Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Drop test: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S III. Kdo zvítězí? (video)

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Který z konkurenční dvojice top smartphonů současnosti – iPhone 5 a Galaxy S III, vydrží více v testu odolnosti? Je tu klasický drop test. Pokud nemáte rádi ničení telefonů, raději článek ihned zavřete.

Drop test, ve kterém se proti sobě postavily Samsung Galaxy S III a nový iPhone 5, mají opět na starosti nelítostiví lidé z AndroidAuthority. Aby co nejvíce napověděl, který z obou konkurenčních telefonů vydrží v praxi více, byla připravena trojice běžných scénářů.

Postupně redaktor telefony upustí z ruky při vyndavání z kapsy, pak při běžném držení před sebou a do třetice při držení u ucha. Plus přidá jako bonus i pád z výše nad hlavou. Který telefon dopadne lépe? Podívejte se sami.

Zatímco v první zátěžové zkoušce, při vyndavání z kapsy, dopadl očividně lépe Galaxy S III, který má jen lehce poškrábané plasty na bocích, iPhone 5 to odnesl znatelně hůře, kovové hrany nesou zjevné následky poškození. Oba telefony ale fungují, displeje přežily bez následků.

Doporučujeme: Přečtete si náš podrobný redakční test Samsung Galaxy S III – recenze letního krále smartphonů

V druhém kole se ale karty obrací. Galaxy S III to pěkně schytal, když mu po pádu praskl displej v horní části. Naopak iPhone 5 obržel jen další podobný škrábanec jako z prvního kola, displej stále beze změny, jako nový.

A v posledním kole se situace opakovala. U Samsungu Galaxy S III opět praskla další část displeje, navíc při dopadu se telefon rozpadl na dvě části, když se na svém místě neudržel odjímatelný zadní kryt. Ten u iPhonu 5 nenajdeme, a tak u něj k ničemu podobnému nedošlo. Viděli jsme jen další známku poškození na kovovém rámu telefonu.

Ačkoliv výsledky nejsou stoprocentně vypovídající a ukazují jen jednu možnou situaci ve třech možných scénářích, abychom mohli s jistotou říci, který telefon je odolnější, museli bychom mít více kol, neboť záleží na dopadu. A ty se budou pravděpodobně lišit, pokud bychom telefon třeba 10x upustili ze stejné výšky. Jistý obrázek si ale o odolnosti iPhonu 5 a Galaxy S III udělat z tohoto testu můžeme.

ČLÁNKY:, , , , , ,
Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tvůrci aplikací dostali skvělou možnost, jak zvýšit své šance na úspěch na App Store, kde je samozřejmě obrovská konkurence. Apple oznámil,…

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

Recenze Xiaomi Redmi Note 5A: králem mezi levnými?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O Xiaomi by se dalo říct, že je králem levných smartphonů. Pokud si vybíráte nový telefon, ale nechcete sahat příliš hluboko…

Mobilní zobrazení