Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

TomTom HD Traffic z tiskové konference společnosti

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Navštívili jsme tiskovou konferenci společnosti TomTom, na které byla uvedena služba HD Traffic pro Českou republiku. Ta má zásadním způsobem usnadnit cestování, vyhnout se především kolonám a zácpám. TomTom se může pochlubit největší databází a kratším intervalem aktualizací, než má konkurence.

TomTom HD Traffic je služba, se kterou se majitelé navigací či případně aplikace ve smartphonech efektivně vyhnou zácpám či kolonám na silnicích. Služba vyhodnocuje aktuální situaci na základě dat, přicházejících od ostatních řidičů, využívá navíc i několikaletou databázi cest, chování řidičů, atd. Díky tomu mohla vzniknout služba s nejkratší dobou aktualizace a nejpřesnějšími informacemi. TomTom uvádí první trojici navigací, v nichž bude služba Live včetně HD Traffic zabudována. Do starších navigací bohužel nelze službu donahrát, a to kvůli tomu, že je podmíněna vestavěnou SIM kartou v navigaci. Jak jsme se dozvěděli, projekt zaštiťuje SIMkami Vodafone, a tak v místech, kde nemá pokrytí, prostě data HD Traffic nezískáte. Za datový provoz přitom majitel navigace nic neplatí, je to již v ceně přístroje při zakoupení. Není problém ani vycestovat s navigací do zahraničí, i tam je provoz zdarma.

TIP: přečtěte si tiskovou zprávu o spuštění služby HD Traffic v Česku.

Nejdříve dostane uživatel nových navigací zdarma službu Live (včetně HD Traffic) po dobu jednoho roku. Po uplynutí této doby bude využívání stát ročně 1290 Kč. TomTom se chce zasadit o brzké uvedení aplikací pro všechny přední mobilní operační systémy, aby se počet uživatelé zněkolikanásobil. Tím se docílí vyšší přesnost a počet údajů, díky kterým ostatní ušetří čas.

 
TomTom nás pozval do 27. patra nejvyšší budovy v Česku. Uhádnete, kam?

Aktuální informace lze najít zdarma na stránkách TomTom, kde v sekci Plánovač budou tytéž informace, které dostává navigace. Chytrý Čech tak může ušetřit, pokud bude využívat jen webovou stránku k naplánování trasy a bez informací v navigaci se obejde. Pokud to takto bude ale dělat většina, nebude zaručena dostatečná kvalita a počet informací od řidičů, a tak služba nebude vždy a všude tak rychlá, jak se hovoří.

Google má samozřejmě ve svých mapách podobnou funkci, nazvanou provoz. Ta funguje na základě podobných algoritmů, nicméně schází ona užitečná historie, a tak se jedná spíše současnou situaci, bez zohlednění minulosti. Aktualizace u Googlu má být údajně po 15ti minutách.

http://www.youtube.com/watch?v=6c64TqN_-qw

Více už prozradí fotografie z tiskové konference, na nichž je zachycena většina prezentace. V případě dalších dotazů využijte diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung S9 je první telefon, který sám změří krevní tlak

Samsung S9 je první telefon, který sám změří krevní tlak

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Mobilní telefony mají čím dál tím více funkcí, nicméně na senzor pro měření krevního tlaku došlo – tedy pokud…

Xiaomi Mi Mix 2S dorazí i v černé keramické variantě

Xiaomi Mi Mix 2S dorazí i v černé keramické variantě

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Koncem měsíce, konkrétně 27. března, představí Xiaomi svůj nový top model – Mi Mix 2S. O tomto telefonu toho…

Coolpad Cool S1: opravdu vysoký výkon pod 5 tisíc?

Coolpad Cool S1: opravdu vysoký výkon pod 5 tisíc?

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

V nepřeberném množství čínských telefonů se dá sem tam narazit na opravdu parametrově zajímavé kousky, jako třeba v případě…

Mobilní zobrazení