 b/g/n) s podporou UMA (Unlicensed Mobile Access). Tato technologie možňuje rozšíření hlasových služeb mobilních operátorů i na Wi-Fi sítě, připojené přes internet k serverům operátora. Telefon umí automaticky přecházet z Wi-Fi režimu do GSM režimu při odchodu z dosahu Wi-Fi (například z domova či kanceláře). Obráceně, na Wi-Fi, musí být telefon ručně přepnut. Pokud používáte např. Skype, tak přesně tohle uvítáte.

Pak je zastoupen Bluetooth 2.1 (včetně profilu A2DP pro bezdrátový poslech hudby). Spojení s počítačem je přes datový USB kabel (microUSB, 2.0). Wi-Fi také přijímá certifikáty WPA / WPA2, má certifikaci Cisco CCX a přístup na server BlackBerry Enterprise (služby spojené s firemním účtem). Internet z telefonu lze sdílet s počítačem přes USB kabel nebo Bluetooth.

Webový prohlížeč (BlackBerry Browser) je vyspělý a na konkurenty neztrácí. Podporuje přibližování pomocí více prstů, otevírání několika oken, historii, oblíbené stránky a pamatuje si hesla. Snad jen podpora Flash by se hodila, její absence mrzí.

Závěr recenze BlackBerry 9800 Torch

Telefon BlackBerry 9800 Torch je téměř ideálem pro roli pracovního telefonu. Díky svým funkcím, důkladně promyšleným a vyladěným operačním systémem BlackBerry OS 6.0 a kombinaci dotykového displeje s hardwarovou výsuvnou QWERTY klávesnicí po něm rádo sáhne mnoho manažerů. Firmy tlačí své zaměstnavatele do řešení komunikace a emailů přes BlackBerry Enterprise server, což je v současnosti asi nejpropracovanější způsob.

Pokud bych si měl vybrat telefon v kategorii nad 15 tisíc korun, pak bych volil jednoznačně toto BlackBerry. Jako alternativa se jeví model 9780, který se na českém trhu objeví od začátku ledna. BlackBerry Torch je zkrátka pořádný kus „chytrého kovu“ pro náročné a pracovně vytížené uživatele, kteří chtějí pracovní mobilní telefon.

BlackBerry 9800 Torch můžete zakoupit u prodejce ShopBlackBerry.

3,2″ dotykový displej nefunguje BlackBerry Apps World
rychlá data, Wi-Fi vyšší cena
BlackBerry OS 6.0 
výsuvná QWERTY 
výdrž telefonu 
5 Mpx fotoaparát 
ČLÁNKY:,

Diskuze

18
Komentujte

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
honzadominojaniDuyanna Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

Zajímavý mobil, píšete, že FM radio není, nicméně jak lze stáhnout iheartradio nebo Slacker Radio, když je uvedeno v závěrech, že nefunguje aplikace BB apps world. A pak ještě druhý dotaz – jak se vkládají mp3 a videa do mobilu ? děkuji.

JohnyAsbest
JohnyAsbest

Ještě jednou se k tomuto mobilu vracím – dívám se na něho ze všech možných i nemožných pohledů a vychází mi jako super dílko. Dík za recenzi.
Kdyby nebyl za 15, ale tak za 8-9

Petra
Petra

Já toto super dílko mám a nejdou mi služební maily a když si nechám stahovat osobní maily do tohoto BB, zablokuje mi to cca po třech dnech celý můj mailový účet….takže mi přestane fungovat můj osobní mail….

Tomas
Tomas

Já to dílko také mám a vše co má jít jde. Samozřejmě nejdou věci, které jsou zablokovány na úrovni správce systému. Nicméně max. spokojenost; Chce to asi 4 dny na jednotlivé grify; Také má současná verze firmware několik drobných nedostatků, s kterými se dá ale žít. Kováka jsem ještě obalil do pouzdra OtterBox, přidal pořádnou fólii a nemůžu si stěžovat.

petr12334
petr12334

bezva telefon, ale nejde mi internet jak ho mam nastavit??? diky

domino
domino

hrave, tento mobil nepodporuje internetovi balicek jako takovi,sam jsem se u toho vztekal 14 dni nez jsme prisel na to ze musi byt primo blackberry internet service, aspon takovi mam ja u o2, takze doporucuji zavolat operatorovi ohledne zmeny balicku

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  2 komentáře

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní zobrazení