Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Drop test: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S III. Kdo zvítězí? (video)

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Který z konkurenční dvojice top smartphonů současnosti – iPhone 5 a Galaxy S III, vydrží více v testu odolnosti? Je tu klasický drop test. Pokud nemáte rádi ničení telefonů, raději článek ihned zavřete.

Drop test, ve kterém se proti sobě postavily Samsung Galaxy S III a nový iPhone 5, mají opět na starosti nelítostiví lidé z AndroidAuthority. Aby co nejvíce napověděl, který z obou konkurenčních telefonů vydrží v praxi více, byla připravena trojice běžných scénářů.

Postupně redaktor telefony upustí z ruky při vyndavání z kapsy, pak při běžném držení před sebou a do třetice při držení u ucha. Plus přidá jako bonus i pád z výše nad hlavou. Který telefon dopadne lépe? Podívejte se sami.

Zatímco v první zátěžové zkoušce, při vyndavání z kapsy, dopadl očividně lépe Galaxy S III, který má jen lehce poškrábané plasty na bocích, iPhone 5 to odnesl znatelně hůře, kovové hrany nesou zjevné následky poškození. Oba telefony ale fungují, displeje přežily bez následků.

Doporučujeme: Přečtete si náš podrobný redakční test Samsung Galaxy S III – recenze letního krále smartphonů

V druhém kole se ale karty obrací. Galaxy S III to pěkně schytal, když mu po pádu praskl displej v horní části. Naopak iPhone 5 obržel jen další podobný škrábanec jako z prvního kola, displej stále beze změny, jako nový.

A v posledním kole se situace opakovala. U Samsungu Galaxy S III opět praskla další část displeje, navíc při dopadu se telefon rozpadl na dvě části, když se na svém místě neudržel odjímatelný zadní kryt. Ten u iPhonu 5 nenajdeme, a tak u něj k ničemu podobnému nedošlo. Viděli jsme jen další známku poškození na kovovém rámu telefonu.

Ačkoliv výsledky nejsou stoprocentně vypovídající a ukazují jen jednu možnou situaci ve třech možných scénářích, abychom mohli s jistotou říci, který telefon je odolnější, museli bychom mít více kol, neboť záleží na dopadu. A ty se budou pravděpodobně lišit, pokud bychom telefon třeba 10x upustili ze stejné výšky. Jistý obrázek si ale o odolnosti iPhonu 5 a Galaxy S III udělat z tohoto testu můžeme.

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AdamiPhone 5TomboidMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

Tak jsi kupim Xperii V a Iphon i Samsung se mužou jít vycpat :D

Tomboid
Tomboid

Proč po těch pádech mají ty prostřihy? :-)

iPhone 5
iPhone 5

Nekoupím si iPhone 5 , jen proto že se lehce nerozbije . Koupím si ho kvůli výkonu , má nejlepší výkon , je rychlí a chytrý , má zlepšenej foták , má dvou jádrový procesor A5 , a je dnakrát rychlejší než IPhone 4S ! Nové soubory , atd……

Adam
Adam

Tak to seš vostrej. Kup si ještě jednu a máš sračky dvě.

Adam
Adam

myěleno na ten první koment.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení