Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Tim Cook: Příprava nových produktů a mizerný Android na tabletech

  |  8 komentářů  |  autor: Vladimír Chlup

CEO americké společnosti Apple, Tim Cook, poskytl rozhovor velice významnému deníku Wall Street Journal. Mluvilo se hodně o číslech, o plánech do budoucna a zmínka padla i o Androidu.

Jak bývá zvykem, všichni se ohánějí čísly. Těmi Tim Cook vyvracel tvrzení, že Apple již není „rostoucí“ společností. Apple prý stále roste (příjmy vzrostly z 14 na 15 miliard dolarů), jen už ne tolik jako dříve, což je zase údajně způsobeno tím, že Apple zažíval období „hyper-růstu.“ Načež vzápětí vrátil úder prohlášením, že nezná žádnou jinou společnost, která by zažila takový růst. Další zajímavou informací je, že poslední kvartál byl pro Apple plný superlativů. Tato kalifornská společnost zažila nejlepší prodeje iPhonů a iPadů a jedno z nejúspěšnějších čtvrtletí historie společnosti, co se týče prodejností Maců.

Další otázka směřovala na podíl na trhu. Apple přece vždy prohlašoval, že se snaží dělat produkty co nejlepší a ne co nejvíce. Odpověď byla, jak jsme u Applu zvyklí, poněkud šalamounská. Nicméně Cook se na trh dívá tak, že rozděluje telefony na tři kategorie. První kategorií jsou telefony s rysy smartphonů (pravděpodobně tím byla myšlena řada Asha od finské Nokie), druhou jsou smartphony, užívané jako telefony předchozí kategorie a poslední kategorií jsou opravdové chytré telefony. Podle slov šéfa Applu se starají o tu poslední. Jak jinak. Na druhou stranu Cook hledí na první dvě kategorie, jako na okruh potencionálních budoucích zákazníků.

Zbytek odpovědi byla zase čísla. Dozvěděli jsme se, že Apple je na většině trhů jedničkou nebo dvojkou. Cílem je, pochopitelně, být jedničkou všude.

Další dvě otázky nás budou zajímat více, protože mířily na produkty Applu. Nedivil bych se, kdyby se v Cupertinu učili rétoriku, jelikož odpoveď na otázku, zda-li jsou proti větším uhlopříčkám u iPhonu, které lidé bezpochyby chtějí, byla takříkajíc nic neříkající. Prozatím tuto hranici nechtěli překročit, což ale neznamená, že to nikdy neudělají. Jen chtějí vždycky nabídnout to nejlepší – odpovídající úhlopříčku, kvalitní rozlišení, kontrast, jas a realistické podání barev (škoda, že se to nepovedlo u nového iPadu mini).

Druhá otázka mířila na novou řadu zařízení, protože v očekávání jsou minimálně jablečné hodinky. Odpověď začala obvyklou rekapitulací (čtěte ódou na Apple) úspěchů Cupertina. Zmíněny byly nové verze jablečných operačních systémů, nové produkty v podobě Maců a iPadu Air. Ani inovace Apple neopustily, podporujíc tuto větu odkazem na čtečku otisků prstů v nejnovějším iPhonu. Poté však Tim Cook přiznal, že je zde prostor pro nové věci. A oni na něčem velkém pracují, jen o tom zatím nejsou připraveni mluvit.


Koncept Apple iWatch od dánského designéra Esbena Oxholma

Zazněla i kritika systému Android. Respektive jeho optimalizace na tabletech. Tam, kde má iOS přes půl milionu aplikací optimalizovaných na iPad, má Android jen 1000. Zbytek jsou jen roztažené aplikace pro telefony. Alespoň podle Cooka je to důvod, přesněji řečeno jeden z mnoha, proč je uživatelský zážitek z Androidích tabletů tak mizerný.

Od Tima jsme se dozvěděli i jeho názor na akvizici Motoroly. Podle něj se jedná o logický krok. Google se jen snaží zbavit toho, co jej připravuje o peníze. Dělat hardware, software a ostatní služby naráz je těžké. A to dělá Apple jedinečným. „Je to těžké, takže nejsem překvapen, že Google přistoupil k tomuto řešení,“ zakončil Tim toto téma.

Z celého rozhovoru jde vidět, že si Apple stále velice věří a něco chystá. Myslím, že letošní rok bude velice zajímavý a pokud letos nepřijde chytrými hodinkami a nebo jiným od základu nově vytvořeným produktem, začne mu ujíždět vlak. Podle všeho to ale nehrozí.

zdroj: WSJ

ČLÁNKY:, , , , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení