Mobilizujeme.cz

Je to tady. V Číně ukázali první funkční čtečku otisků v displeji

  |  2 komentáře  |  autor:

O fenoménu čteček otisků prstů zabudovaných přímo do displeje toho bylo řečeno již mnoho. Všichni velcí výrobci – hlavně potom Apple a Samsung – je chtějí využívat, ale nikdo vlastně zatím nepřinesl prototyp, který by dokázal přesvědčivě fungovat.

Nicméně dnes se přepsala historie. Společnosti Qualcomm a Vivo totiž v Číně předvedly funkční prototyp telefonu, který jako první na světě ukazuje přímo v akci vylepšenou čtečku otisků prstů zabudovanou rovnou do displeje.

Nový čtecí senzor má být funkční pod jakýmkoliv OLED displejem nebo i pod kovem či tvrdším sklem – to v případě, že výrobce chce čtečku od Qualcommu implementovat pod záda smartphonu. Čtečka dokonce funguje i pod vodou.

Podle Qualcommu ovšem nepůjde jen o senzor čtečky otisků prstů. Jejich čtečka vám i zkontroluje tep a krevní tlak. Tyto senzory, nebo spíše jejich prototypy, bude prý Qualcomm dodávat výrobcům ještě v červnu či zkraje července.

Pokud výrobce dodrží slib, dočkáme se prvních telefonů vybavených novou přelomovou čtečkou již začátkem příštího roku. A jsme nesmírně zvědaví, zda Apple nedostal exkluzivitu pro použití této technologie u iPhonu 8 ještě v letošním roce!

zdroj: Qualcomm, Engadget

ČLÁNKY:, , , ,
Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

Unikají rendery obalu pro Galaxy A5 (2018). Jak bude vypadat?

DNES  |    |  diskuze (0)

Oblíbená řada Galaxy A se na začátku příštího roku vrátí již s verzí 2018. Na podrobné specifikace či rendery smartphonu je ještě…

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

DNES  |    |  5 komentářů

Dlouho očekávaný iPhone X představil Apple na konferenci před dvěma týdny a nikoho určitě nenechal chladným konečně nový design telefonu. Mimo jiné…

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

DNES  |    |  diskuze (0)

Získejte Leagoo Kiicaa Mix za pouhých 109,99 dolarů (sleva 30 dolarů) na stránkách Aliexpress. Kdy? 26. až 27. září 2017 Srovnání fotoaparátů: Kiicaa…

Mobilní zobrazení