Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Pixely mají další průšvih. Se sluchátky nefunguje hlasový asistent

  |  11 komentářů  |  autor: Tomáš Rajnoch

Pixely druhé generace zatím provázejí samé problémy. Pro smartphone, který by měl ukázat cestu, kde se budou Android telefony rozvíjet, je to tak více než nepříjemné. Tentokrát se problém objevil ve sluchátkách Pixel Buds. Nefunguje hlasový asistent Google Asistent.

Od zahájení prodeje Pixelu 2 a Pixelu 2 XL doprovází tyto telefony jeden problém za druhým. Smartphony sice nabízejí špičkovou výbavu čítající procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB paměti RAM nebo špičkový 12 Mpx fotoaparát. Ani takto skvělá výbava však nezabraňuje, aby smartphony měly problémy. A těch je více než dost.

Telefony mají však více nedostatků, než by bylo zdrávo. Větší Pixel 2 XL neustále trápí displej, naopak menší model má zase problém třeba s mikrofonem. A další problém se na Googlu valí již nyní. Spoustu uživatelů sluchátek Pixel Buds totiž na oficiálním fóru společnosti hlásá, že hlasový asistent nefunguje.

Jakmile smartphone připojíte ke sluchátkům skrze Bluetooth, vypne se mikrofon. Sluchátka tedy přestanou „naslouchat“ vašim příkazům a nemůžete je využít, k čemu byly určeny. Třeba překlad textu nebudete moci využít. Google sice již vydal aktualizaci, která řeší některé problémy sluchátek, přesto tento nedostatek přetrvává dále.

Víceméně je však jasné, že Google se tento problém pokusí vyřešit co nejdříve a náprava může přijít třeba hned s následující aktualizací. Přesto by se ale takto velká společnost měla vyvarovat takovýmto problémům, už jen z důvodu, že to nedělá zrovna dobré jméno.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Google, Apple jsou nejhodnotnější firmy světa, připadá mi, že čím jsou bohatší, tím zaměstnávají více hlupáků.

ggrgr
ggrgr

No tak třeba Sony které prosllo praskajícími a nafukujícími se telefony, a nebo takový Samsung kterému zase telefony vyhořely je na tom opravdu jinak … .

Pp
Pp

Sony nikdy nemělo potíže s nafukujícími se telefony, problémy byly maximálně u Xperie z1 kdy vlivem teploty docházelo k prasknutí zadního skla… Od Xperie z2 už se tento problém už neobjevoval….

Libb
Libb
Já teď na Samsung nadávám, kudy chodím, ale když nic, tak se k problémům s Note7 postavil čelem. Problém přiznal (OK, co mu zbývalo ;) ), produkt stáhnul ze všech trhů, lidi dostali zpět peníze a slevu na nový telefon. A od té doby o žádném větším problému nevím. Sony moc nesleduju, ale co si vybavuju, byl tam problém s vodo(ne)těsností, kdy v reklamách lidi natáčeli video pod vodou a v praxi za to samé neuznávalo SOny záruku. Tohle je podle mě slušný fail. (Tady obecně, uvádět, že telefon má nějakou certifikaci, zajišťující vodotěsnost a zároveň mít v podmínkách, že… Číst vice »
haha
haha

ty nadáváš pořád na něco to už jsme si zvykli

Oldis
Oldis

to je tak bohužel vždycky a všude …. čím větší firma tím se schová víc hlupáků za pár dobrých lidí .. :/

Olik
Olik

Tak samo beru nový iPhone X, k tomu je skoro 2x dražší… Takže raději pixel… asistent není důležitý k tomu je to jen softwarová záležitost…

Libb
Libb

Asistent je hlavní tahák. Bez něho je to jen průměrný telefon ve vyšší třídě pro rok 2017

haha
haha

pro dost lidi to teda tahák rozhodně není

Dus
Dus

průměrný telefon to rozhodně není i bez asistenta. Možná kdybys použil, že už není navzdory špičkové HW výbavě ničím až tak výjimečný. Ale co např garantována 3 letá soft podpora, nejlepší kamera a foťák,sluchátka Google Pixel Buds, s integrovaným překladač,díky nim můžeš mluvit téměř bez problémů v reálném čase až čtyřiceti jazyky….atd

Martin
Martin

iPhone má další problém s Xkem. https://www.phonearena.com/news/Some-iPhone-X-owners-report-crackling-sounds-coming-out-of-earpiece-speaker_id99761 Apple a Google mají podobné problémy zvláštní.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení