Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

LG Optimus 2X (ne)dostane update na Android 4.0 (Aktualizováno)

  |  11 komentářů  |  autor: David Kovařík

Špatná zpráva pro všechny majitele mobilního telefonu LG Optimus 2X . Tento telefon nedostane oficiální update na nejnovější verzi systému – Android 4.0, s kódovým označením Ice Cream Sandwich. Několik dní poté už je vše jinak, LG nejen modelu 2X v budoucnu i Android ICS poskytne.

(aktualizováno 2. listopadu) LG totálně vyhořelo se svou komunikací k uživatelům na sociálních sítích, kde nejdříve na konci října vyvrátilo Android Ice Cream Sandwich pro model Optimus 2X a další modely, aby následně 2. listopadu dementovalo tuto zprávu jinou, otočenou o stoosmdesát stupňů. Nejen pro LG Optimus  2X, ale i další high-endové smartphony výrobce, bude vyvíjen Android ICS a bude dostupný v budoucnu. Jak dlouho to ale může trvat, když při oznámení nového Androidu řadí LG stěží u některých telefonů teprve na dnes již starší Android Gingerbread, si netroufám odhadnout. Stále tu však je ona informace, že aktualizaci o jeden „level“ výše měly dostat všechny modely Optimus, a tak možná právě tato zpráva ze začátku tohoto roku byla také jednou z mystifikací.

LG nejdříve na dotaz jednoho z fanoušků uvedlo, že Android ICS pro Optimus 2X není plánován …

… aby následně potvrdilo Android ICS nejen pro Optimus 2X, ale i další modely.

(původní text 30. listopadu) Tato zpráva se objevila na oficiálních stránkách Facebooku po dotazu jednoho z uživatelů. „Milý Anante, neplánujeme update Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich na telefon LG Optimus 2X P990. Sledujte však nadále naše stránky pro informace o dalších updatech„, odpovědělo LG na otázku. Zajímavé je, že byla později tato odpověď smazána. Nejspíše v důsledku velmi negativních reakcí uživatelů.

 

LG Optimus 2X byl prvním dvoujádrovým smartphonem na trhu, a již od začátku mu byla přislíbena spěšná aktualizace na Android verze 2.3. Té se však do dnešních dní zatím nedočkal a zpráva o úplném zamítnutí Androidu 4.0 určitě společnosti na dobrém jméně nepřidá. Přitom na nedostatek výkonu se vymlouvat nelze – dvoujádrový procesor Nvidia Tegra 2 určitě nabízí dostatek výkonu pro plynulý běh systému. Tak či onak, LG proti sobě poštvalo nemalou skupinu uživatelů, zvláště po tom, co konkurenční Samsung přislíbil update systému na verzi 4.0 všem svým high-endovým zařízením.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

hehe, kdo by taky na ten update čekal, že… LG kleslo hóóóóódně hluboko…

Campagnolo Fulcrum
Campagnolo Fulcrum

A vidno to aj na výsledkoch spoločnosti LG, keď sa dostala do straty, kôli divízii mobilných telefónov už komplet celá spoločnosť.

A navyše divízia mob. telefónov LG je v strate už 6 kvartálov za sebov, to je rok a pol ! žiadna sranda a posledné čísla sú veľmi zlé, strata sa viac ako zdvojnásobila ! Idú rýchlo ku dnu.

adis002
adis002

jdou, ale můžou si za to sami. Nekvalitní marketing, extrémně špatně odladěný software na který si všichni stěžovali. Prostě super zpracování, super hardware, ale to je tak všechno :(. Díky Bohu za komunitní verze systému.

MK
MK

Ježiši to je ale sprostý.

Max
Max

No, majitelům Optimus One to může být celkem jedno, tam se S ICS nepočítá, ale u Optimus 2X vlastníků, to je nemilé, velmi nemilé. Osobně jsem LG OO měl a naprostá spokojenost, dokud se mi neodpálil při updatu.

M.ira
M.ira

Bohužel se zdá, že LG si chce vydobýt pověst průkopníka viz. model s 3D, ale tím trošku zapomíná na svoji klientskou základnu, naneštěstí v současné době také vlastním mobilní telefon od LG a jsem značně nespokojen.

ddar
ddar

já ještě čekám na GB
lg suckkkkk

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení