Recenze OnePlus 5T: opravdu jen pokrok v mezích zákona?

Po měsíčním seznamování s OnePlus 5T se člověk dokáže přesvědčit o kvalitách této vlajkové lodi. Pokud na první pohled zaujme vzhled, později se tím stane propracovanější uživatelské prostředí. A po dalších pár dnech se vám nebude chtít smartphone pustit z ruky.

O nejnovější model čínského výrobce chytrých telefonů OnePlus 5T byl v období vánočních svátků neobvyklý zájem. Kromě neznalých zájemců pořizujících si smartphone poprvé, dokázal OnePlus 5T přemluvit i uživatele dosavadních modelů. Všichni, kdo tak učinili, si nejspíš na strategii stálého půlročního obměňování stačili zvyknout. OnePlus přitom své fanoušky k unáhlenému nákupu nenutí, jde převážně o zachování prvenství v kategorii vlajkových lodí s vyváženým poměrem cena/výkon. A je to právě čínský výrobce, který má o poznání těžší pozici, neboť zbylá konkurence na trh vstupuje s více modelovými řadami. Jak ovšem prozrazují prodeje, rychlé střídání za modernější konfiguraci v na první pohled nerozeznatelném telefonu nikoho dosud neomrzelo a o zařízení OnePlus je nadále velký zájem.

OnePlus 5T: specifikace

Konstrukce celokovové tělo, 156 x 75 x 7,3 mm, 162 g
Displej 6,01″, AMOLED, 1080 x 2160 px, jemnost 400 ppi, 18:9
Operační systém Android 8.0 Oreo
Procesor 8 jádrový, 2,45 GHz, Qualcomm Snapdragon 835
Paměť 6/8 GB RAM, úložiště 64/128 GB, nemá microSD slot
Fotoaparát duální 16+20 Mpx, 2x blesk, laserový autofocus + přední 16 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 1900, 2100 MHz
Technologie dual SIM, Bluetooth 5.0, USB-C, NFC, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3300 mAh, rychlonabíjení DashCharge
Cena a dostupnost 12 599 Kč včetně DPH, listopad 2017

Design a zpracování: očekávaný posun

Jestliže jsem zmínil velkou podobnost modelových řad, u OnePlus 5T nic takového neplatí. Výrobce při navrhování pravděpodobně naslouchal nejnovějším trendům a zájmům svých uživatelů. Telefon je totiž z přední strany naprosto odlišný od všeho, co kdy společnost za svou krátkou existenci stačila vyrobit. Zásadní změnu prodělalo dolní domovské tlačítko, na které bylo u novinky pozapomenuto. Silné dolní i horní rámečky, známé již od OnePlus 3/T, ustoupily atraktivně vyhlížejícímu displeji s poměrem stran 18:9.

Po mírně zaoblených stranách nalezneme klasiku, na kterou jsou zákazníci OnePlus naučení. Rozpoložení základních tlačítek je stejné, jako u většiny dnešních zařízení. Na levé straně navíc nechybí notifikační posuvník pro snazší navolení priorit upozornění, nepostradatelný pomocník dříve zavedený hlavně u produktů Apple. Překvapuje mě, že se výrobce i přes moderní technologie obsažené v telefonu nesnaží o zavedení stereo reproduktorů. Pokud by je ale OnePlus 5T obsahoval, zasáhlo by to stávající 3,5 mm jack konektor. Ten by se při současném řešení musel přemístit na horní hranu, nebo ke vší smůle zcela vynechat.

Záda výrazný facelift nepodstoupila, a proto kromě čtečky otisků prstů umístěné nad logem společnosti drží konzervativnější krok s OnePlus 5 (recenze). Nabízí stejně lemované okraje šedým proužkem antény nebo miniaturní NFC nad duálním fotoaparátem, jehož podoba se od posledně nezměnila.

Celkově se smartphone lehce nafoukl a v ruce působí opravdu robustně. Pokud ho však nepoložíte vedle svého předchůdce, větší rozdíly v tloušťce či výšce budete marně hledat. Největším kazem na kráse může být paradoxně zacházení s telefonem bez hardwarových tlačítek. Větší zobrazovací plocha mě totiž vedla k častějším překlepům při psaní zpráv nebo horší manipulaci jednou rukou. I to byly naprosto banální komplikace, kterých jsem se musel naučit vyvarovat.

Když pomineme ovládání jednou rukou, OnePlus 5T se skvěle drží v ruce, přes jeho matnější úpravu neklouže a na čtečku otisků prstů se nemusíte dlouze natahovat. Reaguje okamžitě a funguje skvěle. Když budu přeskakovat, inženýři se vyznamenali i v systémovém prostředí. Neopomněli na širší využití čtečky a přidali několik užitečných gest odbourávajících neduhy s velkým displejem. Po přejetí prstem po čtečce směrem dolů tak mnohem jednodušeji přestoupíte do rychlého nastavení, nebo silnějším podržením pořídíte fotku.

Samotné balení sice v základu nenabízí sluchátka, ale i tak příjemně překvapí. Vedle rychlonabíječky, která je pro OnePlus již standardním rozpoznávacím znakem, se vešlo také silikonové pouzdro. To až na posunovací slider chrání veškerá tlačítka a dorovná nepatrný rozdíl ve vystouplém fotoaparátu. V pouzdru navíc telefon ostudu nedělá, ba naopak poslouží jako nejnutnější ochrana proti nechtěnému otloukávání a menším oděrkám.

Displej, prostředí a baterie: více palců i pixelů

Na displeji je vidět značný posun dopředu. Za hlavním hybatelem všech změn může především nový poměr stran 18:9, který rozlišení popostrčil na 1080 x 2160 px. Oproti OnePlus 5 si tak polepšil ve větší zobrazovací ploše, která smartphone posunula do kategorie 6“ zařízení. I přes parametry psané na papíře se jedná skutečně pouze o zhruba 10 % nárůst obrazovky, nikoliv celého těla. Zavedením atypického poměru stran u většiny high-endových zařízení tlačí vývojáře aplikací k většímu začlenění podpory. YouTube nemohlo setrvávat dlouho pozadu a mezeru v zobrazování rychle napravil. Sledování videí nyní povoluje roztažení dvěma prsty po celé šíři telefonu bez nudného ořezávání po okrajích.

V prostředí se mi dále otevřela širší paleta možností, jak obrazovku upravovat dle vlastního uvážení. Pod adaptivním jasem, nočním režimem i režimem čtení, který jasem více připomíná čtečku knih, byla zpřístupněna volba kalibrace. V základu obsahuje výchozí zobrazení, jež je pro běžné uživatele nejoptimálnější volbou. Další variantou zůstává sRGB režim tlumící intenzitu barev (zaměřuje se na chromatické spektrum červené, zelené a modré), DCI-P3 rozložení barev odpovídá převážně filmovému ladění (standard byl ostatně vyvinutý společnostmi filmového průmyslu), adaptivní nebo vlastní režim umožňující libovolné tónování mezi studeným a teplým odstínem.

V nastavení je mnoho užitečných a zlehčujících funkcí, které své uplatnění určitě naleznou. Nejvydařenější je v tomto ohledu podpora gest, která se neustále rozrůstá. Nedávná testovací aktualizace s sebou přinesla obdobný princip ovládání, jako je tomu u iPhone X (recenze). V nastavení stačí deaktivovat softwarová tlačítka a rázem se zpřístupní podpora stavící svůj úspěch na přejíždění prstem z určitého kraje displeje do středu obrazovky. První seznamování působilo neomaleně a je třeba si na něj zvyknout. Do budoucna má funkce ovšem příležitost plně rozvinout svůj potenciál.

 

U nadstavby OxygenOS se na první pohled nic nezměnilo a vše zůstává při staru. Čistý Android ve verzi 8.0 Oreo ponechává v základu předinstalovanou sadu Google aplikací, která v systému zůstává bez šancí na její odinstalaci. Nechybí rozšířené uživatelské modifikace prostředí, např. ikon či změny barev notifikačních diod, nebo rychlého přístupu ke kontaktům a aplikacím prostřednictvím panelu Shelf. S nástupem Androidu 8.0 také při delším podržení na ikonce příslušné aplikace lze využívat rychlejších zkratek.

  

Zabezpečení OnePlus 5T se rozrostlo o další návykový způsob odemykání. Jedná se o rozpoznávání důvěryhodného obličeje, jímž během zlomky vteřiny telefon zpřístupníte. I přes svižnost a téměř precizní spolehlivost se nemůže rovnat zabezpečení Face ID u iPhonu X. Aby vás telefon dokázal rozpoznat, musíte ho sami nejdříve probudit. Zápolit můžete jedině v případě, kdy se rozhodnete podívat na uzamčené obrazovce na hodiny nebo příchozí upozornění. Proti Face Unlock budete zápasit zbytečně, vždycky bude rychlejší než vy.

 

Zatímco OnePlus 5T staví na obdiv svým vzhledem, uvnitř zůstává srovnatelný se starším modelem. V současné době, po takto krátkém uvedení od předchůdce, není zkrátka co zdokonalovat. Smartphone nadále pohání osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 a v závislosti na vybrané variantě volíte mezi 6 a 8 GB operační paměti. Vnitřní úložiště rozšířit opět nelze, protože chybí slot pro microSD kartu. Baterie o kapacitě 3 300 mAh vystačí na den užívání a nedalo by se říci, že ji AMOLED displej spotřebovává více než v minulosti.

  

I zde platí slibované nabití zhruba 60 % baterie za půl hodiny. Za předpokladu, že k napájení použijete originální Dash Charge rychlonabíječku. Běžný denní provoz telefon nevybije a po většinu času tak není potřeba zapínat ani spořič baterie pro prodloužení její výdrže.

Fotoaparát: jako u předchůdce

Fotoaparát u OnePlus 5T mohl být jedním z předních lákadel, kterým chtěla společnost zákazníky zaujmout. Tentokrát ovšem nečekejte výraznější změny v posunu kvality fotografií nebo voleb, jež jsou v aplikaci přednastaveny. Čočka opět nabízí světelnost 1,7 s 16 a 20 Mpx čipem. Při porovnání dvou modelů OnePlus 5/T tak sebevětší rozdíly nepoznáte. Obohatit natáčení se taktéž nepodařilo a v nejvyšším možném 4K rozlišení budete moci natáčet při 30 fps. S klesající kvalitou obrazu pak platí dvojnásobné zvýšení snímků za sekundu. U Full HD při 60, popř. 120 snímcích za sekundu u HD videa.

Fotky můžete pořizovat souběžně v dostupnějším JPEG formátu s RAW soubory. Ty se hodí převážně pro pozdější úpravu fotografií v nezkreslené podobě na počítači. V režimu Portrét smartphone navíc zpřístupní efekt úpravy ostrosti, jímž docílíte lepšího vyčlenění snímaného od pozadí. Efekt je dostupný pouze při focení na primární fotoaparát.

 

Pro horlivější fotografy je přichystán profesionální režim, v němž najdou nejpodstatnější funkce. Kromě nastavení ISO, vyvážení bílé a zapnutí podpory RAW, mohou v pravém horním rohu sledovat histogram či uvést telefon do rovnoměrné polohy. Pro rychlejší přístup k nastavení lze využít i vlastních předvoleb.

Jak fotí OnePlus 5T

Zhodnocení

Na OnePlus 5T je příjemné sledovat především odbourávání neduh předchozích modelů. Konečně se totiž jeví jako smartphone vyšší třídy, který svými ambicemi převyšuje konkurenci. Nemusí to být kvůli fotoaparátu, AMOLED displeji nebo čistému Androidu. Většina podobných telefonů v současné době tyto aspekty již splňuje. Troufnu si tvrdit, že jim ale schází natolik silná komunita, jež by při vývoji smartphonů hrála takovou roli, jako právě u OnePlus. Samozřejmě můžeme poukazovat na způsoby jiných čínských společností, jenže OnePlus v tomto ohledu vede.

Největší mezerou u OnePlus zůstává voděodolnost. Na tu si budeme muset počkat možná již u chystaného OnePlus 6. Do vydání je ještě daleko (nebo jen dalších pár měsíců?), proto nepředbíhejme. Kdyby výrobce přeskočil z OnePlus 3/T rovnou na povedenou „pětku“, mohlo by se o OnePlus 5T mluvit jako o vysněném superphonu za příznivou cenu.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 kvalitní AMOLED displej  příliš málo změn
 nadstavba OxygenOS  stále chybí voděodolnost
 zabezpečení Face Unlock

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."

Recenze OnePlus 5T: opravdu jen pokrok v mezích zákona?

Po měsíčním seznamování s OnePlus 5T se člověk dokáže přesvědčit o kvalitách této vlajkové lodi. Pokud na první pohled zaujme vzhled, později se tím stane propracovanější uživatelské prostředí. A po dalších pár dnech se vám nebude chtít smartphone pustit z ruky.

O nejnovější model čínského výrobce chytrých telefonů OnePlus 5T byl v období vánočních svátků neobvyklý zájem. Kromě neznalých zájemců pořizujících si smartphone poprvé, dokázal OnePlus 5T přemluvit i uživatele dosavadních modelů. Všichni, kdo tak učinili, si nejspíš na strategii stálého půlročního obměňování stačili zvyknout. OnePlus přitom své fanoušky k unáhlenému nákupu nenutí, jde převážně o zachování prvenství v kategorii vlajkových lodí s vyváženým poměrem cena/výkon. A je to právě čínský výrobce, který má o poznání těžší pozici, neboť zbylá konkurence na trh vstupuje s více modelovými řadami. Jak ovšem prozrazují prodeje, rychlé střídání za modernější konfiguraci v na první pohled nerozeznatelném telefonu nikoho dosud neomrzelo a o zařízení OnePlus je nadále velký zájem.

OnePlus 5T: specifikace

Konstrukce celokovové tělo, 156 x 75 x 7,3 mm, 162 g
Displej 6,01″, AMOLED, 1080 x 2160 px, jemnost 400 ppi, 18:9
Operační systém Android 8.0 Oreo
Procesor 8 jádrový, 2,45 GHz, Qualcomm Snapdragon 835
Paměť 6/8 GB RAM, úložiště 64/128 GB, nemá microSD slot
Fotoaparát duální 16+20 Mpx, 2x blesk, laserový autofocus + přední 16 Mpx
LTE 800, 900, 1800, 1900, 2100 MHz
Technologie dual SIM, Bluetooth 5.0, USB-C, NFC, Wi-Fi, GPS, čtečka otisků prstů
Baterie 3300 mAh, rychlonabíjení DashCharge
Cena a dostupnost 12 599 Kč včetně DPH, listopad 2017

Design a zpracování: očekávaný posun

Jestliže jsem zmínil velkou podobnost modelových řad, u OnePlus 5T nic takového neplatí. Výrobce při navrhování pravděpodobně naslouchal nejnovějším trendům a zájmům svých uživatelů. Telefon je totiž z přední strany naprosto odlišný od všeho, co kdy společnost za svou krátkou existenci stačila vyrobit. Zásadní změnu prodělalo dolní domovské tlačítko, na které bylo u novinky pozapomenuto. Silné dolní i horní rámečky, známé již od OnePlus 3/T, ustoupily atraktivně vyhlížejícímu displeji s poměrem stran 18:9.

Po mírně zaoblených stranách nalezneme klasiku, na kterou jsou zákazníci OnePlus naučení. Rozpoložení základních tlačítek je stejné, jako u většiny dnešních zařízení. Na levé straně navíc nechybí notifikační posuvník pro snazší navolení priorit upozornění, nepostradatelný pomocník dříve zavedený hlavně u produktů Apple. Překvapuje mě, že se výrobce i přes moderní technologie obsažené v telefonu nesnaží o zavedení stereo reproduktorů. Pokud by je ale OnePlus 5T obsahoval, zasáhlo by to stávající 3,5 mm jack konektor. Ten by se při současném řešení musel přemístit na horní hranu, nebo ke vší smůle zcela vynechat.

Záda výrazný facelift nepodstoupila, a proto kromě čtečky otisků prstů umístěné nad logem společnosti drží konzervativnější krok s OnePlus 5 (recenze). Nabízí stejně lemované okraje šedým proužkem antény nebo miniaturní NFC nad duálním fotoaparátem, jehož podoba se od posledně nezměnila.

Celkově se smartphone lehce nafoukl a v ruce působí opravdu robustně. Pokud ho však nepoložíte vedle svého předchůdce, větší rozdíly v tloušťce či výšce budete marně hledat. Největším kazem na kráse může být paradoxně zacházení s telefonem bez hardwarových tlačítek. Větší zobrazovací plocha mě totiž vedla k častějším překlepům při psaní zpráv nebo horší manipulaci jednou rukou. I to byly naprosto banální komplikace, kterých jsem se musel naučit vyvarovat.

Když pomineme ovládání jednou rukou, OnePlus 5T se skvěle drží v ruce, přes jeho matnější úpravu neklouže a na čtečku otisků prstů se nemusíte dlouze natahovat. Reaguje okamžitě a funguje skvěle. Když budu přeskakovat, inženýři se vyznamenali i v systémovém prostředí. Neopomněli na širší využití čtečky a přidali několik užitečných gest odbourávajících neduhy s velkým displejem. Po přejetí prstem po čtečce směrem dolů tak mnohem jednodušeji přestoupíte do rychlého nastavení, nebo silnějším podržením pořídíte fotku.

Samotné balení sice v základu nenabízí sluchátka, ale i tak příjemně překvapí. Vedle rychlonabíječky, která je pro OnePlus již standardním rozpoznávacím znakem, se vešlo také silikonové pouzdro. To až na posunovací slider chrání veškerá tlačítka a dorovná nepatrný rozdíl ve vystouplém fotoaparátu. V pouzdru navíc telefon ostudu nedělá, ba naopak poslouží jako nejnutnější ochrana proti nechtěnému otloukávání a menším oděrkám.

Displej, prostředí a baterie: více palců i pixelů

Na displeji je vidět značný posun dopředu. Za hlavním hybatelem všech změn může především nový poměr stran 18:9, který rozlišení popostrčil na 1080 x 2160 px. Oproti OnePlus 5 si tak polepšil ve větší zobrazovací ploše, která smartphone posunula do kategorie 6“ zařízení. I přes parametry psané na papíře se jedná skutečně pouze o zhruba 10 % nárůst obrazovky, nikoliv celého těla. Zavedením atypického poměru stran u většiny high-endových zařízení tlačí vývojáře aplikací k většímu začlenění podpory. YouTube nemohlo setrvávat dlouho pozadu a mezeru v zobrazování rychle napravil. Sledování videí nyní povoluje roztažení dvěma prsty po celé šíři telefonu bez nudného ořezávání po okrajích.

V prostředí se mi dále otevřela širší paleta možností, jak obrazovku upravovat dle vlastního uvážení. Pod adaptivním jasem, nočním režimem i režimem čtení, který jasem více připomíná čtečku knih, byla zpřístupněna volba kalibrace. V základu obsahuje výchozí zobrazení, jež je pro běžné uživatele nejoptimálnější volbou. Další variantou zůstává sRGB režim tlumící intenzitu barev (zaměřuje se na chromatické spektrum červené, zelené a modré), DCI-P3 rozložení barev odpovídá převážně filmovému ladění (standard byl ostatně vyvinutý společnostmi filmového průmyslu), adaptivní nebo vlastní režim umožňující libovolné tónování mezi studeným a teplým odstínem.

V nastavení je mnoho užitečných a zlehčujících funkcí, které své uplatnění určitě naleznou. Nejvydařenější je v tomto ohledu podpora gest, která se neustále rozrůstá. Nedávná testovací aktualizace s sebou přinesla obdobný princip ovládání, jako je tomu u iPhone X (recenze). V nastavení stačí deaktivovat softwarová tlačítka a rázem se zpřístupní podpora stavící svůj úspěch na přejíždění prstem z určitého kraje displeje do středu obrazovky. První seznamování působilo neomaleně a je třeba si na něj zvyknout. Do budoucna má funkce ovšem příležitost plně rozvinout svůj potenciál.

 

U nadstavby OxygenOS se na první pohled nic nezměnilo a vše zůstává při staru. Čistý Android ve verzi 8.0 Oreo ponechává v základu předinstalovanou sadu Google aplikací, která v systému zůstává bez šancí na její odinstalaci. Nechybí rozšířené uživatelské modifikace prostředí, např. ikon či změny barev notifikačních diod, nebo rychlého přístupu ke kontaktům a aplikacím prostřednictvím panelu Shelf. S nástupem Androidu 8.0 také při delším podržení na ikonce příslušné aplikace lze využívat rychlejších zkratek.

  

Zabezpečení OnePlus 5T se rozrostlo o další návykový způsob odemykání. Jedná se o rozpoznávání důvěryhodného obličeje, jímž během zlomky vteřiny telefon zpřístupníte. I přes svižnost a téměř precizní spolehlivost se nemůže rovnat zabezpečení Face ID u iPhonu X. Aby vás telefon dokázal rozpoznat, musíte ho sami nejdříve probudit. Zápolit můžete jedině v případě, kdy se rozhodnete podívat na uzamčené obrazovce na hodiny nebo příchozí upozornění. Proti Face Unlock budete zápasit zbytečně, vždycky bude rychlejší než vy.

 

Zatímco OnePlus 5T staví na obdiv svým vzhledem, uvnitř zůstává srovnatelný se starším modelem. V současné době, po takto krátkém uvedení od předchůdce, není zkrátka co zdokonalovat. Smartphone nadále pohání osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 a v závislosti na vybrané variantě volíte mezi 6 a 8 GB operační paměti. Vnitřní úložiště rozšířit opět nelze, protože chybí slot pro microSD kartu. Baterie o kapacitě 3 300 mAh vystačí na den užívání a nedalo by se říci, že ji AMOLED displej spotřebovává více než v minulosti.

  

I zde platí slibované nabití zhruba 60 % baterie za půl hodiny. Za předpokladu, že k napájení použijete originální Dash Charge rychlonabíječku. Běžný denní provoz telefon nevybije a po většinu času tak není potřeba zapínat ani spořič baterie pro prodloužení její výdrže.

Fotoaparát: jako u předchůdce

Fotoaparát u OnePlus 5T mohl být jedním z předních lákadel, kterým chtěla společnost zákazníky zaujmout. Tentokrát ovšem nečekejte výraznější změny v posunu kvality fotografií nebo voleb, jež jsou v aplikaci přednastaveny. Čočka opět nabízí světelnost 1,7 s 16 a 20 Mpx čipem. Při porovnání dvou modelů OnePlus 5/T tak sebevětší rozdíly nepoznáte. Obohatit natáčení se taktéž nepodařilo a v nejvyšším možném 4K rozlišení budete moci natáčet při 30 fps. S klesající kvalitou obrazu pak platí dvojnásobné zvýšení snímků za sekundu. U Full HD při 60, popř. 120 snímcích za sekundu u HD videa.

Fotky můžete pořizovat souběžně v dostupnějším JPEG formátu s RAW soubory. Ty se hodí převážně pro pozdější úpravu fotografií v nezkreslené podobě na počítači. V režimu Portrét smartphone navíc zpřístupní efekt úpravy ostrosti, jímž docílíte lepšího vyčlenění snímaného od pozadí. Efekt je dostupný pouze při focení na primární fotoaparát.

 

Pro horlivější fotografy je přichystán profesionální režim, v němž najdou nejpodstatnější funkce. Kromě nastavení ISO, vyvážení bílé a zapnutí podpory RAW, mohou v pravém horním rohu sledovat histogram či uvést telefon do rovnoměrné polohy. Pro rychlejší přístup k nastavení lze využít i vlastních předvoleb.

Jak fotí OnePlus 5T

Zhodnocení

Na OnePlus 5T je příjemné sledovat především odbourávání neduh předchozích modelů. Konečně se totiž jeví jako smartphone vyšší třídy, který svými ambicemi převyšuje konkurenci. Nemusí to být kvůli fotoaparátu, AMOLED displeji nebo čistému Androidu. Většina podobných telefonů v současné době tyto aspekty již splňuje. Troufnu si tvrdit, že jim ale schází natolik silná komunita, jež by při vývoji smartphonů hrála takovou roli, jako právě u OnePlus. Samozřejmě můžeme poukazovat na způsoby jiných čínských společností, jenže OnePlus v tomto ohledu vede.

Největší mezerou u OnePlus zůstává voděodolnost. Na tu si budeme muset počkat možná již u chystaného OnePlus 6. Do vydání je ještě daleko (nebo jen dalších pár měsíců?), proto nepředbíhejme. Kdyby výrobce přeskočil z OnePlus 3/T rovnou na povedenou „pětku“, mohlo by se o OnePlus 5T mluvit jako o vysněném superphonu za příznivou cenu.

Co se nám líbí? Co se nám nelíbí?
 kvalitní AMOLED displej  příliš málo změn
 nadstavba OxygenOS  stále chybí voděodolnost
 zabezpečení Face Unlock

Nepřehlédněte

Diskuze

"Komentáře se nahrávají..."