Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Displej nového iPhonu X prý způsobuje bolesti hlavy

  |  14 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

Rostoucí počet majitelů nového iPhone X hlásí na různých online fórech značnou únavu očí a bolesti hlavy kvůli displeji telefonu.

Ne, toto není snaha o bulvární článek. Naši kolegové z Investor’s Business Daily přišli s informací, že se objevují varovné zprávy od uživatelů nejnovější vlajkové lodi společnosti Apple. Doslova uvádí, že pokud se dívají do displeje telefonu delší dobu, začnou je samovolně bolet oči anebo dochází k bolestem hlavy. Jeden uživatel na serveru MacRumours řekl toto: „Od minulého čtvrtka mě začaly provázet bolesti hlavy a dělo se tak pokaždé, kdy jsem byl na telefonu déle než deset minut. Něco podobného se mi s žádným jiným zařízením nikdy v životě nestalo.”

Další uživatel na to odpověděl následovně: „Mám vcelku stejný problém. Z užívání telefonu mě příšerně bolí oči. Nikdy předtím se mi nic takového nestalo a bolest se objevuje jen pokud telefon používám.” Ještě zajímavější je názor jiného uživatele. Ten řekl, že kvůli bolesti očí způsobené iPhonem X se rozhodl telefon prodat a místo něj si pořídil iPhone 8 Plus (recenze) s IPS displejem a od toho okamžiku žádnými bolestmi netrpí.

Zaznívají názory, že problém může být v „PWM” (Pulse-Width Modulation, česky pulzně šířková modulace). Jde o jednoduchý způsob ovládání jasu displeje. Když dojde ke snižení jasu, ať už automaticky anebo uživatelem, tak toto snížení je řízeno elektronicky. To znamená, že intenzita jasu je de facto pořád stejná. K vlastnímu snížení tak dochází díky světelným impulzům, jejichž frekvenci se poměr zobrazovaného světla na displeji mění. Je docela dobře možně, že Apple nastavil četnost frekvenci na nižší hodnotu a u citlivých jedinců dochází ke zmiňovaným symptomům.

Apple se k této záležitosti zatím oficiálně nevyjádřil.

zdroj: Investors

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

14
Komentujte

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DavidJeremy Eric NowakJaroBRadekMr.G Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Haha to je to že se snaží být nejlepší a ono ne. Jen at trpí hlupáčci.

Martin
Martin

A proto říkam že IPS je to nejlepší co je už kvůli tomu že netrpí PWM.

Pastelka
Pastelka

To není ani tak otázka IPS, jako spíše výrobce a jeho volby typu podsvícení LCD.

tomas
tomas

Myslis že na ios toto neni mozne?

tomas
tomas

Ios = ips

Bayer
Bayer

Tedy nejsem příznivec Aplu, ale tohle se mi zdá, že je blbost. Nemaj tolik chlastat a čumět při tom do displeje :-))

David
David

Blbost to není, sám jsem X kvůli tomu vrátil, problém ani tak není samo PWM, ale trapně nízká frekvence s kterou pracuje. Frekvence pod 250 HZ je pro dost lidí problém (někte psali tuším o 10% populace), nad určitou hranici je to pak v pohodě. Proto se dnes už PC monitory snad ani nedělají s PWM regulací a chlubí se tím na obalech.

Richy
Richy

Telefon Made in Korea, může se vůbec takový telefon nazývat exkluzivním? Jsem u Sony pěknou řádku let, dobře dělám, moje XZ Premium je jiná káva.

Mr.G
Mr.G

rozlepilo se nám 12 ze dvanácti Xperií, po roce běžného office prostředí, Záruka ovšem pryč a byť přiznána výrobní vada, Sony od toho dalo ruce pryč. Nikdy víc takový šmejd.

JaroB
JaroB

poprosím presný typ xperie…dakujem

petr
petr

mám iphone x a displej je bez problémů

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple chce taky stylus. iPhony dostanou podporu Apple Pencil

Apple chce taky stylus. iPhony dostanou podporu Apple Pencil

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Kdyby vám někdo před rokem 2010 řekl, že stylusy budou v kurzu i za deset let, asi byste se mu…

Číňané boří mýty. Oppo F9 je smartphone s nejmenším výřezem

Číňané boří mýty. Oppo F9 je smartphone s nejmenším výřezem

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Moderní nemusí vždy znamenat hezké. I když každý směr najde své průkopníky, ne každý v minulosti holdoval impresionismu či surrealismu.…

Huawei Mate 20 se objevil v e-shopu a odhalil mnohé. Co nabídne?

Huawei Mate 20 se objevil v e-shopu a odhalil mnohé. Co nabídne?

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Spotřebitelé již netrpělivě vyhlíží berlínský veletrh IFA, který se uskuteční na přelomu prázdnin a září a nabídne například představení nového…

Mobilní zobrazení