Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia na MWC 2012 – Windows Phone, Symbian i hloupé telefony (aktualizováno)

  |  10 komentářů  |  autor:

Dva týdny před zahájením veletrhu MWC 2012 uniká na veřejnost pravděpodobná sada telefonů, které budou Nokií představeny. Do portfolia produktů mají přibýt jak Windows Phone a Symbian smartphony, tak i hloupé modely.

(Aktualizováno – 17. února 2012) Jak bylo předpokládáno, že bude Nokia Lumia 610 určena spíše pro asijské trhy, tak se také tak zřejmě děje. V Indonesii se dočkala Lumia 610 certifikace, což je dostatečné potvrzení její existence. Spolu s ní byla ovšem certifikována také neznámá Nokia Asha 305, o které dosud nikdo nikde neslyšel. Je tedy otázkou, jestli se dočkáme představení dalšího modelu z rodiny Asha, nebo jde pouze o překlep při certifikaci, či snad některý z dříve předpokládaných modelů bude nakonec přejmenován. To se dozvíme za necelé dva týdny na MWC, proto sledujte naše Twitter okénko. Obrázek přinesl zahraniční server GSMArena.com.

(Původní text – 14. února 2012) – V posledních týdnech se internet množil spekulacemi a úniky toho, co finská Nokia dále chystá. Včera však unikla pravděpodobná skupinka modelů, které by na MWC 2012 v Barceloně na přelomu února a března měly obohatit portfolio výrobce. V tomto článku si tedy vše shrneme a podrobně roztřídíme.

Windows Phone

Jediná strategie Nokie, na kterou se rozhodla po svém přerodu vsadit. Nokia se ani netají tím, že nemá plán B. Ostatně, to je vidět z toho, jaké marketingové kampaně a všemožné podpory se novým Lumiím dostává.

Prvním představeným smartphonem by měla být Nokia Lumia 910. O té jsme již obsáhle psali v tomto článku. Finální stanovisko bylo takové, že evropská obdoba Nokie Lumia 900 bez LTE, za to s 12 Mpx fotoaparátem nebude. Nyní je, zdá se, vše zase jinak.

Dalším modelem by měla být Nokia Lumia 730. Tento smartphone by měl přijít rovnou s novou verzí operačního systému Windows Phone Tango. Verze Tango by měla disponovat drobnými vylepšeními, hlavně pak ještě větším provázáním se sociálními sítěmi, podporou Skypu a některých Google funkcí. Zpět k samotnému telefonu. Označován jako entry-level by se měl zbavit specialit, které současné Lumie mají, jako je např. polykarbonátové tělo. Proti pravdivosti hovoří přítomnost 8 Mpx fotoaparátu a podpora CDMA/LTE sítí, což na entry-level moc nevypadá. Mělo by jít o nástupce Nokie Lumia 710, ovšem tak brzo po jejím zahájení to nedává smysl.

Poslední novinkou s Windows Phone na palubě bude Nokia Lumia 610. Též označována jako entry-level, by rovněž měla přijít s Windows Phone Tango, jejím cílem však budou trhy Indie a asijského světa celkově.

Symbian

Platforma, které dala Nokia sbohem. To i přesto, že se před pár dny dočkala poměrně zásadní aktualizace na Nokia Belle. Zde je jasné, že Nokia nechce ubírat pozornost svým Windows Phone telefonům, přesto se o dalších symbianových Nokiích mluví hodně, především pak o jedné.

Řeč je samozřejmě o nástupci Nokie N8. Ten by se podle nejnovějších informací měl jmenovat Nokia 808 PureView. Doposud jsme o tomto modelu slyšeli jako o Nokii 803, o níž jsou všechny informace shrnuty v tomto článku.

Nejrozporuplněji však působí informace, že by Nokia chtěla do třetice využít designu, se kterým poprvé přišla Nokia N9, poté Nokia Lumia 800 a americká Nokia Lumia 900. Takže ne potřetí, ale počtvrté. Mluvím tu o Nokii 801, která by měla nést operační systém Nokia Belle a vypadat přesně tak, jako modely výše zmíněné. Podle některých by snad právě ona měla být nástupcem Nokie N8. Měla by mít 4″ ClearBlack AMOLED displej, klasické symbianovské rozlišení 360 x 640 px, 1,4 GHz procesor, 512 MB RAM paměti, 12 Mpx fotoaparát, který bude jako první u OS Symbian schopen nahrávat HD 1080p video. Zdá se vám to možné, počtvrté stejný design?

Hloupé S40 series

Osvědčená hloupá platforma, se kterou nyní Nokia cílí především na rozvojové trhy. Zde by Nokia měla představit tři modely. Jedná se o Nokii Asha 202, Nokii Asha 203, a Nokii Asha 302. Poslední jmenovaná by měla být nástupcem nejlevnější QWERTZ Nokie – modelu Nokia C3. Oproti ní by si měla polepšit u fotoaparátu z 2 na 3,2 Mpx, a to je vše, co o ní zatím víme.

 
Nokia Asha 302

Pěkná řádka modelů od Nokie, o kterých se zuřivě spekuluje. Kolik z nich je skutečností, kolik z nich toužebným přáním a kolik z nich výplodem pro pobavení veřejnosti, to se od nás dozvíte živě přímo z centra dění, z MWC 2012 v Barceloně.

zdroj: PhoneArena, Pocketnow, UnwiredView, Endgadget

ČLÁNKY:, , , , , , , , , , ,
Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

DNES  |    |  diskuze (0)

Smartphone od otce Androidu Andyho Rubina sliboval skvělou budoucnost a unikátní technologie. Jenže realita je taková, že prakticky není chvíle, aby se…

Průměrný český teenager se věnuje smartphonu 3 hodiny denně

Průměrný český teenager se věnuje smartphonu 3 hodiny denně

DNES  |    |  diskuze (0)

Téměř polovina náctiletých se přiznala, že svému telefonu obětují až 3 hodiny denně. Nejvíce času tráví komunikací s přáteli přes sociální sítě.…

Apple odpověděl na bezpečnostní otázky ohledně Face ID

Apple odpověděl na bezpečnostní otázky ohledně Face ID

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý měsíc, těsně po představení iPhone X, americký senátor Al Franken poslal Timu Cookovi dopis. V něm vyjádřil své obavy o bezpečnost…

Mobilní zobrazení