Přípravy vrcholí. Apple si zaregistroval označení systému pro svůj headset
- Apple by měl letos představit velmi očekávanou novinku
- Připravuje pokročilý headset pro rozšířenou realitu
- Nejnovější únik naznačuje, že se opravdu jedná o hotovou věc

O náhlavní soupravě pro mixovanou (rozšířenou a virtuální) realitu od Applu se mluví již nějaký ten pátek. Letos bychom se jí již opravdu měli dočkat a víceméně všechny nové indicie to potvrzují. Nyní se vyřešila jedna z posledních záhad, a to konkrétně nejasnosti ohledně operačního systému a jeho možného označení.
Apple si zaregistroval xrOS
Tato nová informace se na svět dostala ze stran Nového Zélandu a na svém Twitteru ji vyvěsil informátor Parker Ortolani. Dle něj potvrdil novozélandský úřad pro duševní vlastnictví registraci slovního spojení xrOS, což je evidentně označení operačního systému pro tento headset.
Žádost o registraci podala tamní firma Applu, která v lednu zažádala také o ochrannou známku stejného znění. Tento typ firem jablečný gigant využívá právě k podobným účelům (registrace známek či patentů), a to aby případné úniky nebyly vázány přímo na něj.

Čtěte také: S baterií v kapse. Přelomový AR/VR headset od Applu vás zklame
Indicií je víc
A není to jen o samotné registraci. Ono slovní spojení xrOS je vyvedeno v přesné stylizaci a využívá typ písma San Francisco, za kterým stojí právě Apple. Jeho styling tedy přesně odpovídá ostatním operačním systémům výrobce – iOS, macOS, watchOS a tvOS.
Minulý rok Apple podobně zpracoval slovní spojení realityOS a mluví se o tom, že se interně zvažovalo použití jak tohoto označení, tak xrOS. Dá se tedy předpokládat, že volba nakonec padla na novější spojení xrOS a tak by se tedy měl tento systém pro headset Applu jmenovat.
Apple Reality Pro je již za rohem
Kalifornský gigant by měl představit svou náhlavní soupravu na akci WWDC 2023, která započne dne 5. června. Bude se jednat o komplexní, velmi složité zařízení, jenž by mělo nabídnout vskutku pohlcující zážitky a rozhodně nebude pro každého. Mluví se totiž o tom, že by tato náhlavní souprava ve své první generaci měla stát astronomických 3 000 dolarů (65 300 korun bez DPH).
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.