Mobilizujeme.cz

Samsung Gear Fit 2 Pro: výkonný sportovec, co se rád potápí

  |  komentovat  |  autor:

Ačkoliv se všichni v Samsungu museli připravovat na keynote Unpacked 2017, nezapomněli přesto i na své zákazníky na poli wearables a na svých oficiálních stránkách představili novou generaci chytrého fitness náramku Gear Fit 2 Pro.

Jihokorejský Samsung má na trhu již nějakou dobu svůj chytrý náramek Gear Fit 2. Ten je v zásadě velmi povedený a umí přesně to, co byste od kvalitního fitness náramku se zvučným jménem čekali. I přesto ale není překvapením, že Samsung oficiálně představil na svých stránkách jeho nástupce, lehce vylepšený Gear Fit 2 Pro.

Nový fitness náramek od Samsungu designově nijak nevybočuje z portfolia chytrých náramků tohoto korejského výrobce. Základ tvoří zaoblený 1,5″ Super AMOLED displej s rozlišením 216 x 432 px. Pochopitelně je náramek poháněn vlastním operačním systémem Tizen, který známe již z oblíbených chytrých hodinek Gear S2 a Gear S3.

Výbavu dále tvoří baterie s kapacitou 200 mAh, což sotva postačí na několik dní, ale bude záležet, jak moc budete náramek „ždímat“. Sportovní fanoušky jistě potěší přítomnost GPS a také senzoru srdečního tepu. Zcela novou kapitolou náramku Gear Fit 2 Pro je ale vodotěsnost. Ta nabyla od minulé generace slušných vylepšení a Gear Fit 2 Pro se již nezahazuje jen s certifikací IP68, ale zvládá vodotěsnost až do 5 ATM, tedy v praxi zhruba do padesáti metrů. Pro plavce je také připravena speciální aplikace, která výkon při plavání monitoruje a ukládá.

Do prodeje nový Gear Fit 2 Pro vstoupí ve dvou barevných variantách, přičemž obě se skládají z kombinace silikonového řemínku a plastového těla. K dostaní by měl být ještě letos a pravděpodobně bude cílem stihnout vánoční nákupní horečku. Cena náramku bude při vstupu na trh činit 200 dolarů, tudíž u nás by se mohl prodávat za zhruba 5 tisíc korun.

Jedná se o velice pěknou alternativu ke klasickým chytrým hodinkám, zvláště pakliže nechcete za pomocníka na zápěstí utratit celý majlant. Na druhou stranu ale jen těžko doporučit tento model někomu, kdo již používá starší Gear Fit 2, neboť vyjma vylepšené vodotěsnosti a jiného designu zde moc změn není. Za cenu kolem pěti tisíc korun se ale jedná o zajímavý dárek, právě například k blížícím se Vánocům.

ČLÁNKY:, , , , ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

DNES  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení