Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Jaké telefony zřejmě dostanou nový Android O (8.0)?

  |  12 komentářů  |  autor: Petr Louda

Příští generace nejrozšířenějšího mobilního OS má sice stále ještě nicneříkající název Android O (8.0), ale jeho příchod se nezadržitelně blíží a s největší pravděpodobností se premiéry dočkáme v první polovině srpna. Spekuluje se o názvu Oreo, protože právě tato laskomina začínám písmenem O, které je letos na řadě.

Připravili jsme seznam telefonů, které by měly nejnovější Android obdržet. Některé dříve, některé později. Na oficiální potvrzení ze strany samotných výrobců zařízení si však ještě budeme muset počkat.

Google

Google Pixel (XL) – poslední přírůstek do rodiny Google obdrží tuto aktualizaci jako první hned po představení. Očekáváme srpen 2017.

Nexus 6P, Nexus 5X – poslední z rodin Nexus telefonů a bývalé vlajkové lodě nezůstanou pozadu. Budou následovat po Pixel telefonech do konce roku 2017.

 

Samsung

Galaxy S8, Galaxy S8+ – Samsung se zatím oficiálně nevyjádřil k tomu, kdy pro tyto telefony vydá aktualizaci, ale dle předchozích zkušeností to nebude dramaticky dlouho po představení nové verze. Očekáváme začátkem roku 2018.

Galaxy S7, Galaxy S7 edge – pro tyto telefony očekáváme aktualizaci krátce po uvolnění aktualizace pro jejich novější brášky. Druhé čtvrtletí roku 2018 je náš odhad.

Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+ – u těchto telefonů se neodvažujeme odhadovat, vždyť to v tu dobu budou dva a půl roku staré telefony. Ale Samsung může překvapit.

Galaxy Note 8 – zatím ještě nepředstavená vlajková loď pro tento rok nejspíše nepřijde s Androidem 8.0 v základní výbavě, ale obdrží ho v průběhu svého životního cyklu. Odhadujeme začátkem roku 2018.

 

LG

LG V30 – bylo by velice zajímavé, pokud by letošní vlajková loď přišla rovnou s nejnovějším Androidem 8.0. Jeho předchůdce, V20, měl po rozbalení nainstalovaný Android Nougat.

LG G6 – současná vlajková loď dostane Android 8.0 koncem letošního roku. Pokud to srovnáme s loňským rokem, LG G5 dostal nejnovější verzi po uvedení V20.

LG G5, V20 – těžko odhadovat, kdy tyto dva telefony dostanou nejnovější verzi. G5 dostala Nougat před pár měsíci a LG jistě nebude chtít modelem V20 vypálit rybník novějšímu V30. Náš odhad druhé čtvrtletí 2018.

 

Sony

Sony Xperia XZ Premium – nejnovější aktualizaci nejspíše obdrží ještě do konce roku 2017.

OnePlus

OnePlus 5/OnePlus 3/OnePlus 3T – díky příkladné podpoře tohoto výrobce se jeho uživatelé nemusejí obávat, což potvrdil výkonný ředitel Pete Lau.

 

HTC

HTC U11 – u tohoto modelu bychom se aktualizace mohli dočkat do konce roku 2017, pokud HTC dodrží slib o aktualizování svých nejnovějších telefonů do 90 dnů od představení nové verze operačního systému.

HTC 10 – bývalá vlajková loď dostane aktualizaci po HTC U11. Odhadujeme začátkem roku 2018.

 

Nokia

Nokia 3, 5, a 6 – relativně čerstvé telefony v současné době běží na Androidu Nougat. Zatím nevíme zda se dočkají Androidu 8.0, nicméně pokud si chce výrobce obnovit zašlou slávu (sice pod jiným majitelem), měl by těmto telefonů dopřát.

Velmi zajímavé bude letos sledovat, jak se výrobci k aktualizacím postaví a která další zařízení tyto řady rozšíří.

zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

DNES  |  redakce  |  diskuze (1)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát od Samsungu. Skvěle vybavený,…

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Samsung zahájil v domovské Jižní Koreji program Galaxy Experience, v jehož rámci mohou majitelé iPhonů otestovat konkurenční telefony Galaxy Note 8…

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 6000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Mobilní zobrazení