Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Uživatelé iPhonu X hlásí první problémy s displejem

  |  11 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Nová vlajková loď společnosti Apple se sotva ohřála na trhu a někteří majitelé si začínají stěžovat na první neduhy displeje telefonu. Trápí je vzduchové bubliny, podivné pruhy či opotřebení oleofobní vrstvy. Je to výsledek špatné kontroly kvality? Pojďme se na to podívat blíže.

Tip: iPhone X má nejlepší displej na světě, říkají odborníci

Na fóru Reddit si jeden uživatel postěžoval na vzduchové bubliny, které vidí kolem okrajů obrazovky. „Když na ně zatlačím, tak okamžitě zmizí, ale znovu se objeví o 10-15 minut později.“  Několik dalších uživatelů potvrdilo stejnou zkušenost. Zdá se, že tento problém způsobuje čiré adhezivní lepidlo, které spojuje sklo a OLED displej a díky výrobní chybě delaminuje obě vrstvy. Přitom všechny displeje jsou kontrolovány speciálními přístroji, aby nedošlo k výskytu vzduchových bublin, jejichž důsledkem by mohlo dojít k oddělení skla od displeje.

Další uživatel přišel s postřehem, že si na displeji všiml malého kruhu. „Horní polovina displeje je v pořádku, ale spodní je velmi náchylná na rozmazání a otisk prstu,“ napsal a dále pokračuje: „vypadá to, jako by v tom místě ani nebyla oleofobní vrstva.“  Všechny iPhony X mají na skle oleofobní povlak, který zabraňuje ulpívání otisků prstů. Problém mohl být způsoben špatným nanesením či seškrábnutím během výrobního procesu a díky tomu zůstává na displeji šmouha. Ale tento případ je opravdu ojedinělý.

Posledním zatím diskutovaným problémem je výskyt pruhů, které se objevují při minimálním jasu v dolní části obrazovky. „Všiml jsem si něčeho podobného,“ napsal jeden uživatel. „Používám  Apollo v tmavém režimu a u šedého textu se objeví načervenalý stín, když procházím příspěvky“. Další uživatel hlásí, že to vidí většinou v Control Center a aplikace v pozadí prosvítá v šedé nebo bílé barvě. Zde není jasné, jestli jde také výrobní vadu nebo problém technologie OLED.

Zatím jde jen o zkušenosti několika uživatelů a tak není žádný důvod k panice. Přesto to budeme i nadále sledovat a případně vám potvrdíme stanovisko Applu, zda-li jsou výše zmíněné neduhy důsledkem špatné kontroly kvality. Máte podobné problémy? Napište nám.

zdroj: idownloadblog

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

To je nevýhoda Applu když nic neumí a musí jim to vyrobit korejští „kamarádi“ a smontovat čínští „kamarádi“.

facepalm
facepalm

To je nevýhoda architektů, když nic neumí a musí jim to vyrobit „kamarádi“ zedníci.

Radek
Radek

Tim Cook nechce toho amerického „zedníka“ zaplatit pokud nějakého najde. Korejec bude raději stavět pro svého „architekta“ než pro americkou konkurenci. To jen abys pochopil proč Apple nikdy nezajistí špičkovou kvalitu svých výrobků.

Pastelka
Pastelka

Hloupá přirovnání vedou k hloupým argumentům. V sériové výrobně neexistuje naprostá bezchybnost. Čím více je výrobek na očích, tím více jsou vidět i chyby. Samsungu může být jedno, zda vyrobí díl pro svůj výrobek (kde nese další náklady) nebo pro zadavatele. V obou případech skončí mínus u něj.

haha
haha

fakt komedie ten radek jak se hnedka zacne vymlouvat na vyrobce :D to víš že jo..souhlas facepalm

Bjørn
Bjørn

ale tak za ty peníze. co to stojí, se to dá odpustit ne?

Martin
Martin

:D Po pixelech je iPrd další co má problémy konec 2017 je divnej.

Marek Studnicka
Marek Studnicka

Telefon za 30 000 m a problémů přibývá-zatím samé opravy IOs a ted i problémy se samotným Levným telefonem-ale věrné IOvce Vám to opět Vysvětlí-že je to v pořádku-co byste za tu cenu nechtěli

Jan
Jan

Mně se ten telefon líbí s těmi nedostatky, přeci je to první telefon s Oled displeyem pro nakousnuté Jablíčko. Přeci nemůže být všechno hned dokonalý jako u konkurence z Asie. Obdobně to je jako kdyby automobilka Škoda chtěla vyrábět o něco dražší Land Rovery a jejich první vozidlo by se hned v terénu převrátilo. Prostě chyba ze strany kupujícího, musí kvuli značce něco obětovat, nejlépe iPhone dát do vitríně a chodit se na něj koukat, aby se denním používáním nepoškodil. Na telefonování v pracovním rizikovém prostředí postačí nějaký obyčejný smart za dva tisíce.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Na letošním MWC v Barceloně představí Sony své nové vlajkové modely – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. O těchto telefonech jsme…

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

VČERA  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti…

Mobilní zobrazení