Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 4: Král se stylusem, jaký je a jak fotí?

  |  9 komentářů  |  autor:

Velký Galaxy Note 4 dorazil do Prahy. V klidu jsme se tak znovu podívali na phablet, který je stále elitou ve své kategorii a od kterého se čeká, že i vzhledem k poměrně vysoké ceně nabídne absolutně nejvíce. Splní očekávání?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, stylus, tělo, displej
» 2. Prostředí, fotoaparát, zkušební fotky, zhodnocení

Aktuální cena Samsung Galaxy Note 4: (zdroj: Heureka.cz)

Pokud nemáte rádi velké smartphony, snad ani raději nečtěte dále. Galaxy Note 4 je opravdu obří. Rozdíl oproti dnešním vlajkovým lodím už však není takový, jaký býval. Nečekal bych, že to někdy vůbec řeknu, ale snad jako bych měl pocit, že všechny cesty vedou neoddalitelně právě k podobným přerostlým phabletům. Tedy přerostlým, dříve přerostlým, dnes „tak akorát“ velkým.

Note stále jedinečným díky speciálnímu stylusu

Ale zpátky ke Galaxy Notu 4. Víte, co jej dělá stále unikátním? Není to displej, není to procesor a není to fotoaparát. Je to stále speciální dotykové pero S Pen. U nejnovější generace phabletu v opět vylepšené podobě. Kreslí se s ním opravdu zase o něco lépe – konkrétně pohodlněji se drží v ruce a je přesnější. Mám pocit, jako bych držel jinou obvyklou malůvku. To, co dělá Note Notem, je tedy opět ještě lepší a konkurence stále nic podobného zkrátka nenabízí.

Samsung Galaxy Note 4 jako takový má ale hodně konkurentů. Zejména dravé čínské značky jako Huawei či ZTE ukazují, že se s nimi musí počítat. Nebýt stylusu S Pen a všech kýžených funkcí kolem něj, měl by Samsung opravdu co dělat. Ačkoliv on už má co dělat nyní. Odlišností je minimum. Tak třeba kovové tělo, ke kterému se Samsung konečně vrátil po mnoha letech, umí konkurence také. A zatímco Samsung má jen kovový rám, konkurence, například Huawei Ascend Mate 7, už má kovová rovnou i celá záda. Jenže se opět ukazuje, že až praxe ukazuje, co je lepší.

Konečně kov, ale jen na rámu

Vzhledem k tomu, že už asi měsíc používám právě konkurenční phablet Ascend Mate 7, vidím každou odlišnost. V ruce na mě dělá lepší dojem celokovový phablet od Huawei, protože cítím kov nejen po stranách. Samsung se ale zase lépe drží v jedné ruce, je o něco málo menší a právě plastový zadní povrch s povrchovou úpravou imitující kůži tolik neklouže z rukou. Pokud bych si měl vybrat, popravdě nevím, jestli bych to vůbec zvládl. Oba phablety jsou totiž vynikající.

Nejhezčí displej, hezčí než je realita

Samsung jasně dominuje v oblasti displeje. Nejen, že má Note 4 nově lehce zakřivené krycí sklo ke stranám (což působí opravdu skvěle). On má výtečný také samotný zobrazovač. Jde o prakticky totožný nejnovější Super AMOLED displej s vysokým kontrastem a barvami lepšími, než jsou vůbec ve skutečnosti. Věrohodnost a šeď tedy nečekejte. Čekejte super pestrý obraz, který je s QHD rozlišením navíc na 5,7″ úhlopříčce dokonale jemný (515 ppi!). Na displej je radost pohledět.

Senzor na otisky prstů je opět tragický

Co však zůstalo u starého, je nepovedený senzor otisků prstů. Stále musíte po senzoru umístěném v tlačítku pod displejem přejíždět, a navíc v přesně daném úhlu, který jste si naskenovali. Stačí pak nepatrnou odchylku či lehce jinou oblast prstu a telefon je absolutně ztracen. Ne, tohle se stále Samsungu nevede a použitelné to opravdu není. Zde má výhodu nejen nový iPhone 6 Plus, tak i levnější Huawei Ascend Mate 7.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, stylus, tělo, displej
» 2. Prostředí, fotoaparát, zkušební fotky, zhodnocení

ČLÁNKY:, ,
U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  diskuze (1)

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

DNES  |    |  diskuze (0)

Není žádným překvapením, že nejnovější Android trápí od spuštění několik málo problémů. O jejich budoucí opravě není pochyb, ovšem nyní vám i…

Brzy se dočkáme vylepšené verze Nokie 8

Brzy se dočkáme vylepšené verze Nokie 8

DNES  |    |  diskuze (0)

Společnost HMD Global si letos připravila několik smartphonů střední třídy. Nicméně vyprodukovali i jeden top model, kterým je Nokia 8. Ukrývá v…

Mobilní zobrazení