Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

LG G2 mini přichází ve třech různých variantách

  |  2 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

LG představilo zmenšenou verzi své aktuální vlajkové lodi. LG G2 mini, jak se model nazývá, ovšem přichází hned ve třech variantách, které se od sebe odlišují v několika důležitých komponentech.

Jihokorejské LG se také rozhodlo zachytit rozmáhající se trend a představilo mini verzi své vlajkové lodi. Bohužel si LG nevzalo příklad od Sony, které se rozhodlo vybavit svou zmenšenou vlajkovou loď Z1 Compact téměř totožnými špičkovými parametry, jako velkou Z1. G2 mini je tak po vzoru mini verzí vlajkových lodí od Samsungu či HTC výbavově okleštěným modelem, který se svým větším sourozencem sdílí pouze jméno.

lg-g2-mini-

Z oficiálního odhalení G2 mini jsme se mnoho podrobností o novém modelu nedozvěděli. Nyní už ovšem máme všechny informace a dozvídáme se tak, že model bude dostupný ve třech hlavních verzích, které se budou lišit v několika klíčových komponentech, což se zdá být poněkud matoucí.

První verze bude disponovat podporou LTE sítí a výkon ji bude dodávat 4-jádrový procesor Snapdragon MSM8926 s jádry Cortex-A7, taktem 1,2 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 305. Tato verze se také pochlubí 8 Mpx fotoaparátem či NFC čipem.

Pak je tu verze s podporou dvou SIM karet a 3G sítí, která je poháněná procesorem Snapdragon MSM8226 (se stejnými specifikacemi jako předchozí čipset). Také zde se dočkáme 8 Mpx fotoaparátu, ovšem NFC čip zde budeme hledat marně. Potěší pak 21 Mb/s HSDPA.

LG G2 mini LG G2 mini

A konečně také třetí verze a druhá, která se dočkala podpory LTE sítí. Tato varianta je ovšem určena výhradně pro Latinskou Ameriku a není poháněná procesorem od Qualcommu. Namísto něj se zde o výkon stará 4-jádrový procesor Nvidia Tegra 4i s jádry Cortex-A9 a taktem 1,7 GHz. U této verze se LG rozhodlo nasadit 13 Mpx fotoaparát, ovšem NFC zde budeme opět hledat marně.

Všechny tři varianty váží úplně stejně, tedy 121 gramů. První verzí, která se začne prodávat, bude dual-SIM varianta s 3G, která bud již v březnu dostupná v Asii a brzy poté se dostane také do Evropy a dalších částí světa. Kompaktní smartphone bude dostupný ve čtyřech barevných variantách: bílé, černé, červené a zlaté. Dostupnost jednotlivých barevných variant bude ovšem závislá na konkrétním regionu.

LG přiveze svou zmenšenou vlajkovou loď na veletrh MWC 2014, který se koná již za pár dní. My budeme s naší redakcí u toho a přineseme vám čerstvé novinky či první dojmy nejen z tohoto telefonu.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení