Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

TomTom HD Traffic z tiskové konference společnosti

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Navštívili jsme tiskovou konferenci společnosti TomTom, na které byla uvedena služba HD Traffic pro Českou republiku. Ta má zásadním způsobem usnadnit cestování, vyhnout se především kolonám a zácpám. TomTom se může pochlubit největší databází a kratším intervalem aktualizací, než má konkurence.

TomTom HD Traffic je služba, se kterou se majitelé navigací či případně aplikace ve smartphonech efektivně vyhnou zácpám či kolonám na silnicích. Služba vyhodnocuje aktuální situaci na základě dat, přicházejících od ostatních řidičů, využívá navíc i několikaletou databázi cest, chování řidičů, atd. Díky tomu mohla vzniknout služba s nejkratší dobou aktualizace a nejpřesnějšími informacemi. TomTom uvádí první trojici navigací, v nichž bude služba Live včetně HD Traffic zabudována. Do starších navigací bohužel nelze službu donahrát, a to kvůli tomu, že je podmíněna vestavěnou SIM kartou v navigaci. Jak jsme se dozvěděli, projekt zaštiťuje SIMkami Vodafone, a tak v místech, kde nemá pokrytí, prostě data HD Traffic nezískáte. Za datový provoz přitom majitel navigace nic neplatí, je to již v ceně přístroje při zakoupení. Není problém ani vycestovat s navigací do zahraničí, i tam je provoz zdarma.

TIP: přečtěte si tiskovou zprávu o spuštění služby HD Traffic v Česku.

Nejdříve dostane uživatel nových navigací zdarma službu Live (včetně HD Traffic) po dobu jednoho roku. Po uplynutí této doby bude využívání stát ročně 1290 Kč. TomTom se chce zasadit o brzké uvedení aplikací pro všechny přední mobilní operační systémy, aby se počet uživatelé zněkolikanásobil. Tím se docílí vyšší přesnost a počet údajů, díky kterým ostatní ušetří čas.

 
TomTom nás pozval do 27. patra nejvyšší budovy v Česku. Uhádnete, kam?

Aktuální informace lze najít zdarma na stránkách TomTom, kde v sekci Plánovač budou tytéž informace, které dostává navigace. Chytrý Čech tak může ušetřit, pokud bude využívat jen webovou stránku k naplánování trasy a bez informací v navigaci se obejde. Pokud to takto bude ale dělat většina, nebude zaručena dostatečná kvalita a počet informací od řidičů, a tak služba nebude vždy a všude tak rychlá, jak se hovoří.

Google má samozřejmě ve svých mapách podobnou funkci, nazvanou provoz. Ta funguje na základě podobných algoritmů, nicméně schází ona užitečná historie, a tak se jedná spíše současnou situaci, bez zohlednění minulosti. Aktualizace u Googlu má být údajně po 15ti minutách.

http://www.youtube.com/watch?v=6c64TqN_-qw

Více už prozradí fotografie z tiskové konference, na nichž je zachycena většina prezentace. V případě dalších dotazů využijte diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení