Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nové Samsungy stahují obsah reálně rychleji než iPhone X

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Napadlo vás někdy, že kvalitu smartphonu lze určit i podle toho, jak rychle dokáže stahovat aplikace z obchodu? Že ne? Mě také ne, ale společnost Ookla, která vlastní doménu speedtest.net, se rozhodla podrobit současnou mobilní smetánku zkoušce rychlosti stahování a z testu vyplynuly velmi zajímavé informace. Vsadili byste si na vítěze?

Já rozhodně ne, protože v tomto na první pohled bizarním testu může vyhrát asi i úplný outsider. Rychlost stahování se totiž vůbec neřídí podle výkonu smartphonu či podle odladěnosti systému, nýbrž podle rychlosti datového toku v testovaném přístroji. A přitom mezi soutěžícími bychom našli taková esa, jako například iPhone X, Samsung Galaxy S9, dokonce i většího bratříčka Galaxy S9+, ale třeba i Google Pixel 2.

Pro některé jistě bude překvapením, že nejrychleji stahujícím smartphonem není iPhone, avšak androidový kus, konkrétně korejská dvojice nejnovějších Galaxií. Oba smartphony totiž disponují shodným modemem CAT 18 LTE od někdejší společnosti Novation. Tato komponenta slibuje potenciální rychlost prohlížení až 1,2 gigabitů za vteřinu. To jednak znamená, že oba modely jsou připraveny pro vysokorychlostní připojení, ať už skrze Wi-Fi či prostřednictvím klasických datových sítí, a jednak také to, že konkurence se má co učit. Vždyť naši vítězové-Samsungy překonaly Google Pixel 2 o 17 % a iPhone X dokonce až o 37 % rychlosti stahování.

To jsou poměrně velké rozdíly, navíc s přihlédnutím k tomu, že se test skládal ze stahování poměrně jednoduchých souborů, vlastně šlo výhradně o elementární aplikace z Google Play a z App Store. Pokud nevlastníte nejnovější vlajkové modely korejského Samsungu, nemusíte zoufat, v současnosti totiž stejně záleží hlavně na tom, jak moc silné máte připojení k Wi-Fi, protože mobilní internet 4G, respektive LTE, máme všichni téměř stejně rychlý, využíván je však z většiny k vyhledávání a ne ke stahování.

zdroj: BusinessWire, via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps Takže se nedivte :D iPhone X.

Armies
Armies

OMG už nevědí co by testovaly.

Lukáš
Lukáš

Tak je to trochu blbost , ale aspoň člověk vidí jak „kvalitní“ je iphone.

Honza
Honza

To, že mobil, který vyšel o půl roku později má v sobě novější čipy vypovídá o kvalitě ? Tak potom jsou ty krámy od Applu nepoužitelné.

Lukáš
Lukáš

Sorry ale půl roku by odpovídalo horšímu výsledku třeba o 10 % a ne o 30 a více… proč google pixel 2 , který byl představen +- jako iphone x má mnohem rychlejší stahování hmm? A neříkej mi prosím protože je apple kvalitnější.

Radoslav
Radoslav

Nechcem krivdiť, ale Microsoft Lumia 950 XL na speedtest.net vykazuje výrazne lepšie rýchlosti ako Samsung Galaxy Note 8.

SamsungEverywhere
SamsungEverywhere

Nejrychleji stahujícím telefonem není iPhone?!Cože, to není možné, iPhone je přeci ve všem nejlepší.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Známe to asi všichni – stačí chvilka nepozornosti, telefon nám vypadne z ruky a následuje řada starostí a zařizování. Samsung jde…

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Známý grafik Ben Geskin připravil render očekávaného telefonu Google Pixel 3, který by měl dorazit letos na podzim. Tip: 7+1…

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Model OnePlus 6 dostává první aktualizaci systému, a to poměrně důležitou. Společně s ní získáte možnost skrýt výřez displeje a…

Mobilní zobrazení