Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Kam se hrabe Android: stačilo 20 dnů a iOS 11 je nejrozšířenější

  |  7 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Jistě, oba světy se nedají tak úplně srovnávat, ale pokud je něco, co mohou majitelé Android zařízení jablíčkářům závidět, pak je to rychlost aktualizací a podpora hned několika generací zařízení i po několika letech.

Tip: iOS 11: spousta novinek pro lepší produktivitu

Nejnovější operační systém iOS 11 se konkrétně stal nejpoužívanějším, respektive nejrozšířenějším mobilním systémem od Applu za pouhých 20 dnů od vydání hotové verze pro širokou veřejnost. V případě Androidu na podobné výsledky čekáme nikoliv týdny, ba dokonce ani měsíce, ale spíše roky.

Se statistikou ovšem zatím nepřišel samotný Apple, nýbrž analytická společnost Mixpanel. Podle ní má nyní nový iOS 11 podíl 47 % a loňský iOS 10 pak 46 %. K předstihnutí loňské verze novou došlo po 20 dnech, tedy po necelých 3 týdnech. U předchozích verzí iOS to však bylo ještě o něco rychlejší.

Pokud jde o novinky a vylepšení, iOS 11 přináší např. přepracované ovládací centrum, zdokonalené zprávy iMessages a jejich okamžité sesynchronizování včetně změn na všech zařízeních, vylepšenou Siri, či spoustu změn pro iPady.

A majitelé iPadů se dočkali ještě novinek, které zvyšují produktivitu s tabletem, např. konečně získali pravý multitasking, výrazně vylepšený režim Split View, šikovnou funkci Drag and Drop, či nový systém sdílení souborů mezi aplikacemi.

Další vylepšení už Apple chystá ve verzi iOS 11.1. Nad čím se ovšem řada uživatelů a odborníků v poslední době pozastavuje, je počet opravných aktualizací. Ukazuje to, že Apple již není schopný vydat rovnou odladěné aktualizace, jako dokázal v minulosti.

zdroj: Mixpanel

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
zdenál
zdenál

Co to třeba porovnat s verzí androidu u pixelů a nexusů?

anawarr
anawarr

Co je to ta nesmysl? 46% iOS11 ze 14% tržního podílu znamená, že nejnovější verzi používá cca 6% telefonu na trhu. Nugat má vice než 15% z 84% tržního podílu Androidu. To znamená, že ho má cca 13% všech telefonů.

Radek
Radek

Apple si u analytiků z Mixpanelu zaplatil reklamu, ale těm pitomcům nedošlo, že iOS se připravuje na dva telefony a Android na stovky, takže jako obvykle trapas.

Jerry
Jerry

Apple si jako jeden z mála žádnou reklamu platit nepotřebuje, je jí všude okolo dost zadax ;-)

Jarda
Jarda

Tohle může napsat jen …., kdyby byl v telefonech čistý Android, bude zaktualizováno těch telefonů daleko víc a dřív. Díky nadstavbám to není tak jednoduché, protože jsou výrobci, které to vůbec netankuje.

Karol
Karol

Kdo psal ten nadpis je primitiv :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Očekávané Moto G6 Plus dorazí v pěti barevných provedeních

Očekávané Moto G6 Plus dorazí v pěti barevných provedeních

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na letošním MWC v Barceloně své novinky chystá předvést také Motorola. Na veletrh pravděpodobně doveze modely Moto G6, G6 Plus a…

Samsung znovu spouští aktualizaci na Oreo pro Galaxy S8 a S8+

Samsung znovu spouští aktualizaci na Oreo pro Galaxy S8 a S8+

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před týdnem jsme vás informovali, že z neznámých důvodů Samsung přerušil rollout Androidu 8.0 Oreo pro své loňské vlajkové modely Galaxy…

Mobilní zobrazení