Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Foltýn

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus 6. Mimo opravy několika chyb a přidání menších funkcí ale update způsobil i problémy, které postihly notnou část uživatelů.

Uživatelé si na OnePlus fórech stěžují na rychlé úbytky baterie u telefonu OnePlus 6 po aktualizacích Oxygen OS 5.1.6 a Oxygen OS 5.1.8. Při stejném denním zatížení se prý po updatu baterie vybije dvakrát rychleji. Navíc se objevuje zvláštní problém, při kterém se smartphone úplně vypne, přestože má více než 50% baterky. Zařízení po restartu normálně funguje, ale přesto je tato chyba velmi nepříjemná.

Menší skupina uživatelů si také stěžuje na zamrznutí aplikace fotoaparátu. Oba problémy jsou dozajista způsobeny posledním updatem, protože zařízení se starší verzí fungují bez problému.

Kromě výhrad k fungování OnePlus 6 se objevují i další hlasy, které mají problémy se staršími modely OnePlus 3 a OnePlus 3T. Baterka po několika hodinách používání odpadne, když se kapacita zastaví na 15% procentech. Hojně se spekuluje o tom, že se počátek problémů nachází v displeji, který po poslední aktualizaci OTA vysává víc energie, než by měl.

Doufáme,  že update, který tyto nepříjemnosti vyřeší, už je na cestě. Zároveň se ozývají i uživatelé modelů OnePlus 5 a OnePlus 5T, rozhodně jich ale není tolik.

Pokud i vás trápí podobný problém s nejnovější aktualizací OxygenOS, ozvěte se nám v diskuzi.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , , , , , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
czechiaaVildahahaPrckoReadytogo Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Readytogo
Readytogo

Nema to treble, zato to ma trable…

Prcko
Prcko

Táto informácia je trochu zavádzajúca. Problémy boli na verzii 5.1.6 a týkali sa hlavne užívateľov v Indii. Varianta pre európsky trh tieto problémy nemala. Po aktualizácii na 5.1.8 znova mnoho užívateľov hlási problém s batériou ale chyba je v 99% na strane užívateľa. ťažko sa slušne vyjadruje k príspevku na diskusii že batéria sa rýchlo vybíja keď vám tam priloží obrázok spotreby a je tam 24 hodín od posledného nabitia a SoT má 7 hodín. To je India to sa nedá vysvetliť a ani pochopiť.

haha
haha

Jajjj tak to je pravda a zase to někdo neumí pochopit a brečí tu…

Vilda
Vilda

U mého oneplus 6 vůbec žádný problém spíš si myslím že baterka je u tehoto mobilu genialní a výdrž je perfektní

czechiaa
czechiaa

OnePlus 5 absolutně bez problémů funguje.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jak vznikl iLoveServis a jak se stal jedničkou v ČR? (rozhovor)

Jak vznikl iLoveServis a jak se stal jedničkou v ČR? (rozhovor)

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Adam Pavelka, zakladatel a majitel společnosti iLoveServis, jedničky mezi mobilními servisy v České republice, se s námi podělil o pár zajímavých informací…

Šéf Amazonu se stal nejbohatším člověkem v historii

Šéf Amazonu se stal nejbohatším člověkem v historii

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Hodnota Amazonu narůstá a Jeff Bezos získává den za dnem další miliardy dolarů. Jeho jmění už přesáhlo 150 miliard dolarů, v přepočtu…

YouTube začal používat hashtagy, prý to urychlí vyhledávání

YouTube začal používat hashtagy, prý to urychlí vyhledávání

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vymoženost v podobě hashtagů už dorazila i na server s největším počtem videí s hrajícími si kočkami na světě. Google toto…

Mobilní zobrazení