Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

iPhone X má nejlepší displej na světě, říkají odborníci

  |  12 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Jako každý rok i letos přispěchali kolegové ze zahraničního DisplayMate s podrobným hodnocením displeje nové vlajkové lodi od Applu – iPhonu X.

Tip: Samsung dodává do nového iPhonu X displej „druhé kategorie“ 

A z výsledků jsou doslova unešení. Tvrdí, že displej telefonu vyrovnal anebo překonal obvyklé standardy v následujících kategoriích: nejvyšší absolutní barevná přesnost, nejvyšší jas na celé ploše displeje, nejvyšší kontrastní hodnoty a také nejnižší míru odrážení světla při změně jasu z různých pozorovacích úhlů.

Nový poměr stran a vyšší rozlišení

OLED displej nového iPhonu X o rozměrech 5,8 palce má vyšší poměr stran výšky vůči šířce 19,5:9, což je o 22 procent více než u předchozích modelů (a i ostatních telefonů na trhu obecně), které se pyšnily poměrem 16:9. iPhone X má také vyšší rozlišení než předchozí generace, a to 2436 x 1125 px (458 ppi). Rozlišení displeje iPhonu X poskytuje „výrazně vyšší ostrost obrazu“ než může zaznamenat osoba s normálním zrakem ze vzdálenosti zhruba 30 cm. Dostávat se tak v budoucnu ještě na vyšší hodnoty rozlišení nemá v reálu téměř význam, protože by pro uživatele neexistoval žádný „vizuální přínos“.

Pozorovací úhly, maximální jas

iPhone X zaznamenal v přímém srovnání s telefony vybavenými LCD panely nižší procentuální snížení jasu v pozorovacím úhlu 30 stupňů, a také získal hodnocení „velmi dobré“ až „vynikající“ v kategorii změny barevného podání v závislosti na pozorovacím úhlu. LCD displeje obvykle zaznamenávají snížení jasu o 55 % nebo více, displej OLED iPhonu X vykazuje mnohem menší snížení, a to o 22 %. Pokud jde o maximální jas, iPhone X má rekordních 634 nitů, kterými dokáže projasnit celou plochu displeje. Konkurenční Samsung Galaxy Note 8 se sice dokáže dostat až na 1240 nitů, ovšem jen na část obrazovky, nikoliv celou plochu. V případě celé plochy zvládne Samsung manuálně max. 423 nitů, nebo na automaticku až 560 nitů.

Přesnost barevného podání a automatické řízení barev

iPhone X podporuje dva barevné gamuty: sRGB/Rec.709 barevný gamut používaný pro „aktuální obsah uživatele“ a nový široký barevný gamut DCI-P3, který můžeme vidět v televizorech 4K Ultra HD. DCI-P3 je o 26 procent vyšší než gamma sRGB a iPhone X se tak může automaticky přepnout na optimální barevné zobrazení. Barvy nejsou přesaturované a ani mdlé. V tomto ohledu má iPhone X absolutně nejvyšší přesnost podání barev ze všech telefonů, které DisplayMate doposud otestoval. Funkce Automatic Colour Management (Automatická správa barev) má na starost automatické přepínání barevného gamutu pro optimální zobrazování obrazu. Přesnost barev má hodnotu 1,0 NNCD pro sRGB a 0,9 JNCD pro barevný gamut DCI-P3. Směle se tak vyrovná 4K UHD televizorům.

zdroj: DisplayMate

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Mr.FerdadutchSamsungEverywhereJerryMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Tak on taky display mate nic než Samsung a Apple nic netestuje tak se nedivte.

Radek
Radek

Celý úspěch Applu stojí na Samsungu a poslušných iOvcích.

Jerry
Jerry

Cože? :)) Samsung dodává displej, tím to končí. Řekl bych, Radku, že žvaníš nesmysly. Jako vždy.

Jose
Jose

Až se začne vypalovat to budou rádi…. Za mě oled ne …. Jako kdyby sis koupil nové auto a po měsíci ti zleze lak…. Zlaté IPS….. P.S. Paničkám to ale asi vadit nebude…. Důležitá je značka… Viď Samsung viď Apple…. A díky Samsung se všichni teď tlačí do OLEDu však cíl je spotřebák za 30 litrů na dva roky…..

Mr.Ferda
Mr.Ferda

Je zvláštní ze již mnoho let mám AMOLED díky prvnímu Samsung Galaxy S který přišel na trh a dodnes nic vypáleného nemám. To chce používat mozek a nic takového se neděje. Tedy na Android.

Lukáš
Lukáš

To je ale podplacenych odborníků..stejně jako v DxOMark, kde získal 97 bodů, ale podle srovnávacích videí foti a nahrává hůře než třeba Note 8. Ale tak musí se ty peníze někam dát aby iovce, který nekooukaji na internet ohledne ukazek z praxe měli pocit ,že dali 35 tisíc za špičku

Tomass
Tomass

Ať si říká kdo chce co chce, displeje OLED jsou v prvních týdnech či měsících možná hezké, ale postupně degradují a vypalují se. Když to člověk reklamuje, tak se dozví že to není vada ale vlastnost .. a když to chce prodat, tak musí výrazněji uhnout s cenou.. OLED je chyba .. a OLED od Samsungu je mega-chyba.

Lukáš
Lukáš

Furt lepší než Poled od LG

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

Sledujte živý přenos představení nové řady Huawei Mate 20

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Dnes v 15 hodin Huawei představí novou vlajkovou řadu Huawei Mate 20. Těšit se tak určitě můžeme na dva…

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

Zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft Paul Allen

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Ve věku 65 let včera, v pondělí 15. 10. 2018, zemřel spoluzakladatel společnosti Microsoft, filantrop a vizionář Paul Allen.…

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

Uniká design, specifikace i cena chystané Nokie 7.1 Plus

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na dnešní události konané společností Nokia, představí tato firma model 7.1 Plus. Zdá se však, že oficiální představení bude…

Mobilní zobrazení