Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Tim Cook: Příprava nových produktů a mizerný Android na tabletech

  |  8 komentářů  |  autor: Vladimír Chlup

CEO americké společnosti Apple, Tim Cook, poskytl rozhovor velice významnému deníku Wall Street Journal. Mluvilo se hodně o číslech, o plánech do budoucna a zmínka padla i o Androidu.

Jak bývá zvykem, všichni se ohánějí čísly. Těmi Tim Cook vyvracel tvrzení, že Apple již není „rostoucí“ společností. Apple prý stále roste (příjmy vzrostly z 14 na 15 miliard dolarů), jen už ne tolik jako dříve, což je zase údajně způsobeno tím, že Apple zažíval období „hyper-růstu.“ Načež vzápětí vrátil úder prohlášením, že nezná žádnou jinou společnost, která by zažila takový růst. Další zajímavou informací je, že poslední kvartál byl pro Apple plný superlativů. Tato kalifornská společnost zažila nejlepší prodeje iPhonů a iPadů a jedno z nejúspěšnějších čtvrtletí historie společnosti, co se týče prodejností Maců.

Další otázka směřovala na podíl na trhu. Apple přece vždy prohlašoval, že se snaží dělat produkty co nejlepší a ne co nejvíce. Odpověď byla, jak jsme u Applu zvyklí, poněkud šalamounská. Nicméně Cook se na trh dívá tak, že rozděluje telefony na tři kategorie. První kategorií jsou telefony s rysy smartphonů (pravděpodobně tím byla myšlena řada Asha od finské Nokie), druhou jsou smartphony, užívané jako telefony předchozí kategorie a poslední kategorií jsou opravdové chytré telefony. Podle slov šéfa Applu se starají o tu poslední. Jak jinak. Na druhou stranu Cook hledí na první dvě kategorie, jako na okruh potencionálních budoucích zákazníků.

Zbytek odpovědi byla zase čísla. Dozvěděli jsme se, že Apple je na většině trhů jedničkou nebo dvojkou. Cílem je, pochopitelně, být jedničkou všude.

Další dvě otázky nás budou zajímat více, protože mířily na produkty Applu. Nedivil bych se, kdyby se v Cupertinu učili rétoriku, jelikož odpoveď na otázku, zda-li jsou proti větším uhlopříčkám u iPhonu, které lidé bezpochyby chtějí, byla takříkajíc nic neříkající. Prozatím tuto hranici nechtěli překročit, což ale neznamená, že to nikdy neudělají. Jen chtějí vždycky nabídnout to nejlepší – odpovídající úhlopříčku, kvalitní rozlišení, kontrast, jas a realistické podání barev (škoda, že se to nepovedlo u nového iPadu mini).

Druhá otázka mířila na novou řadu zařízení, protože v očekávání jsou minimálně jablečné hodinky. Odpověď začala obvyklou rekapitulací (čtěte ódou na Apple) úspěchů Cupertina. Zmíněny byly nové verze jablečných operačních systémů, nové produkty v podobě Maců a iPadu Air. Ani inovace Apple neopustily, podporujíc tuto větu odkazem na čtečku otisků prstů v nejnovějším iPhonu. Poté však Tim Cook přiznal, že je zde prostor pro nové věci. A oni na něčem velkém pracují, jen o tom zatím nejsou připraveni mluvit.


Koncept Apple iWatch od dánského designéra Esbena Oxholma

Zazněla i kritika systému Android. Respektive jeho optimalizace na tabletech. Tam, kde má iOS přes půl milionu aplikací optimalizovaných na iPad, má Android jen 1000. Zbytek jsou jen roztažené aplikace pro telefony. Alespoň podle Cooka je to důvod, přesněji řečeno jeden z mnoha, proč je uživatelský zážitek z Androidích tabletů tak mizerný.

Od Tima jsme se dozvěděli i jeho názor na akvizici Motoroly. Podle něj se jedná o logický krok. Google se jen snaží zbavit toho, co jej připravuje o peníze. Dělat hardware, software a ostatní služby naráz je těžké. A to dělá Apple jedinečným. „Je to těžké, takže nejsem překvapen, že Google přistoupil k tomuto řešení,“ zakončil Tim toto téma.

Z celého rozhovoru jde vidět, že si Apple stále velice věří a něco chystá. Myslím, že letošní rok bude velice zajímavý a pokud letos nepřijde chytrými hodinkami a nebo jiným od základu nově vytvořeným produktem, začne mu ujíždět vlak. Podle všeho to ale nehrozí.

zdroj: WSJ

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Vladimír ChluplokoHeimdallMichalKilowatik Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
drezir
drezir

To jsou teda keci, ktere jsem ale od takoveho vola cekal

Radek
Radek

Ty budeš mít asi doma android viď ty Buliku :-))

Drezir
Drezir

Měl, teď mám WP a neváhal bych k Androidu znovu přejít. Ale proč k iOS, když je jeho poslední verze odlehčenou verzí androidu?

Kilowatik
Kilowatik

Apple je s-acka!

Michal
Michal

Oni ty neustálé pády aplikací na iOs7 taky nejsou zrovna pěkným zážitkem.Tak ať se stará nejdřív o svoje, než začne kritizovat.

Heimdall
Heimdall

Sám jsem uživatelem Androidu v jeho čisté podobě (Nexus 5) a tudíž těžko ode mne zazní chvála na chování představitelů Applu. Na druhou stranu je pochopitelné, že Cook bude Apple vynášet do nebes a lákat příznivce značky na sice vynikající, ale řekl bych až zbožštělé výrobky. A házení hnoje na Android se dalo samozřejmě předpokládat. Kdo by chválil nebezpečně se rozrůstající konkurenci. Nemám naprosto nic proti iOS ani Windows Phone. Každý z těchto systémů má něco do sebe, ovšem nevyhovují mi tak jdou tak trochu mimo mně. Ovšem nejsem ani Androidí magor. To jen pro pořádek :-))

loko
loko

link na ten článek o ipad mini nefakčí ;)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

Nubia Z18S nabídne druhý displej na zádech pro selfie

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Doba zužování rámečků kolem displeje pomalu finišuje a výrobci se snaží docílit 100% podílu displeje vůči přední straně. Většinu…

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

Nejapný vtip? Huawei dává k nákupu nových iPhonů powerbanku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Konkurenční boj mezi výrobci je neúprosný. Každá možnost, jak se zviditelnit na úkor konkurence, společnosti vítají s otevřenou náruční.…

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Mobilní zobrazení