Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple HomePod je téměř neopravitelný a má i pár dalších „ale“

  |  2 komentáře  |  autor: Filip Matějka

Nový HomePod od Applu u nás zatím neseženete. Očekávaný reproduktor se začal prodávat minulý pátek a pro tuzemské fanoušky přichází doba vyčkávání. Má však vůbec smysl uvažovat o jeho koupi?

Chytří asistenti se pomalu ale jistě začínají stávat součástí našich domácností a to hlavně v podobě chytrých reproduktorů. Takovým by měl být i ten z dílny americké firmy. HomePod od Applu má jasný cíl a to zatopit konkurenčním výrobkům od Googlu, Amazonu či Microsoftu. Reproduktor disponuje funkcí 360stupňového šíření zvuku, spolupracuje s asistentem Siri a skrze Apple Music či iTunes můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu. Pomocí technologie AirPlay je také možné přehrát skladby i ze Spotify nebo jiné služby. Jenže tady pro mnohé nastává děsivé „ale“.

V Kalifornii se opět bohužel/bohudík inovovalo a HomePod neumožňuje připojení přes Bluetooth, což ve volném překladu znamená, že pokud nevlastníte jablečné zařízení, s reproduktorem si moc legrace neužijete. Další pěstí na oko by se dala nazvat neschopnost rozpoznání více než jednoho uživatele. Na užívání s větším počtem zařízení rovnou zapomeňte. Startovací cena reproduktoru je pak v přepočtu cca 7200 Kč.

Tip: Apple HomePod se nám doodhalil, první dodávky již 9. února

Po designové stránce není HomePodu moc co vytýkat. Pří výšce zhruba 14 cm může být ideální doplňkem, který se bez problémů vleze např. na polici. Váha 2,5 kg dává jasně najevo, že po stránce kvality materiálu se rozhodně nešetřilo. Reproduktor tak doplňuje portfolio kvalitně a konstrukčně zajímavých výrobků z Cupertina. Toho se chytl renomovaný web Fixit, jehož specializací je rozebíraní a oprava zařízení. Ti si vzali HomePod do parády a došli k závěru, že je neopravitelný. Reproduktor je dokonce tak složitě navržen, že rozbor se neobešel bez řezání a vrtání.

Toho si je vědom i Apple, který si za opravu účtuje nemalou částku. Za opravu zařízení si vezme 80 % z nákupní ceny, což je v přepočtu nějakých 5700 Kč. Prvotní investice do HomePodu vzhledem k funkčnosti a výši oprav by se tak nemusela pro někoho úplně vyplatit.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

No prostě další ekosystémem Applu uzavřená zbytečnost. Za ty prachy už se dá sehnat úplně super BT výkonný reprák, co umí všechno a je univerzální (od Bose, JBL, Jabra). Siri je k prdu bez češtiny a poslední co chci, aby mě i pitomej reprák poslouchal celý dny (to platí i pro konkurenční chytré repráky).

Radek
Radek

Ale, ale no tak, nechte iOvce žít, oni si rádi za osmičku koupí ten loupající se váleček napíchnutý na NSA, FBI, CIA..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nokii se v poslední době poměrně daří. Na trh přichází pořád s novými modely ze všech možných kategorií. Nyní se chystá…

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Již dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že Xiaomi představí model Mi 6X. Nyní se tyto spekulace proměnily ve skutečnost. Novinka…

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

VČERA  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

Mobilní zobrazení