Mobilizujeme.cz

5 zásadních vylepšení u procesoru Qualcomm Snapdragon 835

  |  komentovat  |  autor:

Qualcomm v rámci veletrhu CES 2017 v Las Vegas konečně kompletně odhalil všechny specifikace a zajímavosti o svém novém bestiálním procesoru Snapdragon 835, který bude v letošním roce pohánět celou řadu vlajkových lodí na poli smartphonů, ale zamíří také do tabletů nebo notebooků.

Tip: Snapdragon 835 dosáhl rekordního výsledku v žebříčku Antutu

Ponechme teď ale odborné technické specifikace stranou – např. že je Snapdragon 835 vyráběn pokročilým 10nm procesem, má 8 jader Kryo 280 o taktu až 2,45 GHz, nebo mnoho dalších detailů. Chcete vědět, co procesor Qualcomm Snapdragon 835 zákazníkovi skutečně přinese? Vybrali jsme 5 zásadních vylepšení, které se budou v praxi opravdu hodit.

Prodloužení výdrže

Asi možná úplně nejdůležitějším vylepšením bude nižší spotřeba energie, díky čemuž výrobce slibuje o 25 % nižší spotřebu než u loňského Snapdragonu 820, či dokonce o 50 % nižší spotřebu než u Snapdragonu 801 z roku 2014 – reálně se prý při běžném používání prodlouží výdrž zařízení o 2,5 hodiny než u loňské generace osmičkového Snapdragonu.

Rychlejší nabíjení

Další velmi přínosnou novinkou bude rychlejší nabíjení, a to díky technologii Quick Charge 4.0, která je podle Qualcommu o 20 % rychlejší než předchozí verze 3.0 – prakticky prý za 5 minut nabíjení získáte tolik energie, abyste mohli zařízení používat 5 hodin. A docela důležitá může být i nová ochrana proti přebíjení při tak rychlém „pumpování“ energie do zařízení.

Rychlejší a prostupnější Bluetooth 5

Nový procesor Qualcomm Snapdragon 835 také přichází s podporou nejnovější bezdrátové technologie Bluetooth 5, což znamená až 4x větší dosah a až 2x větší přenosovou rychlost, což se jistě bude v ekosystému tzv. internetu věcí (IoT) hodit.

Vylepšené možnosti fotoaparátu

Qualcomm také moc dobře ví, že hodně lidem záleží na fotoaparátu – takže poměrně zásadním způsobem vylepšil možnosti spojené s focením. A to například podporou duálních fotoaparátů (řešení Qualcomm Clear Sight) s rozlišením až 16 Mpx, speciálním obrazovým procesorem (ISP) Qualcomm Spectra 180, 2x obrazovým procesorem (ISP), či podporou hybridního autofocusu, optického zoomu, nebo vůbec poprvé přidáním možnosti natáčet 4K Ultra HD videa se 60 fps.

Tip: Snapdragon 835 již v březnu? Má se objevit u Samsungu a Xiaomi

Lepší zážitek z VR a AR

A v neposlední řadě se vylepšení dočkala oblast virtuální (VR) a rozšířené (AR) reality. Konkrétně Qualcomm díky svému nejnovějšímu procesoru Snapdragon 835 slibuje například rychlejší vykreslování 3D grafiky, více barev, nebo zlepšené zpracování zvuku pro reprodukci „věrného“ zvuku ve virtuálních prostředích. Prakticky má být zážitek při používání například brýlí pro virtuální nebo rozšířenou realitu zase o něco lepší. Dokonce by se prý čipset od Qualcommu mohl objevit přímo ve speciálních wearables zařízeních, které budou fungovat samostatně, tedy i bez telefonu.

Vylepšení je mnohem více

Samozřejmě, nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 835 přináší ve svém maličkém těle opravdu spoustu dalších novinek a vylepšení (třeba vyšší výkon, podporu přesnějšího evropského navigačního systému Galileo apod.), nicméně většinu takových součástí nového čipsetu už běžný uživatel v praxi nejspíše nepozná tolik, jako právě zmíněnou pětici vylepšení.

zdroj: Qualcomm

ČLÁNKY:, , ,
Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

DNES  |    |  2 komentáře

Nová ostružina BlackBerry KeyOne má definitivně rozlousknout kruciální otázku: patří hardwarovým klávesnicím na telefonech budoucnost, anebo se kanadsko-čínské…

Číňané chystají okopírované "es osmičky" za zlomek ceny

Číňané chystají okopírované „es osmičky“ za zlomek ceny

DNES  |    |  diskuze (1)

Charakteristický bezrámečkový design nejnovějších vlajkových modelů od Samsungu si bude moci zanedlouho dovolit každý. Nové smartphony vyjdou jen…

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

DNES  |    |  diskuze (0)

Polovina roku 2017 je skoro za námi a přinesla řadu velmi zajímavých smartphonů, včetně nového vlajkového modelu G6…

Mobilní zobrazení