Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

  |  1 komentář  |  autor: Martin Skořepa

Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se opět vyjádřil na adresu budoucích iPhonů, tentokrát o zatím ještě velmi tajemné generaci pro příští rok. A jeho předpověd zní jako kdykoliv předtím velmi zajímavě, ale zároveň i celkem logicky.

Kuo, který se už v minulosti mnohokrát proslavil tím, že jeho předpovědi byly poměrně přesné i dlouhou dobu dopředu, si nyní myslí, že Apple v roce 2018 přinese rovnou na všechny nové iPhony technologii Face ID – čtečku tváře. Jde přitom o řešení, které zatím ještě nebylo veřejností ozkoušené a neví se, jaké má teoreticky slabiny.

Co je ovšem zajímavějším, jsou spekulace kolem návratu čtečky otisků – Touch ID. Analytik se domnívá, že Apple stále pracuje na vylepšené čtečce, kterou by firma mohla umístit přímo do dotykového displeje. Což by i vzhledem k mizícím rámečkům kolem displeje bylo asi jediným praktickým řešením, aby se čtečka otisků u iPhonů ještě vrátila.

Tip: Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

Nicméně prý bude záležet především na přijetí čtečky tváře u iPhonu X. Pokud bude opravdu 100 % funkční a bezpečnější než řešení využívající otisky prstů – jak Apple během keynote uvedl – dá se očekávat, že nebude mít vůbec potřebu se ke čtečce otisků vracet a komplikovat si tak život, resp. prodražovat či snižovat si marže na zařízení.

Uvidíme, zatím možná ani v Applu netuší, jaké z možných biometrických řešení u příštích iPhonů zvolí. Každopádně ve hře jsou jak jednotlivé čtečky tváře či otisků, tak klidně i využití obou řešení současně a tím další zdokonalení bezpečnosti nových iPhonů, čímž by jistě Apple opět zapůsobil. Co myslíte vy?

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
xzeit
xzeit

Rozhodně by bylo zabezpečení v mobilech obecně lepší, kdyby se použily obě technologie současně. Co bychom pak chtěli více? Čtečka v displeji (hlavně zepředu) + obdoba FaceID. V nastevení by se pak dalo navolit, jestli se bude používat obojí najednou, nebo jenom jedno, různá míra zabezpečení pro aplikace, nákupy…atp.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  7 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení