Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Uživatelé telefonů OnePlus sepisují petici. Chtějí projekt Treble

  |  1 komentář  |  autor: Tomáš Richter

Během akce „zeptej se mě na co chceš“ na fórech OnePlus společnost oficiálně oznámila, že nejnovější telefon OnePlus 5T nebude podporovat projekt Treble a platí to i pro všechna další zařízení.

Toto vcelku nečekané stanovisko pěkně namíchlo velkou řádku uživatelů. Pro ty z vás, kteří nevědí, co Projekt Treble obnáší, jen lehce zrekapituluji. Je to projekt od společnosti Google a přichází s Androidem 8.0 Oreo. Jde v podstatě o reorganizaci architektury Androidu a přechod na modulární způsob struktury systému. Jednoduše řečeno jsou proprietární úpravy (nadstavby) výrobců odděleny od kořenového systému.

Takto podporovaná zařízení pak dostávají aktualizace systému a zabezpečení obdobným způsobem jako například telefony řady Pixel, to znamená pravidelně a včas. Pro výrobce to ale znamená vcelku zásadní problém. Musí svůj firmware kompletně předělat. Například takový Samsung nebo Xiaomi mají v rámci svých nadstaveb důležité zásahy v systému a proto uživatelé dostávají aktualizace podle jejich harmonogramu. To prakticky výstižně vysvětluje, proč je mnohdy zbytečné nadávat na Google a raději směřovat svůj hněv na výrobce telefonů.

Ale vraťme se zpět k petici. Uživatelé požádali společnost OnePlus, aby přehodnotili tento krok a znovu zvážili podporu Projektu Treble. Založili online petici na portálu change.org, která je přímo adresovaná Petu Lauovi, CEO společnosti, a spoluzakladateli Carlu Peiovi. V tuto chvíli je nashromážděno více jak 7 tisíc podpisů a další rychle přibývají. Cílem je jich získat alespoň 10 tisíc, což by mělo být dostatečné množství pro zahájení debaty.

Pokud jste majiteli telefonu OnePlus, nebo jim alespoň chcete tímto způsobem pomoct, zapojte se také a dejte svůj podpis, zde je odkaz na petici. Napište nám, co si o tom myslíte. Vaše názory si rádi přečteme.

zdroj: gizchina

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Milan Keršláger Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Milan Keršláger
Milan Keršláger

Nejde až tak o výrobce telefonu, jako o výrobce HW komponent. A u nich jde spíš o výši sjednaného kontraktu. OnePlus by musel vysolit peníze navíc za nové ovladače HW a taky za implementaci pro své telefony (tj. vlastní vývojáře).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Nokia 7 Plus: přesně tohle na trhu chybělo

Recenze Nokia 7 Plus: přesně tohle na trhu chybělo

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Nokii se v našich posledních recenzích moc nedařilo. Sirocco nebylo tak luxusní, jak si značka slibovala, 6.1 taky na moderních…

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

VČERA  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Poměrně podstatnou součástí vývoje smartphonu je i jeho obchodní označení, jinými slovy jméno, pod kterým budou moci zákazníci přístroj…

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

25. 5. 2018  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Mobilní zobrazení