Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple vyvíjí vlastní čipy pro řízení spotřeby. Objeví se u iPhonů?

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Jak se zdá, Apple chce zalepit pusu všem škarohlídům, kteří jej kritizovali ohledně nedostatku invencí v posledních letech. Ať už se to někomu líbí nebo ne, s příchodem iPhonu X Apple ukázal, že dokáže změnit zaběhnutý design. Rovněž má velké plány v oblasti rozšířené reality a nyní chce ještě zefektivnit řízení spotřeby na svých zařízeních.

Apple pomalu ale jistě snižuje svoji závislost na dodavatelích. Pokud si vzpomenete, na začátku roku se rozešel s dvorním dodavatelem grafických čipů, společností Imagination Technologies, aby později přestavil svůj vlastní „inhouse“ GPU na svém nejaktuálnějším procesoru A11 Bionic. A nyní se dozvídáme, že si Apple začal navrhovat i čipy pro správu řízení spotřeby. A v tichosti se mluví o tom, že by je již mohli mít iPhony, které budou představeny v příštím roce.

Jak nás informovali zahraniční kolegové, nové čipy by měly být těmi nejpokročilejšími na trhu. Jak jistě víte, tyto jednotky řídí napájení a nabíjení telefonů iPhone a Apple slibuje, že nové čipy se budou pyšnit naprosto vynikající vyvážeností výkonu, spotřeby a rychlosti nabíjení baterie. Uvidíme, jakých výsledků se dočkáme v praxi.

Zatímco tento plán zní prozatím velmi optimisticky, rozhodně to tak nevnímají v Dialog Semiconductor, firmě, která je dvorním dodavatelem těchto komponent. Například v roce 2016 Apple přestavoval 74 % přímů společnosti a ztráta takového odběratele by mohla mít fatální důsledky. Burza na tuto zprávu zareagovala bleskově a akcie Dialog Semiconductor se propadly o 19 %. Podle potvrzených informací chce Apple nasadit své vlastní čipy na polovině zařízení v následujícím roce, ale ještě to není definitivní a celý proces se přesune až na rok 2019.

Také již není žádným tajemstvím, že Apple si nechá tyto čipy vyrábět tchajwanskou společností TSMC. Společnost má očividně ambice minimalizovat svou závislost na dodavatelích, což se jeví do budoucna jako velmi rozumná strategie. Kromě menších licenčních poplatků budou v Cupertinu schopni mnohem lépe konsolidovat svůj výrobní řetězec a zvýšit konkurenceschopnost.

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Svěží vítr v dnešní době, kdy smartphony připomínají spíše menší štíty, k nám vane z Japonska. Postarala se o…

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie? (aktualizováno)

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie? (aktualizováno)

DNES  |  Jakub Fišer  |  17 komentářů

Google nezahálel ani letos a po celkově vydařeném Androidu 8.0 Oreo se předvedl s úplně novou verzí svého operačního…

Xiaomi Black Shark 2 se předvede 23. října

Xiaomi Black Shark 2 se předvede 23. října

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Jen před pár dny unikl na internet plakát lákající na chystaný herní smartphone od Xiaomi, který naznačoval, že datum…

Mobilní zobrazení