Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Displej nového iPhonu X prý způsobuje bolesti hlavy

  |  14 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Rostoucí počet majitelů nového iPhone X hlásí na různých online fórech značnou únavu očí a bolesti hlavy kvůli displeji telefonu.

Ne, toto není snaha o bulvární článek. Naši kolegové z Investor’s Business Daily přišli s informací, že se objevují varovné zprávy od uživatelů nejnovější vlajkové lodi společnosti Apple. Doslova uvádí, že pokud se dívají do displeje telefonu delší dobu, začnou je samovolně bolet oči anebo dochází k bolestem hlavy. Jeden uživatel na serveru MacRumours řekl toto: „Od minulého čtvrtka mě začaly provázet bolesti hlavy a dělo se tak pokaždé, kdy jsem byl na telefonu déle než deset minut. Něco podobného se mi s žádným jiným zařízením nikdy v životě nestalo.”

Další uživatel na to odpověděl následovně: „Mám vcelku stejný problém. Z užívání telefonu mě příšerně bolí oči. Nikdy předtím se mi nic takového nestalo a bolest se objevuje jen pokud telefon používám.” Ještě zajímavější je názor jiného uživatele. Ten řekl, že kvůli bolesti očí způsobené iPhonem X se rozhodl telefon prodat a místo něj si pořídil iPhone 8 Plus (recenze) s IPS displejem a od toho okamžiku žádnými bolestmi netrpí.

Zaznívají názory, že problém může být v „PWM” (Pulse-Width Modulation, česky pulzně šířková modulace). Jde o jednoduchý způsob ovládání jasu displeje. Když dojde ke snižení jasu, ať už automaticky anebo uživatelem, tak toto snížení je řízeno elektronicky. To znamená, že intenzita jasu je de facto pořád stejná. K vlastnímu snížení tak dochází díky světelným impulzům, jejichž frekvenci se poměr zobrazovaného světla na displeji mění. Je docela dobře možně, že Apple nastavil četnost frekvenci na nižší hodnotu a u citlivých jedinců dochází ke zmiňovaným symptomům.

Apple se k této záležitosti zatím oficiálně nevyjádřil.

zdroj: Investors

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Haha to je to že se snaží být nejlepší a ono ne. Jen at trpí hlupáčci.

Martin
Martin

A proto říkam že IPS je to nejlepší co je už kvůli tomu že netrpí PWM.

Pastelka
Pastelka

To není ani tak otázka IPS, jako spíše výrobce a jeho volby typu podsvícení LCD.

tomas
tomas

Myslis že na ios toto neni mozne?

tomas
tomas

Ios = ips

Bayer
Bayer

Tedy nejsem příznivec Aplu, ale tohle se mi zdá, že je blbost. Nemaj tolik chlastat a čumět při tom do displeje :-))

David
David

Blbost to není, sám jsem X kvůli tomu vrátil, problém ani tak není samo PWM, ale trapně nízká frekvence s kterou pracuje. Frekvence pod 250 HZ je pro dost lidí problém (někte psali tuším o 10% populace), nad určitou hranici je to pak v pohodě. Proto se dnes už PC monitory snad ani nedělají s PWM regulací a chlubí se tím na obalech.

Richy
Richy

Telefon Made in Korea, může se vůbec takový telefon nazývat exkluzivním? Jsem u Sony pěknou řádku let, dobře dělám, moje XZ Premium je jiná káva.

Mr.G
Mr.G

rozlepilo se nám 12 ze dvanácti Xperií, po roce běžného office prostředí, Záruka ovšem pryč a byť přiznána výrobní vada, Sony od toho dalo ruce pryč. Nikdy víc takový šmejd.

JaroB
JaroB

poprosím presný typ xperie…dakujem

petr
petr

mám iphone x a displej je bez problémů

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení