Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Sony Ericsson Xperia X8 – androidí potopek modelu X10

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Sony Ericsson dnes rozšířil své portfolio o tři nové modely. Prvním z nich je multimediální Sony Ericsson Xperia X8 s operačním systémem Android a 3″ dotykovým displejem. V hierarchii výrobce navazuje na oblíbený model X10.

Sony Ericsson Xperia X8 je chytrý telefon s operačním systémem Android OS verze 1.6. Po všech směrech vychází z oblíbeného modelu Xperia X10. Hned na první pohled je vidět podobnost obou modelů. Sony Ericsson Xperia X8 je ovšem celkově o něco menší, jen tloušťka narostla z 13 mm na 15 mm. Ve srovnání s odlehčenou verzí X10 Mini a původní X10 se dá říci, že je Sony Ericsson Xperia X8 takovou zlatou střední cestou.


Sony Ericsson Xperia X8 – oficiální fotografie

Sony Ericsson X8 nabízí stejné uživatelské prostředí jako u modelu Xperia X10 Mini, které zaručuje snadné ovládání jednou rukou díky ikonám ve čtyřech rozích displeje, jenž zajišťují rychlý přístup k nejoblíbenějším aplikacím uživatele. Sony Ericsson Xperia X8 nabízí také aplikaci Timescape, která umožňuje snadný přístup ke všem zprávám a informacím, i tlačítko neomezených možností. Otevřený operační systém Android nabízí velkou výkonnost a přístup k tisícům aplikací na Android Market. Timo Maassmann, globální marketingový manažer společnosti Sony Ericsson, říká: „Jsme rádi, že díky telefonu s velkým množstvím funkcí a přitom dostupnější cenou můžeme nabídnout plný zážitek řady Xperia novým uživatelům.“


Sony Ericsson Xperia X8 – oficiální fotografie

Sony Ericsson Xperia X8 je pro každého, kdo chce multimediální telefon. Bezplatný obsah lze stahovat z Android Marketu, videa můžete sledovat na YouTube a pomocí internetového prohlížeče a bezdrátového připojení přes Wi-Fi můžete kdykoliv brouzdat po Internetu. Hudbu si poslechnete přes reproduktor či dodávaná sluchátka, která se připojují přes 3,5 mm konektor Jack. Snímky pořídíte s 3,2 Mpx fotoaparátem a díky GPS navigaci se už nikdy neztratíte.


Sony Ericsson Xperia X8 – oficiální fotografie

Sony Ericsson Xperia X8 bude dostupný na vybraných trzích od třetího čtvrtletí tohoto roku v bílém, tmavě modro-bílém, modro-bílém, růžovo-bílém a stříbrno-bílém barevném provedení. Předběžnou orientační cenu zatím vyýrobce nezvěřejnil.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení