Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Uživatelé iPhonu X hlásí první problémy s displejem

  |  11 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Nová vlajková loď společnosti Apple se sotva ohřála na trhu a někteří majitelé si začínají stěžovat na první neduhy displeje telefonu. Trápí je vzduchové bubliny, podivné pruhy či opotřebení oleofobní vrstvy. Je to výsledek špatné kontroly kvality? Pojďme se na to podívat blíže.

Tip: iPhone X má nejlepší displej na světě, říkají odborníci

Na fóru Reddit si jeden uživatel postěžoval na vzduchové bubliny, které vidí kolem okrajů obrazovky. „Když na ně zatlačím, tak okamžitě zmizí, ale znovu se objeví o 10-15 minut později.“  Několik dalších uživatelů potvrdilo stejnou zkušenost. Zdá se, že tento problém způsobuje čiré adhezivní lepidlo, které spojuje sklo a OLED displej a díky výrobní chybě delaminuje obě vrstvy. Přitom všechny displeje jsou kontrolovány speciálními přístroji, aby nedošlo k výskytu vzduchových bublin, jejichž důsledkem by mohlo dojít k oddělení skla od displeje.

Další uživatel přišel s postřehem, že si na displeji všiml malého kruhu. „Horní polovina displeje je v pořádku, ale spodní je velmi náchylná na rozmazání a otisk prstu,“ napsal a dále pokračuje: „vypadá to, jako by v tom místě ani nebyla oleofobní vrstva.“  Všechny iPhony X mají na skle oleofobní povlak, který zabraňuje ulpívání otisků prstů. Problém mohl být způsoben špatným nanesením či seškrábnutím během výrobního procesu a díky tomu zůstává na displeji šmouha. Ale tento případ je opravdu ojedinělý.

Posledním zatím diskutovaným problémem je výskyt pruhů, které se objevují při minimálním jasu v dolní části obrazovky. „Všiml jsem si něčeho podobného,“ napsal jeden uživatel. „Používám  Apollo v tmavém režimu a u šedého textu se objeví načervenalý stín, když procházím příspěvky“. Další uživatel hlásí, že to vidí většinou v Control Center a aplikace v pozadí prosvítá v šedé nebo bílé barvě. Zde není jasné, jestli jde také výrobní vadu nebo problém technologie OLED.

Zatím jde jen o zkušenosti několika uživatelů a tak není žádný důvod k panice. Přesto to budeme i nadále sledovat a případně vám potvrdíme stanovisko Applu, zda-li jsou výše zmíněné neduhy důsledkem špatné kontroly kvality. Máte podobné problémy? Napište nám.

zdroj: idownloadblog

ČLÁNKY:, , , , ,
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (1)

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení