Mobilizujeme.cz

Jaké telefony zřejmě dostanou nový Android O (8.0)?

  |  12 komentářů  |  autor:

Příští generace nejrozšířenějšího mobilního OS má sice stále ještě nicneříkající název Android O (8.0), ale jeho příchod se nezadržitelně blíží a s největší pravděpodobností se premiéry dočkáme v první polovině srpna. Spekuluje se o názvu Oreo, protože právě tato laskomina začínám písmenem O, které je letos na řadě.

Připravili jsme seznam telefonů, které by měly nejnovější Android obdržet. Některé dříve, některé později. Na oficiální potvrzení ze strany samotných výrobců zařízení si však ještě budeme muset počkat.

Google

Google Pixel (XL) – poslední přírůstek do rodiny Google obdrží tuto aktualizaci jako první hned po představení. Očekáváme srpen 2017.

Nexus 6P, Nexus 5X – poslední z rodin Nexus telefonů a bývalé vlajkové lodě nezůstanou pozadu. Budou následovat po Pixel telefonech do konce roku 2017.

 

Samsung

Galaxy S8, Galaxy S8+ – Samsung se zatím oficiálně nevyjádřil k tomu, kdy pro tyto telefony vydá aktualizaci, ale dle předchozích zkušeností to nebude dramaticky dlouho po představení nové verze. Očekáváme začátkem roku 2018.

Galaxy S7, Galaxy S7 edge – pro tyto telefony očekáváme aktualizaci krátce po uvolnění aktualizace pro jejich novější brášky. Druhé čtvrtletí roku 2018 je náš odhad.

Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+ – u těchto telefonů se neodvažujeme odhadovat, vždyť to v tu dobu budou dva a půl roku staré telefony. Ale Samsung může překvapit.

Galaxy Note 8 – zatím ještě nepředstavená vlajková loď pro tento rok nejspíše nepřijde s Androidem 8.0 v základní výbavě, ale obdrží ho v průběhu svého životního cyklu. Odhadujeme začátkem roku 2018.

 

LG

LG V30 – bylo by velice zajímavé, pokud by letošní vlajková loď přišla rovnou s nejnovějším Androidem 8.0. Jeho předchůdce, V20, měl po rozbalení nainstalovaný Android Nougat.

LG G6 – současná vlajková loď dostane Android 8.0 koncem letošního roku. Pokud to srovnáme s loňským rokem, LG G5 dostal nejnovější verzi po uvedení V20.

LG G5, V20 – těžko odhadovat, kdy tyto dva telefony dostanou nejnovější verzi. G5 dostala Nougat před pár měsíci a LG jistě nebude chtít modelem V20 vypálit rybník novějšímu V30. Náš odhad druhé čtvrtletí 2018.

 

Sony

Sony Xperia XZ Premium – nejnovější aktualizaci nejspíše obdrží ještě do konce roku 2017.

OnePlus

OnePlus 5/OnePlus 3/OnePlus 3T – díky příkladné podpoře tohoto výrobce se jeho uživatelé nemusejí obávat, což potvrdil výkonný ředitel Pete Lau.

 

HTC

HTC U11 – u tohoto modelu bychom se aktualizace mohli dočkat do konce roku 2017, pokud HTC dodrží slib o aktualizování svých nejnovějších telefonů do 90 dnů od představení nové verze operačního systému.

HTC 10 – bývalá vlajková loď dostane aktualizaci po HTC U11. Odhadujeme začátkem roku 2018.

 

Nokia

Nokia 3, 5, a 6 – relativně čerstvé telefony v současné době běží na Androidu Nougat. Zatím nevíme zda se dočkají Androidu 8.0, nicméně pokud si chce výrobce obnovit zašlou slávu (sice pod jiným majitelem), měl by těmto telefonů dopřát.

Velmi zajímavé bude letos sledovat, jak se výrobci k aktualizacím postaví a která další zařízení tyto řady rozšíří.

zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení