Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

5 zásadních vylepšení u procesoru Qualcomm Snapdragon 835

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Qualcomm v rámci veletrhu CES 2017 v Las Vegas konečně kompletně odhalil všechny specifikace a zajímavosti o svém novém bestiálním procesoru Snapdragon 835, který bude v letošním roce pohánět celou řadu vlajkových lodí na poli smartphonů, ale zamíří také do tabletů nebo notebooků.

Tip: Snapdragon 835 dosáhl rekordního výsledku v žebříčku Antutu

Ponechme teď ale odborné technické specifikace stranou – např. že je Snapdragon 835 vyráběn pokročilým 10nm procesem, má 8 jader Kryo 280 o taktu až 2,45 GHz, nebo mnoho dalších detailů. Chcete vědět, co procesor Qualcomm Snapdragon 835 zákazníkovi skutečně přinese? Vybrali jsme 5 zásadních vylepšení, které se budou v praxi opravdu hodit.

Prodloužení výdrže

Asi možná úplně nejdůležitějším vylepšením bude nižší spotřeba energie, díky čemuž výrobce slibuje o 25 % nižší spotřebu než u loňského Snapdragonu 820, či dokonce o 50 % nižší spotřebu než u Snapdragonu 801 z roku 2014 – reálně se prý při běžném používání prodlouží výdrž zařízení o 2,5 hodiny než u loňské generace osmičkového Snapdragonu.

Rychlejší nabíjení

Další velmi přínosnou novinkou bude rychlejší nabíjení, a to díky technologii Quick Charge 4.0, která je podle Qualcommu o 20 % rychlejší než předchozí verze 3.0 – prakticky prý za 5 minut nabíjení získáte tolik energie, abyste mohli zařízení používat 5 hodin. A docela důležitá může být i nová ochrana proti přebíjení při tak rychlém „pumpování“ energie do zařízení.

Rychlejší a prostupnější Bluetooth 5

Nový procesor Qualcomm Snapdragon 835 také přichází s podporou nejnovější bezdrátové technologie Bluetooth 5, což znamená až 4x větší dosah a až 2x větší přenosovou rychlost, což se jistě bude v ekosystému tzv. internetu věcí (IoT) hodit.

Vylepšené možnosti fotoaparátu

Qualcomm také moc dobře ví, že hodně lidem záleží na fotoaparátu – takže poměrně zásadním způsobem vylepšil možnosti spojené s focením. A to například podporou duálních fotoaparátů (řešení Qualcomm Clear Sight) s rozlišením až 16 Mpx, speciálním obrazovým procesorem (ISP) Qualcomm Spectra 180, 2x obrazovým procesorem (ISP), či podporou hybridního autofocusu, optického zoomu, nebo vůbec poprvé přidáním možnosti natáčet 4K Ultra HD videa se 60 fps.

Tip: Snapdragon 835 již v březnu? Má se objevit u Samsungu a Xiaomi

Lepší zážitek z VR a AR

A v neposlední řadě se vylepšení dočkala oblast virtuální (VR) a rozšířené (AR) reality. Konkrétně Qualcomm díky svému nejnovějšímu procesoru Snapdragon 835 slibuje například rychlejší vykreslování 3D grafiky, více barev, nebo zlepšené zpracování zvuku pro reprodukci „věrného“ zvuku ve virtuálních prostředích. Prakticky má být zážitek při používání například brýlí pro virtuální nebo rozšířenou realitu zase o něco lepší. Dokonce by se prý čipset od Qualcommu mohl objevit přímo ve speciálních wearables zařízeních, které budou fungovat samostatně, tedy i bez telefonu.

Vylepšení je mnohem více

Samozřejmě, nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 835 přináší ve svém maličkém těle opravdu spoustu dalších novinek a vylepšení (třeba vyšší výkon, podporu přesnějšího evropského navigačního systému Galileo apod.), nicméně většinu takových součástí nového čipsetu už běžný uživatel v praxi nejspíše nepozná tolik, jako právě zmíněnou pětici vylepšení.

zdroj: Qualcomm

ČLÁNKY:, , ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení