Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HTC pracuje na mini verzi HTC One (M8), prodávat se začne již v květnu

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

HTC se stejně jako minulý rok chystá představit zmenšenou a výbavově ochuzenou verzi své vlajkové lodi HTC One (M8). HTC One (M8) mini, jak se bude model nejspíše nazývat, by se měl začít prodávat již v květnu.

Podle interních zdrojů prodejce telefonů HTC ve Velké Británii to vypadá, že tchajwanské HTC pracuje na mini verzi své nedávno představené druhé generace vlajkového modelu HTC One (M8). Stejný zdroj nám přinesl zprávy, které se nakonec ukázaly jako pravdivé již dříve a tento fakt tak přidává na důvěryhodnosti této informace.

HTC One (M8) mini
Údajná podoba HTC One (M8) mini s jen jedním objektivem na zádech

Podle spekulací to vypadá, že HTC One (M8) mini přijde se 4,5″ displejem s neznámým rozlišením, říká se ale, že by mělo být pouze HD (1280 x 720 pixelů). Displej bude vsazen do nového kovového unibody těla, které bude vyrobeno z 90% z hliníku. Nemáme bohužel žádné informace o tom, jaký procesor se zde HTC rozhodne nasadit, spekuluje se ale o 1,7 GHz Snapdragonu 400 s 1 GB operační paměti RAM a vnitřní paměť by mohla činit 16 GB.

Co se týče fotoaparátu, který je u HTC One (M8) velice diskutovaným tématem, jelikož HTC se rozhodlo vybavit záda své vlajkové lodě hned dvěma fotoaparáty s ultrapixely, tak u mini verze se na zádech dočkáme pouze jednoho fotoaparátu, navíc údajně bez ultrapixelové technologie a s rozlišením 13 Mpx. Dvojice ultrapixelových foťáků bude zřejmě výhradním klíčovým prvkem pro vlajkovou loď výrobce.

htc-one-m8-obr2
Nová vlajková loď tchajwanského výrobce HTC One (M8) a jeho dva objektivy na zádech

Telefon poběží pravděpodobně na Androidu 4.4 KitKat s nejnovější nadstavbou od HTC, pojmenovanou Sense 6.0. Design bude údajně téměř stejný jako u HTC One (M8), pouze ve zmenšené podobě. O tom, že tento smartphone můžeme opravdu očekávat, svědčí také fakt, že se před několika dny objevil v nabídce švédského internetového prodejce.

Tip: Nepřehlédněte naše představení nové vlajkové lodi HTC, modelu One (M8)

Vypadá to, že HTC One (M8) mini by se měl začít prodávat již v květnu, což znamená, že oficiálního představení modelu bychom se mohli dočkat již v nejbližších týdnech. Bohužel to vypadá, že HTC svou zmenšeninu vlajkové lodi opět okleští o výbavu a nepůjde tak ve stopách Xperie Z1 Compact od Sony, která nabízí špičkovou výbavu shodnou s vlajkovou lodí, jen v menším těle.

Zdroj via: GSMArena, PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení