Mobilizujeme.cz

LG V30 bude mít extrémně nízkou clonu fotoaparátu

  |  8 komentářů  |  autor:

Představení phabletu LG V30 se nezadržitelně blíží. Premiéru si odbude na veletrhu IFA v Berlíně, a to 31. srpna. Bude se jednat o zařízení s maximální možnou výbavou, která bude konkurence schopna třeba i Notu 8. Nyní se dozvídáme další informace o chystané novince.

Pro připomenutí, tento smartphone by měl obsahovat procesor Qualcomm Snapdragon 835, kterému může sekundovat až 6 GB RAM. Displej s technologií OLED poroste zřejmě až na 6 palců. Samozřejmostí bude i duální fotoaparát, a právě o tom unikly další informace.

Již teď je jasné, že LG V30 bude disponovat duálním fotoaparátem s podobnou technologií jakou disponuje LG G6 (recenze). Tedy jeden klasický fotoaparát a druhý širokoúhlý. LG se snaží zabránit únikům, a tak informace radši poskytuje sama. Tou nejnovější informací je, že clona objektivu u hlavního fotoaparátu klesne na f/1.6. Jedná se o rekordně nízkou clonu v oblasti smartphonů. Díky tomu na objektiv dopadne více světla, a to až o 25 % více než u iPhonu 7 (recenze), který má clonu f/1.8.

Další novinkou v oblasti fotoaparátu bude sklo objektivu. To by mělo poskytovat věrnější a ostřejší obraz. Není jasné, zda budou tyto novinky použity u obou fotoaparátů, je ale jasné, že minimálně u hlavního „klasického“ fotoaparátu se můžeme na tyto novinky těšit. Jihokorejská společnost také tvrdí, že efekt rybího oka, který se vyskytuje u sekundárního širokoúhlého fotoaparátu je až o třetinu potlačen. Efekt by tedy neměl být tak zřetelný jako například u V20.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak si povede nové LG V30 v oblasti fotoaparátu. Papírově to vypadá zatím velice slušně, jak si ale nakonec povede si musíme počkat do představení. Jasné je, že LG bude chtít se svým phabletem konkurovat chystanému Note 8, Huawei Mate 10 nebo iPhonu 8.

zdroj: theverge

ČLÁNKY:, , , , ,
Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  diskuze (0)

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

VČERA  |    |  8 komentářů

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Mobilní zobrazení