Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nejočekávanější mobily roku 2013. Na co se těšit?

  |  6 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Rok 2012 je za námi. Stojí za to se podívat směrem vpřed, co nás čeká v roce 2013? Které smartphony se chystají a které by mohly nejvíce u zákazníků zabodovat?

V roce 2012 jsme byli svědky inovací nebo alespoň do jisté míry pokroků jako jsou HD 720p displeje, čtyřjádrové procesory, silnější baterie atd. Co bude v roce 2013? Výrobci si to samozřejmě většinou nechávají jen pro sebe. Mluví se už ale například o ještě jemnějších displejích s Full HD 1080p rozlišením, o ohebných displejích či o bateriích s vyšší kapacitou. Co to skutečně bude?

Očekávané telefony můžeme rozdělit do dvou kategorií, na smartphony, co jsou již představeny a v roce 2013 na náš trh dorazí, a dále pak na smartphony, které teprve budou představeny, a o kterých se toho tedy ještě příliš neví. Nebudeme zde vypisovat všechny smartphony, ale jen ty, od kterých se očekává, že by mohly nějakým způsobem oslovit.


Cenově dostupná Nokia Lumia 620, která by mohla zabodovat

Z představených telefonů patří mezi ty nejočekávanější nové Lumie od Nokie, modely 620, 820 a 920. Jako první dorazí na český trh Lumia 820 s výměnnými kryty a Windows Phone 8. Poté se dočkáme i vlajkové lodi Lumia 920 taktéž s nejnovějšími s Windows Phone 8, dále vylepšeným fotoaparátem s technologií PureView, dotykovým ovládáním i v jakýchkoliv rukavicích či bezdrátovým nabíjením. A jako poslední dorazí zřejmě ke konci března nejnižší zástupce, Lumia 620, která ale může při nižší zvolené ceně pomoci k vyšší prodejnosti, než předchozí modely. Uvidíme.


LG Nexus 4 vyrobený ve spolupráci společností LG a Google

Hned začátkem roku 2013 chce na pulty prodejen vyslat své očekávané novinky i LG, konkrétně smartphony LG Nexus 4 a LG Optimus G. První jmenovaný je další z řady Android smartphonů vyrobených přímo pro Google, a tedy s čistým Androidem, bez jakýchkoliv nadstaveb. Samotný Google pak zaručuje čerstvé a také dlouhodobé aktualizace na novější verze operačního systému. Pomůže to společnosti LG? Například vloni i předloni díky této spolupráci profitoval Samsung, rok předtím ještě HTC. Bude zajímavé sledovat, jak se příležitosti chopí LG. Model Optimus G pak je vlajková loď od LG, která výbavou patří mezi top smartphony, v době představení dokonce nejvýkonnější smartphone na světě.


Ativ S od Samsungu reprezentuje nejnovější Windows Phone 8

Do boje o nejlepší a nejprodávanější smartphone s Windows Phone 8 vyšle v roce 2013 svého zástupce také Samsung. Novinka Samsung Ativ S bude chtít oslovit zejména na kovové 8,7 mm tenké tělo a kvalitní zpracování, 4,8″ velký HD 720p Super AMOLED displej či na celkově vyváženou výbavu. Uvidíme, jak se popasuje s konkurenčními Lumiemi od Nokie.

 
Sony Xperia E by mohla být pomyslným černým koněm celého roku, ale nepředbíhejme

Z již známých představených smartphonů se také těšíme a očekáváme úspěch od novinky Sony Xperia E / Xperia E dual. Tento elegantní smartphone nižší třídy by mohl vyjít cenově na lákavé zhruba 4 tisíce korun, což by bylo velmi zajímavé za vzhledově atraktivní smartphone s navíc 1 GHz procesorem a novým Androidem 4.1 Jelly Bean. Opět nezbývá, než říci, že uvidíme.


Čínské ZTE Nubia Z5 jako první disponuje Full HD 1080p displejem

Také jsme zvědavi na to, jestli do Evropy prorazí některé očekávané levné a výkonné smartphony z Číny. Konkrétně třeba vlajkový model ZTE Nubia Z5 s 5″ IPS Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem, 2 GB RAM, Androidem 4.1 Jelly Bean a další zajímavou výbavou. A nemusí to být zrovna vlajkové lodě, aby udělaly větší rozruch. Vzpomeňme na cenově výhodné ZTE Blade či vloni Huawei Ascend G300. To jsou modely, po kterých uživatelé půjdou jako slepice po flusu.


Designérský kousek konceptu Samsungu Galaxy S IV

Ale ne všechny zajímavé, nebo resp. většinu z nich, ještě ani výrobci nestačili představit. Čekají na akce jako je lednový CES 2013, únorový kongres MWC 2013 či zářijový veletrh IFA 2013. Pro ty největší novinky pak výrobci zřejmě uskuteční samostatné tiskové akce. Konkrétně se nejvíce čeká představení Samsungu Galaxy S IV, a to někdy na jaře, a také konkurenčního iPhonu, tentokrát již 7. generace, který však může přijít jak na červnové akci Applu, tak až opět na podzim.

Těšíte se na novinky? A na které? Jsou ještě jiné, které jsme nezmínili a neměly by v tomto výčtu chybět?

ČLÁNKY:, ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení