Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Uživatelé telefonů OnePlus sepisují petici. Chtějí projekt Treble

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Během akce „zeptej se mě na co chceš“ na fórech OnePlus společnost oficiálně oznámila, že nejnovější telefon OnePlus 5T nebude podporovat projekt Treble a platí to i pro všechna další zařízení.

Toto vcelku nečekané stanovisko pěkně namíchlo velkou řádku uživatelů. Pro ty z vás, kteří nevědí, co Projekt Treble obnáší, jen lehce zrekapituluji. Je to projekt od společnosti Google a přichází s Androidem 8.0 Oreo. Jde v podstatě o reorganizaci architektury Androidu a přechod na modulární způsob struktury systému. Jednoduše řečeno jsou proprietární úpravy (nadstavby) výrobců odděleny od kořenového systému.

Takto podporovaná zařízení pak dostávají aktualizace systému a zabezpečení obdobným způsobem jako například telefony řady Pixel, to znamená pravidelně a včas. Pro výrobce to ale znamená vcelku zásadní problém. Musí svůj firmware kompletně předělat. Například takový Samsung nebo Xiaomi mají v rámci svých nadstaveb důležité zásahy v systému a proto uživatelé dostávají aktualizace podle jejich harmonogramu. To prakticky výstižně vysvětluje, proč je mnohdy zbytečné nadávat na Google a raději směřovat svůj hněv na výrobce telefonů.

Ale vraťme se zpět k petici. Uživatelé požádali společnost OnePlus, aby přehodnotili tento krok a znovu zvážili podporu Projektu Treble. Založili online petici na portálu change.org, která je přímo adresovaná Petu Lauovi, CEO společnosti, a spoluzakladateli Carlu Peiovi. V tuto chvíli je nashromážděno více jak 7 tisíc podpisů a další rychle přibývají. Cílem je jich získat alespoň 10 tisíc, což by mělo být dostatečné množství pro zahájení debaty.

Pokud jste majiteli telefonu OnePlus, nebo jim alespoň chcete tímto způsobem pomoct, zapojte se také a dejte svůj podpis, zde je odkaz na petici. Napište nám, co si o tom myslíte. Vaše názory si rádi přečteme.

zdroj: gizchina

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Milan Keršláger
Milan Keršláger

Nejde až tak o výrobce telefonu, jako o výrobce HW komponent. A u nich jde spíš o výši sjednaného kontraktu. OnePlus by musel vysolit peníze navíc za nové ovladače HW a taky za implementaci pro své telefony (tj. vlastní vývojáře).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Na letošním MWC v Barceloně představí Sony své nové vlajkové modely – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. O těchto telefonech jsme…

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

VČERA  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti…

Mobilní zobrazení