Neplaťte likvidační zálohy. ČEZ má pro vás tip, jak se nedostat do problémů

Tomáš Richter
  • ČEZ vyzval své zákazníky k samoodečtům
  • Jde prý pouze o preventivní opatření
  • Má klienty uchránit od obřích nedoplatků
Energie ČEZ ČR
Energie ČEZ ČR

Trh s energiemi nejen v Česku zažívá doslova turbulentní období. Ponechme stranou fakt, že optikou dvou atomových elektráren, jenž máme v tuzemsku k dispozici, jsme takový malý „jaderný“ Kuvajt a tudíž celá věc působí jako pěst na oko. Soustřeďme se nyní na to podstatné.

Drahé ceny energií

ČEZ od Nového roku razantně zdraží. Dle vyjádření zástupce společnosti tato změna postihne většinu stávající klientely. Odběratelé, kteří už zastropované ceny mají, jsou od minulého týdne vyzývání; ať už formou e-mailu nebo textových zpráv, aby si provedli samoodečet.

„Aktuální data spotřeby totiž dodavateli umožní si nastavit co nejpřesnější výši záloh, tak aby zákazníkům nevznikaly zbytečně vysoké přeplatky nebo nedoplatky,“ vysvětluje mluvčí Skupiny ČEZ Alice Horáková.

V této souvislosti apeluje zejména na ty z vás, jimž se ceník mění k 1. lednu 2023, tj. dle vládou garantovaného stropu 6 Kč u elektřiny a 3 Kč za 1 kWh včetně DPH. Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že náklady na toto opatření budou činit kolem 130 miliard korun.

CEZ samoodečet
CEZ samoodečet

Čtěte také: Majitelé Samsungů v ohrožení? Miliony telefonů mají vážné bezpečnostní chyby


Nepodceňujte samoodečet

Nezapomeňte, z pohledu koncového zákazníka tyto sazby nejsou finální. Konečná cena se tak může v závislosti na distribuční sazbě a distribučním území. ČEZ zdůrazňuje, že ho k tomuto preventivnímu opatření vedou nedávné zkušenosti, kdy díky špatně nastavené výši záloh zaplatili zákazníci na nedoplatcích velké množství peněz.

Samoodečet tak podnik vnímá jako jednoduchý a zároveň velmi efektivní způsob, s jehož pomocí klienti získají lepší přehled o průběžné spotřebě, kontrole a optimálním nastavení měsíčních splátek.

Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře


Nejnovější články