Mobilizujeme.cz

Fitbit Ionic: chytré hodinky pro lepší život v 21. století

  |  4 komentáře  |  autor:

Pozdě, ale přece. Společnost Fitbit dlouho otálela, ale nakonec přeci jen doplnila své bohaté portfolio povedených fitness náramků o dlouho očekávané plnohodnotné chytré hodinky. Má se Apple nebo Samsung čeho bát? Ano, má.

Tělo podobné iPhonu

První plnohodnotné a dlouho očekávané chytré hodinky Fitbit Ionic mají luxusní tělo z kovu vylepšené o plastové anténní předěly jako u iPhonu – aby zařízení lépe komunikovalo přes odolnou schránku s okolím přes Bluetooth, Wi-Fi a lokalizační služby. U telefonů je tento design už nějakou dobu běžný, u wearables jde ale o novinku.

Sportovní, ale i společenský vzhled

Svým konzervativnějším vzhledem hodinky Fitbit Ionic možná příliš pozornosti nevzbudí (minimálně ne v šedé či stříbrné barevné variantě, v oranžové už snad trochu ano), ovšem po dokoupení neobyčejných pásků se hned můžete odlišit a upoutat na sebe. Na výběr bude nejen z klasických, ale i sportovních a kožených pásků.

Čtvercový displej, nový Fitbit OS, voděodolnost

Pokud jde o výbavu, Fitbit Ionic mají čtvercový displej se světelností 1000 nitů (což by mělo pro čitelnost na přímém slunci bohatě stačit). Ukrytý je pod odolným sklem Gorilla Glass 3. A celé hodinky pak ještě disponují vodotěsností 5ATM (přežijí až do 50 m pod vodou). Nový je operační systém Fitbit OS, který slibuje spoustu aplikací od vývojářů třetích stran.

Co všechno hodinky umí?

Ze všeho nejdůležitější je zaměření hodinek na zdravý životní styl. Ionic má funkci SmartTrack, která automaticky rozpozná druh cvičení a začne sama monitorovat aktivitu. Díky zabudovanému GPS a Glonass čipu, akcelerometru, vylepšenému senzoru srdečního tepu, či novému senzoru pro zjištění hladiny kyslíku v krvi, můžete zjišťovat mnohé.

Samozřejmostí je monitorování chůze či běhu, dále plavání, jízdy na kole, spánku, ale i mnoha dalších sportovních a nesportovních aktivit. Pro někoho také může být zajímavý speciální režim pro řízené dýchání a zrelaxování. Veškeré výsledky si pak můžete pohodlně prohlížet ve fitness aplikaci pro telefony s Androidem, iOS a Windows.

Slibná výdrž

Z dalších funkcí se hodí zmínit novou platformu Fitbit Pay pro jednoduché a moderní placení přes technologii NFC, kdy stačí k platebnímu bezkontaktnímu terminálu pouze přiblížit hodinky. Už ani telefon nepotřebujete. A pokud jde o výdrž, výrobce uvádí více než 4 dny při běžném používání, nebo až 10 hodin při vytrvalém využívání GPS.

Cena a dostupnost

Nové chytré hodinky Fitbit Ionic se mají dostat do prodeje někdy v říjnu, a to za necelých 300 dolarů, cca 6 500 korun. O dostupnosti a ceně pro Českou republiku zatím informace nemáme.

ČLÁNKY:, , ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení