Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple HomePod se nám doodhalil, první dodávky již 9. února

  |  1 komentář  |  autor: Jakub Fišer

Pro fanoušky pojmu chytrá domácnost a společnosti Apple mám ryze dobré zprávy. Chytrý reproduktor Apple HomePod, představený vloni v červnu, se konečně dostává do oficiálního prodeje. Co od jablečného reproduktoru čekat a přináší vůbec něco nového tomuto odvětví spotřební elektroniky?

Kalifornský Apple se s nápadem na chytrý a kvalitně hrající reproduktor pustil do nových a zcela neprobádaných vod. Nezkušenost inženýry překvapila natolik, že museli HomePod několikrát odložit, nyní ale víme přesné datum vydání a technickou specifikaci, dá-li se u chytrého reproduktoru o něčem takovém mluvit.

Naše první zastávka bude u kvality přehrávaného obsahu. Apple slibuje zvuk přímo úměrný ceně zařízení, která činí 350 dolarů, tedy něco kolem 8 tisíc korun. Na druhou stranu ale je třeba podotknout, že HomePod zatím ještě neumí propojení s dalšími HomePody; koupě dvou za účelem stereo přenosu zvuku tak prozatím není vhodná. Na druhou stranu, v iOS 11.3 tato funkce figuruje a je tedy jen otázkou času, kdy se to naučí i repráčky HomePod.

Velmi stěžejním aspektem celého HomePodu ale není kvalitní zvukový přenos, nýbrž hlasová asistentka Siri, která je ve své plné kráse do HomePodu implementována a tvoří jeho majoritní část. Samozřejmě, že Siri zvládá základní, případně i záludnější, otázky, jednoduše jako na iOS. Nezpochybnitelnou součástí je i pokyn „Hey, Siri“, který vyzve Siri k uposlechnutí vašich dalších pokynů.

Hlavní pracovní náplní Siri a HomePodu bude však spravovat vaši chytrou domácnost. Propojíte s HomePodem chytré zámky, dveře od garáže, osvětlení, spotřebiče, v zásadě vlastně vše, na co si vzpomenete a budete tak moci zadávat Siri úlohy týkající se právě vašich chytrých spotřebičů. To je, zcela neskrytě, ten nejzásadnější důvod ke koupi nového HomePodu. Ten stojí, jak již zaznělo, konkrétně 349 dolarů a dnešním dnem mohou startovat předobjednávky, přičemž první várka dorazí ke svým majitelům v USA, Velké Británii, Austrálii a dalších anglicky mluvících zemích již 9. února. Velmi záhy však jistě budou následovat další státy, ty evropské nevyjímaje.

zdroj: 9To5Mac

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Mám rok Sony SRS-X11 a hrají stereo a HomePod za 8000 se to bude teprve učit? Co v Applu osm měsíců od představení dělali?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně "levného" iPhonu X

Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně „levného“ iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Do příští konference WWDC ještě nějaký ten čas zbývá, je však pochopitelné, že se do popředí dostávají spekulace ohledně nových iPhonů,…

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

V České republice se bude oficiálně prodávat nový špičkově vybavený smartphone značky Honor, který během únorového měření v žebříčku Antutu dosáhl…

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Je to téměř rok, co se v Samsungu rozhodli kráčet ve stopách rivala z Cupertina a uvádět každý rok dva špičkové modely: nakynulou…

Mobilní zobrazení