Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Andy Rubin se vrací. Mediální tlak kvůli aféře v Googlu ustál

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Před více než týdnem oblétla svět zpráva, že Andy Rubin, CEO společnosti Essential, si musel vzít nucenou dovolenou. Nejpravděpodobnějším důvodem se jeví aférka, která vypula nedávno na porch. Měl mít v roce 2014 „nevhodný“ vztah se svojí podřízenou. Vypadá to, že tlak ustál a je zpátky v sedle.

Tip: Essential Phone oficiálně: že by černý kůň od otce Androidu?

Rozhodně nejde u bulvární článek, nebojte. Andy Rubin je ikonou světa smartphonů a i když mnohdy tato glorifikace přesahuje jeho reálný přínos, je prostě s telefony úzce propojen, takže nás zajímá. Jistě vám neušlo, že Andyho spojení se společností Essential vyvolalo mnoho velkých očekávání. Vždyť „otec Androidu“, jak ho mnozí nazývají, sliboval smartphone, který bude osobitý a přinejmenším výjimečný. Pravda je tak někde na půli cesty. Essential Phone není špatný telefon a „jede“ na vlně bezrámečkovosti, ale i přes své kouzlo je to pořád zařízení s několika mouchami. Ve výsledku se ani tak dobře neprodává.

Cenovka byla nastavena vcelku vysoko na to, že to měl být telefon pro masy a nešťastně zvolený marketing přilil rovněž olej do ohně. Dostupnost byla zpožděna a komunikace se zákazníky měla daleko k tomu býti ukázková. Takové věci se stávají. Ale pokud rozjíždíte takto nákladný startup, máte renomé a slibujete něco, co velice těžko plníte, pak jsou pocity rozporuplné.

A aby toho nebylo málo, tak na konci listopadu vyplavala na porvrch spíše delikátní zpráva, že Andy si bere nucené volno. Důvodem měla být událost z roku 2014, kdy měl mít Andy, tedy za své éry v Googlu, poměr se svojí podřízenou. Je to život a takově věci se stávají. A nám to nepřísluší hodnotit. Pravdou je, že díky obrovské popularitě odhalování skandálů a nejrůznějších comingoutů v USA je to velmi ožehavé téma a ani několikaletý odstup na věci nic nemění. Andy si tedy vzal volno a dokonce to vypadalo, že odststoupí z vedení Essential.

Nyní jakákoliv obvinění popírá a vrací se zpět. Dost možná i proto, aby pomohl své společnosti. Podle všeho jim nepovedený start nadělal spostu vrásek. Údajně se teď soustředí na dotažení projektu Essential Home, což mají být inteligentní reproduktory po vzoru Amazon Echo nebo Google Home se zaměřením na ukládání dat mimo cloudová úložiště. V době, kdy je propojení s cloudy běžnou záležitostí, je takový krok zvláštní, ale nejspíš to má co dělat s otázkou bezpečnosti. V tuto chvíli netušíme, ale věříme, že nám Essential situaci co nevidět objasní. Snad se projekt podaří dotáhnout do konce a my jsme na výsledek velmi zvědaví.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení