Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Microsoft měl bezrámečkový telefon již v roce 2014

  |  5 komentářů  |  autor: Tomáš Rajnoch

Dnešní trend mezi smartphony je rozhodně bezrámečkový displej. Výrobci se doslova předhánějí v tom, kdo z nich nabídne lepší poměr displeje k tělu. Jeden takový telefon měl připravený i Microsoft, a to už v roce 2014. Nakonec jsme se jej ale nedočkali.

Momentálně má téměř každý výrobce smartphonů ve svém portfoliu alespoň jeden tzv. bezrámečkový telefon. Příkladem může být Samsung se svým Galaxy S8 (recenze), LG V30 nebo třeba iPhone X. Všechny tyto modely ale představil výrobce poměrně nedávno. Microsoft chtěl podobný telefon představit již v roce 2014, jak již dnes ale víme, z toho sešlo.

Na obrázku, který nám zdroj poskytl, se můžeme podívat, jak by takovýto telefon od Microsoftu vypadal. Je trošku podobný první generaci Mi Mixu (recenze) od Xiaomi. Na horní a boční straně tedy minimální rámečky, zatímco jeden větší měl být na spodní hraně. Co se týče výbavy, o té nevíme téměř nic. Snad jen, že displej měl mít úhlopříčku 5 palců a HD rozlišení. To vypadá na vcelku dobrou kombinaci, mohlo se jednat o kompaktní zařízení.

Telefon nesl označení Vela, představen měl být jako Microsoft Lumia 435. Nakonec byl pod tímto názvem představen smartphone jiný. Proč tedy Microsoft nepředstavil tento bezrámečkový telefon a nedostal se před konkurenci? Před třemi lety by představení modelu s takovou konstrukcí vyvolalo určitě hodně diskuze a velkou pozornost. Microsoft však na toto nebyl připraven a tak telefon nepředstavili.

Rozhodně se ale nejedná o jediné zařízení, které Microsoft nakonec neuvedl. Příkladem může být třeba tablet Lumia McClaren nebo Surface Mini. Model Vela měl stát zhruba 200 dolarů, což je zhruba 4 400 korun. Ani v dnešní době se však nedočkáme tzv. bezrámečkového telefonu od Microsoftu, platforma Windows Pohone, je totiž již mrtvá.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Jestli to nebyl concept na Sharp s Windows :D protože ten v r. 2014 ukázal edge to edge display.

pet
pet

zase lzete! dole je ramecek jako blazen. az bude mit tak maly co nahore i dole tak to nazyvejte bezrameckovym telefonem..

Pepe
Pepe

Tak si to dej do kontextu s rokem 2014 a bezrámečkový telefon to byl…. Dnes jste všichni chytří jako rádio, když je na trhu (rádoby) bezrámečkových telefonů dost….

Jinak, další důkaz toho, jak MS nedomýšlí své nápady. Neumí nic dotahovat do konce. Od dob Lumií zoral co mohl, nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Je jen otázkou času, kdy jej začne např. Google vytlačovat i na počítačích – pokud vůbec budou za několik let ještě potřeba, minimálně v domácnostech nebudou a MS v mobilitě zkomírá. Google je v telefonech, tabletech, počítačích, hodinkách, televizích atd. MS je kde? V pr…..

bosto2
bosto2

Bezrámečkový je telefon který má displej max 2mm od všech okrajů. Tohle má rámy jak ďas.

tomas
tomas

Bezrameckove sa volajú aj dnešné ktoré majú podobne rámčeky. Aj samsung sa vola bezramcekovy a ma rámčeky hore aj dole.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  9 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení