Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Kam se hrabe Android: stačilo 20 dnů a iOS 11 je nejrozšířenější

  |  7 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Jistě, oba světy se nedají tak úplně srovnávat, ale pokud je něco, co mohou majitelé Android zařízení jablíčkářům závidět, pak je to rychlost aktualizací a podpora hned několika generací zařízení i po několika letech.

Tip: iOS 11: spousta novinek pro lepší produktivitu

Nejnovější operační systém iOS 11 se konkrétně stal nejpoužívanějším, respektive nejrozšířenějším mobilním systémem od Applu za pouhých 20 dnů od vydání hotové verze pro širokou veřejnost. V případě Androidu na podobné výsledky čekáme nikoliv týdny, ba dokonce ani měsíce, ale spíše roky.

Se statistikou ovšem zatím nepřišel samotný Apple, nýbrž analytická společnost Mixpanel. Podle ní má nyní nový iOS 11 podíl 47 % a loňský iOS 10 pak 46 %. K předstihnutí loňské verze novou došlo po 20 dnech, tedy po necelých 3 týdnech. U předchozích verzí iOS to však bylo ještě o něco rychlejší.

Pokud jde o novinky a vylepšení, iOS 11 přináší např. přepracované ovládací centrum, zdokonalené zprávy iMessages a jejich okamžité sesynchronizování včetně změn na všech zařízeních, vylepšenou Siri, či spoustu změn pro iPady.

A majitelé iPadů se dočkali ještě novinek, které zvyšují produktivitu s tabletem, např. konečně získali pravý multitasking, výrazně vylepšený režim Split View, šikovnou funkci Drag and Drop, či nový systém sdílení souborů mezi aplikacemi.

Další vylepšení už Apple chystá ve verzi iOS 11.1. Nad čím se ovšem řada uživatelů a odborníků v poslední době pozastavuje, je počet opravných aktualizací. Ukazuje to, že Apple již není schopný vydat rovnou odladěné aktualizace, jako dokázal v minulosti.

zdroj: Mixpanel

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
zdenál
zdenál

Co to třeba porovnat s verzí androidu u pixelů a nexusů?

anawarr
anawarr

Co je to ta nesmysl? 46% iOS11 ze 14% tržního podílu znamená, že nejnovější verzi používá cca 6% telefonu na trhu. Nugat má vice než 15% z 84% tržního podílu Androidu. To znamená, že ho má cca 13% všech telefonů.

Radek
Radek

Apple si u analytiků z Mixpanelu zaplatil reklamu, ale těm pitomcům nedošlo, že iOS se připravuje na dva telefony a Android na stovky, takže jako obvykle trapas.

Jerry
Jerry

Apple si jako jeden z mála žádnou reklamu platit nepotřebuje, je jí všude okolo dost zadax ;-)

Jarda
Jarda

Tohle může napsat jen …., kdyby byl v telefonech čistý Android, bude zaktualizováno těch telefonů daleko víc a dřív. Díky nadstavbám to není tak jednoduché, protože jsou výrobci, které to vůbec netankuje.

Karol
Karol

Kdo psal ten nadpis je primitiv :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Také "bleskurychlé" MIUI 10 bude představené 31. května

Také „bleskurychlé“ MIUI 10 bude představené 31. května

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi chystá akci roku, na které odhalí výroční vlajkový model Mi 8, ale také spoustu dalších novinek. Třeba…

Co všechno Apple představí na blížícím se WWDC 2018?

Co všechno Apple představí na blížícím se WWDC 2018?

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Na začátku příštího měsíce se bude jako každý rok konat vývojářská Apple konference WWDC. Letos zde má být představena…

Samsung začal prodávat Galaxy A6 a A6+. Brzy dorazí i Galaxy J6

Samsung začal prodávat Galaxy A6 a A6+. Brzy dorazí i Galaxy J6

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejský Samsung oživuje v současnosti velmi populární střední třídu novinkami, které mají navázat na poměrně povedené předchozí generace. Na…

Mobilní zobrazení