Mobilizujeme.cz

5 zásadních vylepšení u procesoru Qualcomm Snapdragon 835

  |  komentovat  |  autor:

Qualcomm v rámci veletrhu CES 2017 v Las Vegas konečně kompletně odhalil všechny specifikace a zajímavosti o svém novém bestiálním procesoru Snapdragon 835, který bude v letošním roce pohánět celou řadu vlajkových lodí na poli smartphonů, ale zamíří také do tabletů nebo notebooků.

Tip: Snapdragon 835 dosáhl rekordního výsledku v žebříčku Antutu

Ponechme teď ale odborné technické specifikace stranou – např. že je Snapdragon 835 vyráběn pokročilým 10nm procesem, má 8 jader Kryo 280 o taktu až 2,45 GHz, nebo mnoho dalších detailů. Chcete vědět, co procesor Qualcomm Snapdragon 835 zákazníkovi skutečně přinese? Vybrali jsme 5 zásadních vylepšení, které se budou v praxi opravdu hodit.

Prodloužení výdrže

Asi možná úplně nejdůležitějším vylepšením bude nižší spotřeba energie, díky čemuž výrobce slibuje o 25 % nižší spotřebu než u loňského Snapdragonu 820, či dokonce o 50 % nižší spotřebu než u Snapdragonu 801 z roku 2014 – reálně se prý při běžném používání prodlouží výdrž zařízení o 2,5 hodiny než u loňské generace osmičkového Snapdragonu.

Rychlejší nabíjení

Další velmi přínosnou novinkou bude rychlejší nabíjení, a to díky technologii Quick Charge 4.0, která je podle Qualcommu o 20 % rychlejší než předchozí verze 3.0 – prakticky prý za 5 minut nabíjení získáte tolik energie, abyste mohli zařízení používat 5 hodin. A docela důležitá může být i nová ochrana proti přebíjení při tak rychlém „pumpování“ energie do zařízení.

Rychlejší a prostupnější Bluetooth 5

Nový procesor Qualcomm Snapdragon 835 také přichází s podporou nejnovější bezdrátové technologie Bluetooth 5, což znamená až 4x větší dosah a až 2x větší přenosovou rychlost, což se jistě bude v ekosystému tzv. internetu věcí (IoT) hodit.

Vylepšené možnosti fotoaparátu

Qualcomm také moc dobře ví, že hodně lidem záleží na fotoaparátu – takže poměrně zásadním způsobem vylepšil možnosti spojené s focením. A to například podporou duálních fotoaparátů (řešení Qualcomm Clear Sight) s rozlišením až 16 Mpx, speciálním obrazovým procesorem (ISP) Qualcomm Spectra 180, 2x obrazovým procesorem (ISP), či podporou hybridního autofocusu, optického zoomu, nebo vůbec poprvé přidáním možnosti natáčet 4K Ultra HD videa se 60 fps.

Tip: Snapdragon 835 již v březnu? Má se objevit u Samsungu a Xiaomi

Lepší zážitek z VR a AR

A v neposlední řadě se vylepšení dočkala oblast virtuální (VR) a rozšířené (AR) reality. Konkrétně Qualcomm díky svému nejnovějšímu procesoru Snapdragon 835 slibuje například rychlejší vykreslování 3D grafiky, více barev, nebo zlepšené zpracování zvuku pro reprodukci „věrného“ zvuku ve virtuálních prostředích. Prakticky má být zážitek při používání například brýlí pro virtuální nebo rozšířenou realitu zase o něco lepší. Dokonce by se prý čipset od Qualcommu mohl objevit přímo ve speciálních wearables zařízeních, které budou fungovat samostatně, tedy i bez telefonu.

Vylepšení je mnohem více

Samozřejmě, nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 835 přináší ve svém maličkém těle opravdu spoustu dalších novinek a vylepšení (třeba vyšší výkon, podporu přesnějšího evropského navigačního systému Galileo apod.), nicméně většinu takových součástí nového čipsetu už běžný uživatel v praxi nejspíše nepozná tolik, jako právě zmíněnou pětici vylepšení.

zdroj: Qualcomm

ČLÁNKY:, , ,
Apple se s příštím iPhonem pustí do souboje na poli AR a VR

Apple se s příštím iPhonem pustí do souboje na poli AR a VR

DNES  |    |  2 komentáře

Mezi nejočekávanější smartphony roku 2017 patří bezpochyby nový iPhone anebo Samsung Galaxy S8. Druhý jmenovaný již svůj VR nebo AR program…

Samsung definitivně ukončuje podporu nevrácených kusů Note 7

Samsung definitivně ukončuje podporu nevrácených kusů Note 7

VČERA  |    |  2 komentáře

Ačkoliv kauza kolem explodujících kusů Galaxy Note 7 vzala za své, následky si Samsung ponese ještě dlouho. Teď ale před Samsungem…

Majitelé Huawei P9 Lite začínají dostávat nový Android 7 Nougat

Majitelé Huawei P9 Lite začínají dostávat nový Android 7 Nougat

24. 3. 2017  |    |  diskuze (1)

Čínská společnost Huawei začala uvolňovat aktualizaci na nejnovější Android 7 Nougat pro svůj smartphone Huawei P9 Lite. Aktualizace je prozatím dostupná…

Mobilní zobrazení