Čínský gigant Honor představil svou novou vlajkovou řadu na veletrhu MWC 2022 v Barceloně, který se konal koncem února. Dorazily dva modely, a sice Magic 4 a Magic 4 Pro, přičemž s odlehčenou verzí, jenž má přídomek Lite, výrobce vyčkával více než měsíc. Nyní je ale konečně tady a my jsme pro vás model Honor Magic 4 Lite mohli podrobně vyzkoušet. Jak se nám líbil? To prozradí naše recenze!
Konstrukce | plast, 166,1 × 75,8 × 8,1 mm, 189 g |
---|---|
Displej | 6,81″, IPS LCD, 120 Hz, 2388 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 385 PPI |
Operační systém | Android 11 + Magic UI 4.2 |
Čipset | 8jádrový, 2,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 695 |
Paměť | 6 GB RAM (+ 2 GB formou virtuálního rozšíření), 128 GB úložiště, bez MicroSD slotu |
Fotoaparát | tři snímače (48 Mpx hlavní + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka), clona f/1.8 + 2× f/2.4, LED blesk; přední 16 Mpx, clona f/2.5 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5.1, Wi-Fi, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře |
Baterie | 4 800 mAh, rychlonabíjení 66 W |
Cena a dostupnost | 6 990 Kč, duben 2022 |
Honor si u odlehčeného modelu na nic nehrál a vytasil se s kompletně plastovým telefonem, což je v této třídě zcela běžné. Design se mu ale povedl a signifikantním prvkem telefonu Honor Magic 4 Lite je určitě velký, kruhový modul fotoaparátu na zádech, který ukrývá tři objektivy, LED blesk a má ještě jeden vnitřní kruh s nápisem Matrix, jenž slouží vyloženě k dekoraci. Právě díky výraznému modulu na zádech vypadá mobil docela zajímavě a určitě se v záplavě ostatních kousků střední třídy neztratí. Chválíme i to, že se na stole skoro vůbec nekolébá.
U Honoru Magic 4 Lite se povedla také záda, která jsou vyvedena v matu a testovaná, stříbrná verze házela na slunci zajímavé odlesky. I když je zadní část matná, zcela imunní vůči ulpívání otisků prstů a podobných nečistot není a sem tam budete muset telefon očistit.
Rámeček je lehce zaoblený, což zpříjemňuje úchop a tomu výrazně napomáhají také po stranách zahnutá záda. Všechny ovládací prvky, tedy kolébka pro regulaci hlasitosti a zapínací tlačítko, se nachází na pravém boku a jsou bez problémů dostupné. Jinak v zapínacím tlačítku má své místo přesná a vcelku rychlá čtečka otisků prstů.
Samostatnou kapitolu si určitě zaslouží rámečky okolo displeje. Ty jsou totiž až neuvěřitelně tenké a v tomto ohledu nemá Magic 4 Lite ve své třídě konkurenci. Co ve své třídě, tak uzoučké rámečky nenajdete kolikrát ani u vlajkových přístrojů a díky nim nepůsobí telefon nijak zvlášť neohrabaně, i když má velký, 6,81palcový displej. Jen je škoda, že brada je podstatně širší než zbytek rámečku, což celkový dojem lehce kazí. Ergonomie je v pořádku, telefon se drží příjemně a potěší i vcelku nízká hmotnost čítající 189 gramů.
Právě tak by se dal v rychlosti popsat displej Honoru Magic 4 Lite. Na čelní straně se nachází panel s výše zmíněnou úhlopříčkou 6,81 palce, jenž dostal do vínku rozlišení 2388 × 1080 pixelů a vysokou frekvenci 120 Hz. Jemnost o hodnotě 385 ppi je dostatečná a díky vysoké frekvenci je obraz krásně plynulý. Výrobce vsadil na IPS technologii, což má pochopitelně své výhody i nevýhody. Hlavní výhoda je ta, že tento typ panelu je oproti OLED či AMOLED technologiím úspornější a nezatěžuje tak moc baterii.
Na druhou stranu, IPSka mají většinou nižší jas a je to případ i zde použitého panelu. Maximální úroveň jasu se pohybuje lehce nad hranicí 500 nitů, což není žádný velký zázrak a na opravdu ostrém slunci by s čitelností mohly být lehčí problémy. Automatická regulace jasu ale funguje dobře a na změny okolního světla reaguje poměrně svižně.
Podání barev není tak výrazné a syté, jako u AMOLED technologie, ale teplotu barev lze upravit manuálně a pochopitelně je možné nastavit i frekvenci. Úrovně jsou tři, a sice 60 Hz, 120 Hz nebo Dynamický režim, který přepíná mezi hodnotami 60, 90 a 120 Hz v závislosti na obsahu.
Honor Magic 4 Lite běží na již postarším Androidu 11 s grafickou nadstavbou Magic UI ve verzi 4.2. Starší Android určitě není nic, s čím by se mohl výrobce chlubit a uvést na trh nový telefon s jedenáctou iterací robotího systému v době, kdy se brzy dočkáme Androidu 13, je trestuhodné.
Pro mě se jedná o první zkušenost s nadstavbou Magic UI a mé dojmy jsou lehce rozporuplné. Určitě chválím optimalizaci, která je velmi dobrá a nenáročnost systému je dána i tím, že se nejedná o nějak extrémně velkou nadstavbu a je spíše skromnější.
Volby nastavení jsou relativně logicky rozmístěné a celkově působí nadstavba poměrně konzistentně. Systém obsahuje několik přeinstalovaných her a také aplikací, jako je třeba TikTok, Netflix nebo Trip. Všechny jdou ale odinstalovat. Honor dodal i několik svých aplikací, třeba galerii, vlastní aplikační obchod, e-mailového klienta nebo kalendář. Můžete je používat, ale řešení od Googlu mi přijde lepší, ačkoliv třeba Google kalendář v telefonu nativně není a budete si ho muset nainstalovat dodatečně. Kromě klasické trojice tlačítek, jejichž pořadí je možné upravit, lze systém ovládat také gesty, které fungují dobře.
Několik věcí mi ale u Honoru Magic 4 Lite citelně chybělo – nejvíc pravděpodobně usnadnění v podobě možnosti stáhnout horní lištu odkudkoliv z displeje. To výrazně zhoršuje ovládání jednou rukou, které je už tak, kvůli velkému displeji, nesmírně obtížné (pro jedince s menší rukou bude prakticky nemožné). A další věc, kterou musím pokárat, je absence možnosti odemknout displej pomocí znaku. K dispozici je pouze 6místný PIN, klasický snímač otisků prstů či rozpoznání obličeje. Tento prvek zabezpečení výrobce bohužel zcela trestuhodně opomenul a je to škoda.
Nekonají se ani další praktické funkce, jako třeba provoz dvou aplikací na rozpůlené obrazovce či mini-aplikace, ale pochvalu si zaslouží možnost ukrýt horní výřez. Komu by tedy tento prvek vadil, může ho snadno eliminovat a dosáhne tak celistvého displeje, ale za cenu většího horního rámečku.
Srdcem Honoru Magic 4 Lite je osmijádrový čipset Snapdragon 695 od Qualcommu, který je vyráběný 6nm litografií a běží na maximálním taktu 2.2 GHz. Jedná se o vcelku moderní a energeticky nenáročný čip, přičemž společnost mu dělá operační paměť 6 GB RAM virtuálně rozšiřitelná o další 2 GB. Tato funkce se jmenuje RAM Turbo a ony dva další gigabajty si ukousne ze 128GB vnitřního úložiště. V rámci třídy je takto objemný vnitřní prostor naprosto dostatečný, ale telefon bohužel nemá slot na paměťové karty.
Co se samotného výkonu týče, Snapdragon 695 není žádný trhač asfaltu, ale naštěstí ani louda. V AnTuTu vykázal obstojné skóre na hranici 390 tisíc bodů a v rámci systému si na nedostatek výkonu určitě nikdo stěžovat nebude. Procesor si také poměrně obstojně poradí i s většinou mobilních her, ačkoliv u těch opravdu náročných nepočítejte, že poběží na nejvyšší nastavení detailů vždy zcela plynule. Náročné hry mají za následek také zvýšené zahřívání, ale určitě se nejedná o žádný extrém. Obecně se Honor Magic 4 Lite zahřívá jen velmi, velmi málo a při běžných činnostech zvýšené teplo ani neznamenáte.
V rámci třídy je tedy zvolený procesor určitě naprosto dostatečný a žádné zásadní výtky nemám ani ke konektivitě. Dostanete 5G, konektor USB-C, Wi-Fi, Bluetooth 5.1, všemožné navigační technologie (GPS, Galileo či Glonass) a vlastně jediné, co reálně schází, je 3,5mm audio konektor. A kvalitnější reproduktor – telefon hraje spíše hůř, nijak zázračná není ani hlasitost a projev postrádá basy.
Jestli v něčem Honor Magic 4 Lite vyniká, je to oblast baterie a nabíjení. Kapacita 4 800 mAh sice není nijak rekordní a je na hranici průměru, ale energeticky méně náročné komponenty znamenají, že telefon zvládne, při rozumném provozu, i dva dny bez nutnosti připojovat ho na nabíječku. A když už tak uděláte, můžete se těšit na velmi svižné nabíjení. Pomocí 66W adaptéru, který je součástí balení, se dočkáte nabití na 50 % kapacity za zhruba 20 minut a naplnění akumulátoru až po okraj zabere 48 minut. Rekordní hodnoty to, v rámci výkonu nabíjení, sice nejsou, ale i tak je nabíjení příjemně svižné.
“Not great, not terrible”. Přesně tak by se dal popsat fotoaparát Honoru Magic 4 Lite. Trojnásobná sestava na zádech je typickým představitelem levnějších telefonů. Snímače mají rozlišení 48 + 2 + 2 Mpx a primárnímu senzoru dělají společnost makro a hloubkový objektiv, které jsou zde ale bohužel jen do počtu. Problémem je, že Magic 4 Lite není, alespoň prozatím, vyloženě levný telefon a v této cenové hladině není problém sehnat přístroj s ultra-širokoúhlým objektivem. Ještě doplníme, že hlavní, 48Mpx snímač má světelnost f/1.8 a PDAF ostření.
Co se výsledků týče, tak z primárního objektivu “lezou” docela obstojné snímky, u kterých se mi nejvíce líbilo relativně věrné podání barev. Software je nežene do zbytečné saturace a ve většině případů tak barvy plus mínus odpovídají tomu, co se opravdu nacházelo před objektivem. Čas od času ale barvy působily až moc vybledle, studeně a ne vždy se tedy dočkáte ideálního výsledku na první dobrou. Míra detailů je solidní, avšak u větších oblastí se stejným odstínem se fotoaparát neubrání slévání barev a detaily tedy poměrně rychle mizí. Snímky lze pořizovat také v nativním, 48Mpx rozlišení, ale jedná se o vcelku zbytečný a ne moc využitelný režim.
Dočkáte se větších fotografií s vyšší úrovní šumu, víceméně stejnou úrovní detailů a užším dynamickým rozsahem. Co se makro objektivu týče, tak výsledky jsou přesně takové, jaké asi očekáváte. Mizerné. Výsledné fotografie bohužel postrádají ostrost, detaily a barvy jsou také takové nijaké. Je zkrátka evidentní, že tento prvek je zde jen a pouze do počtu a pochybujeme, že ho bude někdo v reálném světě využívat. Noční fotografie jsou lehce nadprůměrné a občas umí i překvapit. Když budete mít štěstí, dočkáte se použitelných výsledků, ale spíše budete čelit méně detailům, špatné ostrosti nebo až moc tmavým stínům.
Noční režim scénu prosvítí o něco víc než klasický, ale čas od času zabarví fotografie až moc do žluta. V celkovém pohledu jsou ale fotografie s tímto režimem povedenější a s vyšší mírou detailů. Selfie kamerka s rozlišením 16 Mpx odvádí lehce nadprůměrnou práci, ačkoliv detaily vás do kolen určitě nedostanou a to ostatně platí i pro videa. Maximem, co z hlavní i selfie kamerky dostanete, jsou 1080p záznamy při 30 fps. Kvalita je takový normální průměr se slušným podáním barev a minimem šumu, ale horší expozicí a užším dynamickým rozsahem. Zajímavým prvkem je funkce Duální náhled, která umožňuje natáčet přední i zadní kamerkou zároveň, což ocení hlavně vloggeři.
Na našem trhu se tento elegantní telefon prodává za 6 990 korun. Není to tedy vyloženě levný přístroj a konkurence je v této oblasti opravdu silná. Za stejné peníze můžete mít třeba Xiaomi 11 Lite 5G NE s vyšším výkonem, výrazně lepším fotoaparátem a AMOLED displejem. Podobně vyjde i Samsung Galaxy M52 5G nebo Poco F3, kteří nabídnou také o něco více muziky. Ani jeden z konkurentů ale nemá tak rychlé nabíjení a právě to je hlavním argumentem ke koupi Honoru Magic 4 Lite.
Pokud tedy hledáte mobil s velmi elegantním designem, tenoučkými rámečky, nadprůměrnou výdrží a opravdu rychlým nabíjením, zde jste správně. Fotoaparát není z nejlepších, ale primární objektiv umí vykouzlit vlastně docela obstojné snímky, se kterými si ostudu neutrhnete a jako dobrá volba se ukázal také použitý procesor. Snapdragon 695 5G má solidní výkon, není náročný na baterii a produkuje velmi málo tepla, takže v tomto ohledu je vše v pořádku.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
Rychlý a jemný displej | Nižší jas displeje |
Elegantní design a tenoučké rámečky | Starý Android + nedostatky v systému Magic UI |
Solidní fotografie z hlavního snímače | Mizerné makro fotografie |
Výdrž + rychlost nabíjení | Jen 1080p videa při 30 fps |
Dostatečný výkon a minimální zahřívání |
Čínský gigant Honor představil svou novou vlajkovou řadu na veletrhu MWC 2022 v Barceloně, který se konal koncem února. Dorazily dva modely, a sice Magic 4 a Magic 4 Pro, přičemž s odlehčenou verzí, jenž má přídomek Lite, výrobce vyčkával více než měsíc. Nyní je ale konečně tady a my jsme pro vás model Honor Magic 4 Lite mohli podrobně vyzkoušet. Jak se nám líbil? To prozradí naše recenze!
Konstrukce | plast, 166,1 × 75,8 × 8,1 mm, 189 g |
---|---|
Displej | 6,81″, IPS LCD, 120 Hz, 2388 × 1080 px, poměr stran 20:9, jemnost 385 PPI |
Operační systém | Android 11 + Magic UI 4.2 |
Čipset | 8jádrový, 2,2 GHz, Qualcomm Snapdragon 695 |
Paměť | 6 GB RAM (+ 2 GB formou virtuálního rozšíření), 128 GB úložiště, bez MicroSD slotu |
Fotoaparát | tři snímače (48 Mpx hlavní + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka), clona f/1.8 + 2× f/2.4, LED blesk; přední 16 Mpx, clona f/2.5 |
LTE | 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz |
Technologie | 5G, Dual SIM, Bluetooth 5.1, Wi-Fi, GPS, USB-C, NFC, čtečka otisků v displeji, čtečka tváře |
Baterie | 4 800 mAh, rychlonabíjení 66 W |
Cena a dostupnost | 6 990 Kč, duben 2022 |
Honor si u odlehčeného modelu na nic nehrál a vytasil se s kompletně plastovým telefonem, což je v této třídě zcela běžné. Design se mu ale povedl a signifikantním prvkem telefonu Honor Magic 4 Lite je určitě velký, kruhový modul fotoaparátu na zádech, který ukrývá tři objektivy, LED blesk a má ještě jeden vnitřní kruh s nápisem Matrix, jenž slouží vyloženě k dekoraci. Právě díky výraznému modulu na zádech vypadá mobil docela zajímavě a určitě se v záplavě ostatních kousků střední třídy neztratí. Chválíme i to, že se na stole skoro vůbec nekolébá.
U Honoru Magic 4 Lite se povedla také záda, která jsou vyvedena v matu a testovaná, stříbrná verze házela na slunci zajímavé odlesky. I když je zadní část matná, zcela imunní vůči ulpívání otisků prstů a podobných nečistot není a sem tam budete muset telefon očistit.
Rámeček je lehce zaoblený, což zpříjemňuje úchop a tomu výrazně napomáhají také po stranách zahnutá záda. Všechny ovládací prvky, tedy kolébka pro regulaci hlasitosti a zapínací tlačítko, se nachází na pravém boku a jsou bez problémů dostupné. Jinak v zapínacím tlačítku má své místo přesná a vcelku rychlá čtečka otisků prstů.
Samostatnou kapitolu si určitě zaslouží rámečky okolo displeje. Ty jsou totiž až neuvěřitelně tenké a v tomto ohledu nemá Magic 4 Lite ve své třídě konkurenci. Co ve své třídě, tak uzoučké rámečky nenajdete kolikrát ani u vlajkových přístrojů a díky nim nepůsobí telefon nijak zvlášť neohrabaně, i když má velký, 6,81palcový displej. Jen je škoda, že brada je podstatně širší než zbytek rámečku, což celkový dojem lehce kazí. Ergonomie je v pořádku, telefon se drží příjemně a potěší i vcelku nízká hmotnost čítající 189 gramů.
Právě tak by se dal v rychlosti popsat displej Honoru Magic 4 Lite. Na čelní straně se nachází panel s výše zmíněnou úhlopříčkou 6,81 palce, jenž dostal do vínku rozlišení 2388 × 1080 pixelů a vysokou frekvenci 120 Hz. Jemnost o hodnotě 385 ppi je dostatečná a díky vysoké frekvenci je obraz krásně plynulý. Výrobce vsadil na IPS technologii, což má pochopitelně své výhody i nevýhody. Hlavní výhoda je ta, že tento typ panelu je oproti OLED či AMOLED technologiím úspornější a nezatěžuje tak moc baterii.
Na druhou stranu, IPSka mají většinou nižší jas a je to případ i zde použitého panelu. Maximální úroveň jasu se pohybuje lehce nad hranicí 500 nitů, což není žádný velký zázrak a na opravdu ostrém slunci by s čitelností mohly být lehčí problémy. Automatická regulace jasu ale funguje dobře a na změny okolního světla reaguje poměrně svižně.
Podání barev není tak výrazné a syté, jako u AMOLED technologie, ale teplotu barev lze upravit manuálně a pochopitelně je možné nastavit i frekvenci. Úrovně jsou tři, a sice 60 Hz, 120 Hz nebo Dynamický režim, který přepíná mezi hodnotami 60, 90 a 120 Hz v závislosti na obsahu.
Honor Magic 4 Lite běží na již postarším Androidu 11 s grafickou nadstavbou Magic UI ve verzi 4.2. Starší Android určitě není nic, s čím by se mohl výrobce chlubit a uvést na trh nový telefon s jedenáctou iterací robotího systému v době, kdy se brzy dočkáme Androidu 13, je trestuhodné.
Pro mě se jedná o první zkušenost s nadstavbou Magic UI a mé dojmy jsou lehce rozporuplné. Určitě chválím optimalizaci, která je velmi dobrá a nenáročnost systému je dána i tím, že se nejedná o nějak extrémně velkou nadstavbu a je spíše skromnější.
Volby nastavení jsou relativně logicky rozmístěné a celkově působí nadstavba poměrně konzistentně. Systém obsahuje několik přeinstalovaných her a také aplikací, jako je třeba TikTok, Netflix nebo Trip. Všechny jdou ale odinstalovat. Honor dodal i několik svých aplikací, třeba galerii, vlastní aplikační obchod, e-mailového klienta nebo kalendář. Můžete je používat, ale řešení od Googlu mi přijde lepší, ačkoliv třeba Google kalendář v telefonu nativně není a budete si ho muset nainstalovat dodatečně. Kromě klasické trojice tlačítek, jejichž pořadí je možné upravit, lze systém ovládat také gesty, které fungují dobře.
Několik věcí mi ale u Honoru Magic 4 Lite citelně chybělo – nejvíc pravděpodobně usnadnění v podobě možnosti stáhnout horní lištu odkudkoliv z displeje. To výrazně zhoršuje ovládání jednou rukou, které je už tak, kvůli velkému displeji, nesmírně obtížné (pro jedince s menší rukou bude prakticky nemožné). A další věc, kterou musím pokárat, je absence možnosti odemknout displej pomocí znaku. K dispozici je pouze 6místný PIN, klasický snímač otisků prstů či rozpoznání obličeje. Tento prvek zabezpečení výrobce bohužel zcela trestuhodně opomenul a je to škoda.
Nekonají se ani další praktické funkce, jako třeba provoz dvou aplikací na rozpůlené obrazovce či mini-aplikace, ale pochvalu si zaslouží možnost ukrýt horní výřez. Komu by tedy tento prvek vadil, může ho snadno eliminovat a dosáhne tak celistvého displeje, ale za cenu většího horního rámečku.
Srdcem Honoru Magic 4 Lite je osmijádrový čipset Snapdragon 695 od Qualcommu, který je vyráběný 6nm litografií a běží na maximálním taktu 2.2 GHz. Jedná se o vcelku moderní a energeticky nenáročný čip, přičemž společnost mu dělá operační paměť 6 GB RAM virtuálně rozšiřitelná o další 2 GB. Tato funkce se jmenuje RAM Turbo a ony dva další gigabajty si ukousne ze 128GB vnitřního úložiště. V rámci třídy je takto objemný vnitřní prostor naprosto dostatečný, ale telefon bohužel nemá slot na paměťové karty.
Co se samotného výkonu týče, Snapdragon 695 není žádný trhač asfaltu, ale naštěstí ani louda. V AnTuTu vykázal obstojné skóre na hranici 390 tisíc bodů a v rámci systému si na nedostatek výkonu určitě nikdo stěžovat nebude. Procesor si také poměrně obstojně poradí i s většinou mobilních her, ačkoliv u těch opravdu náročných nepočítejte, že poběží na nejvyšší nastavení detailů vždy zcela plynule. Náročné hry mají za následek také zvýšené zahřívání, ale určitě se nejedná o žádný extrém. Obecně se Honor Magic 4 Lite zahřívá jen velmi, velmi málo a při běžných činnostech zvýšené teplo ani neznamenáte.
V rámci třídy je tedy zvolený procesor určitě naprosto dostatečný a žádné zásadní výtky nemám ani ke konektivitě. Dostanete 5G, konektor USB-C, Wi-Fi, Bluetooth 5.1, všemožné navigační technologie (GPS, Galileo či Glonass) a vlastně jediné, co reálně schází, je 3,5mm audio konektor. A kvalitnější reproduktor – telefon hraje spíše hůř, nijak zázračná není ani hlasitost a projev postrádá basy.
Jestli v něčem Honor Magic 4 Lite vyniká, je to oblast baterie a nabíjení. Kapacita 4 800 mAh sice není nijak rekordní a je na hranici průměru, ale energeticky méně náročné komponenty znamenají, že telefon zvládne, při rozumném provozu, i dva dny bez nutnosti připojovat ho na nabíječku. A když už tak uděláte, můžete se těšit na velmi svižné nabíjení. Pomocí 66W adaptéru, který je součástí balení, se dočkáte nabití na 50 % kapacity za zhruba 20 minut a naplnění akumulátoru až po okraj zabere 48 minut. Rekordní hodnoty to, v rámci výkonu nabíjení, sice nejsou, ale i tak je nabíjení příjemně svižné.
“Not great, not terrible”. Přesně tak by se dal popsat fotoaparát Honoru Magic 4 Lite. Trojnásobná sestava na zádech je typickým představitelem levnějších telefonů. Snímače mají rozlišení 48 + 2 + 2 Mpx a primárnímu senzoru dělají společnost makro a hloubkový objektiv, které jsou zde ale bohužel jen do počtu. Problémem je, že Magic 4 Lite není, alespoň prozatím, vyloženě levný telefon a v této cenové hladině není problém sehnat přístroj s ultra-širokoúhlým objektivem. Ještě doplníme, že hlavní, 48Mpx snímač má světelnost f/1.8 a PDAF ostření.
Co se výsledků týče, tak z primárního objektivu “lezou” docela obstojné snímky, u kterých se mi nejvíce líbilo relativně věrné podání barev. Software je nežene do zbytečné saturace a ve většině případů tak barvy plus mínus odpovídají tomu, co se opravdu nacházelo před objektivem. Čas od času ale barvy působily až moc vybledle, studeně a ne vždy se tedy dočkáte ideálního výsledku na první dobrou. Míra detailů je solidní, avšak u větších oblastí se stejným odstínem se fotoaparát neubrání slévání barev a detaily tedy poměrně rychle mizí. Snímky lze pořizovat také v nativním, 48Mpx rozlišení, ale jedná se o vcelku zbytečný a ne moc využitelný režim.
Dočkáte se větších fotografií s vyšší úrovní šumu, víceméně stejnou úrovní detailů a užším dynamickým rozsahem. Co se makro objektivu týče, tak výsledky jsou přesně takové, jaké asi očekáváte. Mizerné. Výsledné fotografie bohužel postrádají ostrost, detaily a barvy jsou také takové nijaké. Je zkrátka evidentní, že tento prvek je zde jen a pouze do počtu a pochybujeme, že ho bude někdo v reálném světě využívat. Noční fotografie jsou lehce nadprůměrné a občas umí i překvapit. Když budete mít štěstí, dočkáte se použitelných výsledků, ale spíše budete čelit méně detailům, špatné ostrosti nebo až moc tmavým stínům.
Noční režim scénu prosvítí o něco víc než klasický, ale čas od času zabarví fotografie až moc do žluta. V celkovém pohledu jsou ale fotografie s tímto režimem povedenější a s vyšší mírou detailů. Selfie kamerka s rozlišením 16 Mpx odvádí lehce nadprůměrnou práci, ačkoliv detaily vás do kolen určitě nedostanou a to ostatně platí i pro videa. Maximem, co z hlavní i selfie kamerky dostanete, jsou 1080p záznamy při 30 fps. Kvalita je takový normální průměr se slušným podáním barev a minimem šumu, ale horší expozicí a užším dynamickým rozsahem. Zajímavým prvkem je funkce Duální náhled, která umožňuje natáčet přední i zadní kamerkou zároveň, což ocení hlavně vloggeři.
Na našem trhu se tento elegantní telefon prodává za 6 990 korun. Není to tedy vyloženě levný přístroj a konkurence je v této oblasti opravdu silná. Za stejné peníze můžete mít třeba Xiaomi 11 Lite 5G NE s vyšším výkonem, výrazně lepším fotoaparátem a AMOLED displejem. Podobně vyjde i Samsung Galaxy M52 5G nebo Poco F3, kteří nabídnou také o něco více muziky. Ani jeden z konkurentů ale nemá tak rychlé nabíjení a právě to je hlavním argumentem ke koupi Honoru Magic 4 Lite.
Pokud tedy hledáte mobil s velmi elegantním designem, tenoučkými rámečky, nadprůměrnou výdrží a opravdu rychlým nabíjením, zde jste správně. Fotoaparát není z nejlepších, ale primární objektiv umí vykouzlit vlastně docela obstojné snímky, se kterými si ostudu neutrhnete a jako dobrá volba se ukázal také použitý procesor. Snapdragon 695 5G má solidní výkon, není náročný na baterii a produkuje velmi málo tepla, takže v tomto ohledu je vše v pořádku.
Co se nám líbí? | Co se nám nelíbí? |
Rychlý a jemný displej | Nižší jas displeje |
Elegantní design a tenoučké rámečky | Starý Android + nedostatky v systému Magic UI |
Solidní fotografie z hlavního snímače | Mizerné makro fotografie |
Výdrž + rychlost nabíjení | Jen 1080p videa při 30 fps |
Dostatečný výkon a minimální zahřívání |