Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

3+1 možné důvody, proč Sony zůstává u „rámečkového designu“

  |  22 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Je rok 2017 a zdá se, že už snad všichni velcí výrobci včetně zarytého Applu přecházejí nebo minimálně zkouší svým zákazníkům nabídnout neobyčejně vyhlížející telefony s tzv. bezrámečkovým designem.

U japonského Sony ale očividně mají jasno a na tento trend nechtějí – alespoň zatím – naskočit. Jaké k tomu má společnost důvody? To sice zatím sama neprozradila, nicméně zde je pár myšlenek, které se možná vedení Sony právě honí v hlavě.

1. odlišnost od ostatních

Všude se píše, jak budou brzy všechny telefony bezrámečkové, a to nejen ty nejvybavenější, ale i ty levnější. A pokud budou opět všechny stejné, není vlastně dobré zůstat u designu, který bude oproti ostatním unikátní, odlišný?

2. zabudované stereo reproduktory

Sony nenechává prostor nad a pod displejem tak úplně prázdný. U některých vlajkových modelů najdeme špičkové stereo reproduktory, které díky svému umístění a velikosti hrají přímo na majitele telefonu a hrají naprosto skvěle.

3. lepší ergonomie při sledování videa

Rámečky možná působí nevyužitě, ale pro některé uživatele mohou být velmi praktické třeba při sledování videa, kdy telefon drží pohodlně právě za ně. Ačkoliv je pak otázkou, zda si tím člověk nepřekryje stereo reproduktory.

+ bonusový důvodem může být fakt, že stále existují zarytí fanoušci, kteří u Sony milují retro design a nechtějí žádné změny. A vedení firmy je pak třeba na sociálních sítích poslouchá. Jejich chválu za velké rámečky dokonce i samo „lajkuje“.

Co si o zachování velkých rámečků u telefonů Sony myslíte vy? Je to záměr, nebo jen nepřizpůsobivost novým trendům a časem se tedy dočkáme i u Sony? A všimli jste si, že na prvním snímku není nová, ale stejně vyhlížející loňská Xperia?

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Armies
Armies

Podle Sony teda bych si měl kupovat pokaždé stejné boty abych se odlišil od trendu :-)
Technologie jde dopředu a normální výrobci jdou z dobou …tak nevím proč by též neměla Sony.

mir
mir

Technicky je na tom stejně dobře jako konkurence a co se týče designu tak za mě ok.ty nové zahnute tenké nudle jsou hnusné a poměr stran taky děs .

haha
haha

tak ty jsi dobre mimo :D kup si starou nokii ta ti bude pasovat ty hnupe :D

Petr D.
Petr D.

Ty budeš dobře vylízaný, říkat někomu hňupe, protože se mu líbí jiný telefon, než tobě.

mir
mir

To jak ti říkají rodiče tady nikoho nezajímá..

Pastelka
Pastelka

Vzhledem k tomu, jak dlouho se toho drží, tak to asi záměr bude. Nicméně nevyužitá ta plocha je. Kdyby alespoň na spodním rámečku měli dotyková tlačítka… Poslední SONY, které mi dělalo radost byl model M600, pak už mi jejich design na telefonech vždy v nějaké drobnosti vadil. Přitom, po stránce designu, ostatní spotřební elektroniku umí.

Kedar
Kedar

No bohužel na spodním rámečku je druhý stereo reproduktor.

Jan
Jan

Věřím tomu, že je to záměr. Sony si nikdo nesplete, zatímco všechno ostatní vypadá stejně a liší se jen logem, takže na první pohled není zřejmé, jestli to je Samsung, LG nebo všechny ty tamagoči.

Adam
Adam

Tesla, BMW, Audi.. všechna auta vypadají stejně. Zato Velorex poznáte na první pohled!

Honza7521
Honza7521

Proč zrovna Velorex. Co třeba MINI.

Harlo
Harlo

Ladu ste kde nechali?

Honza7521
Honza7521

Náhodou nové MINI je krásné.

krákora
krákora

Názor na design je subjektivní.Mě se Sony velmi líbí.“Nevyužité místo“ mi vrásky nedělá.Se zbytkem světa souhlasím s Janem

Martin
Martin

Tak mě velke rámečky nelíbí a ok jsou tam stereo reproduktory ale stejně ty rámečky mohli být menší tak o 1/3 nebo tlačítka pod displejem. A ne nezpletete si sony stejně jako multiplu. Ale jinak se mi design libi až na ty rámečky.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

DNES  |  Luboš Srb  |  11 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Mobilní zobrazení