Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

8 zajímavých vlastností a funkcí u „tajného“ Samsungu Galaxy S8

  |  6 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Očekávané představení vlajkových lodí společnosti Samsung, modely Galaxy S8 a Galaxy S8+ se každým dnem blíží a uniká více a více informací. Již dnes prakticky známe vzhled i částečnou výbavu telefonu. V tomto článku vám tak představím top 8 funkcí a vlastností, které by „es osmičky“ měly mít. Včetně ceny.

1. Minimální rámečky kolem displeje

Samsung Galaxy S8 a jeho větší verze Galaxy S8+ by se měly držet trendů pro rok 2017, tj. minimální rámečky kolem displeje. Již jsme viděli telefon Xiaomi Mi Mix (recenze), který tento trend nastartoval ke konci minulého roku a také nedávno představené LG G6, které se trendu také drží a telefon od LG bude jeden z mnoha konkurentů právě k „es osmičkám“.

2. Jiný poměr stran

Budoucí vlajkové telefony Samsungu by měly přijít s lehce jiným poměrem stran, a to 18,5:9, tedy skoro 2:1. To je téměř stejný poměr stran, jako má již zmíněné LG G6. Na telefonu si tedy půjde rozdělit dvě aplikace, které budou nad sebou a budou ve tvaru pravidelného čtverce.

3. Nové umístění čtečky otisků prstů

U Samsungu jsme zvyklí, že čtečky otisků prstů se nachází v domovském tlačítku pod displejem. Vzhledem k tomu, že „es osmičky“ budou mít minimální rámečky kolem displeje, tak dole pod displejem již nezbude mnoho místa. Proto se čtečka přesune z domovského tlačítka na záda telefonu, kde bude zřejmě vedle fotoaparátu. Když jsem u fyzických tlačítek, tak Galaxy S8 bude první telefon ve své modelové řadě, který bude mít pouze softwarová tlačítka.

4. Bixby

Samsung chystá konkurenta k jablečné Siri, Alexe od Amazonu či Google Asistentovi. V zásadě by se mělo jednat o vylepšený S Voice, který můžeme znát z minulých modelů Samsungu. Zajímavostí je, že na Bixby spolupracují lidé, kteří v minulosti vyvíjeli konkurenční Siri.

5. USB-C konektor

O ničem jiném se snad ani neuvažuje a pro Samsung je skoro povinnost, aby jeho vlajková loď disponovala moderním USB-C. MicroUSB je již zastaralé a budoucnost zkrátka patří moderním portům. Po boku Galaxy S8 by také Samsung mohl představit novou generaci Gear VR, jehož současná generace disponuje pouze microUSB konektorem. To je také jeden z důvodů, proč aktuální Galaxy S7 nemají USB-C. Nešly by zkrátka vložit do VR setu.

6. Vysoký výkon

Jako každým rokem, i letos se bude výkon navyšovat. Procesory by měly být nasazeny Snapdragon 835 a Exynos 8895. Snapdragon bude dostupný jen pro USA a zbytek světa dostane Exynos. Otázkou je, zda takový výkon uživatelé opravdu potřebují a zda není zbytečný. Vzhledem k tomu, že výrobci Android zařízení mají všechen software stejný (systém Android), tak jim nezbývá nic jiného, než s konkurencí soupeřit například ve výkonu či v lepším fotoaparátu. Kdo má zkrátka vyšší číslo na papíře, je lepší.

7. Skener oční duhovky

Tuto funkci měl již Galaxy Note 7, ale jak jistě víte, osud telefonu byl zpečetěn kvůli malému prostoru pro rozpínání akumulátoru uvnitř telefonu, což mělo za následek vznícení zařízení. Samsung na tomto telefonu prodělal několik miliard dolarů. Skener oční duhovky tak bude dalším stupněm zabezpečení hned po čtečce otisků prstů. Pomocí oka by se tak mohly potvrzovat nákupy v Google Play, platit filmy či potvrzovat platby pomocí Samsung Pay. Otázkou je, jak spolehlivé to bude v různých světelných podmínkách. To ale ukáže čas.

8. Vysoká cena

Za své nejlepší modely si Samsung také nechá řádně zaplatit. Cena se odhaduje u modelu Galaxy S8 s 64 GB úložištěm na 847 $ (cca 21 500 Kč)  a u většího S8+ na 953 $ (cca 24 000 Kč). Tyto české ceny jsou přepočítány aktuálním kurzem k americkému dolaru, takže lze očekávat, že finální ceny u tuzemnských prodejců budou ještě o pár tisíc vyšší.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení